Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Zamknięty]Krótki przewodnik po zarabianu w sieci - dla zielonych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: [Zamknięty]Krótki przewodnik po zarabianu w sieci - dla zielonych (/Temat-Zamkniety-Krotki-przewodnik-po-zarabianu-w-sieci-dla-zielonych-22902)

Strony: 1 2


Krótki przewodnik po zarabianu w sieci - dla zielonych - makaj - 18-06-2008 19:20

Korzystając z braku czasu naskrobałem taki oto krótki przewodnik :idea:

Wstęp
Czy można zarabiać pieniądze siedząc przed ekranem komputera? Tak, jest to możliwe, choć od razu trzeba zaznaczyć, że wiąże się to z pewnym ryzykiem. Nie, nie musisz ryzykować własnych pieniędzy (choć możesz :-) ), ale Twoja praca może pójść na marne, jeśli nie otrzymasz zapłaty. Ważne jest, żeby być tego świadomym od początku i aby się również nie zniechęcać. Z czasem nabierzesz doświadczenia niezbędnego do omijania oszustów szerokim łukiem. Jednak już od początku możesz korzystać z pomocy innych, którzy na pewno ułatwią Ci start. To forum między innymi do tego służy ;-)

Gdzie można zarabiać?
Musisz przede wszystkim poznać możliwości zarabiania. Ogólny podział:
    HYIPy czyli wysoko-przychodowe programy inwestycyjne. Niestety inwestowanie tu jest bardzo ryzykowne (trzeba posiadać wkład własny) a firmy w bardzo krótkim czasie znikają. Radzę unikać.
    Surfbary - małe programy w których, po instalacji, wyświetlane są reklamy. Im dłużej, tym większy nasz zarobek.
    GPTC czyli Get paid to click - ogólna nazwa wszystkich programów w których zarabiamy klikając w reklamy czy też czytając maile. Wśród nich znajdują się również buxy - firmy oferujące największe zarobki ale obarczone również dużym ryzykiem. Niestety ogromna większość z nich to scam-y czyli zwykli oszuści. Powinieneś już zapamiętać to pojęcie (SCAM) bo w przyszłości zapewne wielokrotnie je usłyszysz. Podobno "jest ryzyko jest przyjemność", więc na tym forum bawimy się głównie w buxach...


Od czego zacząć?
Zacznijmy od tego forum, z którego będziesz wielokrotnie korzystać. Pierwszym krokiem jest oczywiści przeczytanie REGULAMINU Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych starć z modami (ostrzeżeń a w ostateczności bana).
W dziale Get-Paid każda firma gptc ma swój oddzielny temat. Tematów nie wolno powtarzać, więc zanim stworzysz nowy użyj wyszukiwarki, aby sprawdzić, czy już takowy nie istnieje. W tym dziale obowiązuje ważna zasada: swój reflink może wstawić tylko autor tematu! Co to jest reflink dowiesz się już wkrótce.
Istnieje również dział Dla zielonych w którym będziesz mógł pytać o wszystko, co budzi Twoje wątpliwości.
Łańcuszki - idea łańcuszków polega na tym, że jedna osoba zapisuje się do danej firmy i wstawia swój reflink. Następna osoba rejestruje się z linku osoby poprzedniej i wstawia swój itd. Tutaj również nie wolno dublować tematów!

Skoro zamierzasz zarabiać to będziesz na pewno otrzymywać wypłaty z firm. Trzeba je tylko gdzieś odbierać. Do tego służą banki internetowe. Tobie z pewnością niezbędne będzie konto w AlertPay - obecnie chyba najlepszej tego typu instytucji. Po założeniu tam konta będziesz mógł odbierać wypłaty a zgromadzone środki wypłacać na normalne konto bankowe. Adresem AlertPay jest mail podany przy rejestracji.

Czas zarabiać!
Teraz nadchodzi czas zapisania się do jakiejś firmy. Ważny jest tu system poleconych - zarabiamy dzięki własnym klikom ale również otrzymujemy jakiś procent tego, co zarobili nasi poleceni, czyli osoby zapisane z naszego reflinku. Cóż to jest reflink? Jest to zwykły link do strony z naszym nickiem lub specialnym kodem na końcu. Dzięki temu, jeśli ktoś wejdzie na stronę z tego linku i założy konto - automatycznie staje się naszym poleconym. Nie musimy się rejestrować pod kimś, ale zawsze lepiej być w łańcuszku lub też skorzystać z oferty refbacku - dostawać jakiś procent z tego, co zarobimy dla osoby, z której linku się zarejestrujemy.
Ważna sprawa - poleceni. Dzięki nim możemy wielokrotnie zwiększyć swoje zarobki
Każda firma ma minimum, które musimy osiągnąć, żeby zlecić wypłatę. Standardowe stawki w buxach to minimum $10 oraz 1 cent za każdą klikniętą reklamę (jednak do jej zaliczenia musimy odczekać czas jaki wskazuje licznik na stronie z reklamą). W polskich firmach zarobki są o wiele niższe, ale mamy gwarancję wypłacalności.

Czas na wypłatę
Po osiągnięciu minimum możemy zlecić wypłatę. Od tej pory trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo może ona nadejść po kilku godzinach, ale możemy również czekać dwa miesiące (zależnie od firmy). Możemy się również nigdy nie doczekać, jeśli firma okaże się scamem.

Inwestowanie
Istnieje możliwość zwiększenia naszych zarobków poprzez zakup poleconych w firmie, którzy zostaną przypisani do naszego konta i będziemy zyskiwać na ich klikać lub też zakup konta premium, co wiążę się z różnymi korzyściami (standardowo każdy nasz klik oraz klik poleconych jest więcej wart czy też szybciej otrzymamy wypłatę). Takie inwestowanie wiąże się oczywiście z ryzykiem, bo nasze środki mogą się nam nie zwrócić, jeśli firma upadnie. To jest całe ryzyko tego biznesu.

Życzę powodzenia i dużych zarobków ;-)


- Zcna - 18-06-2008 19:33

Bardzo dobry przewodnik proponowałbym go nowym użytkownikom aby przeczytali jest wyjaśnione bardzo dużo rzeczy ja bym nie napisał takiego przewodnika.


- makaj - 18-06-2008 19:35

Dzięki Zcna, :-)
Właśnie w 2h go napisałem :idea:


- rafki - 18-06-2008 19:47

swietne! belissimo!
przykleic to!
makaj, mozesz jeszcze troche dodac, jak te buxy obslugiwac etc etc... :-)


- Tomikus - 18-06-2008 19:48

makaj, dobry artykuł
:arrow:


- $_$ - 18-06-2008 19:53

Dobra robota 8-)


- travispl - 19-06-2008 09:11

SUPER!!! :arrow: :arrow: Proponuje Przykleić 8-)


- kactuzz - 19-06-2008 09:13

Good job :arrow:


[Zamknięty]Krótki przewodnik po zarabianu w sieci - dla zielonych - BizNET - 23-06-2008 10:07

Przyklejam

Koledzy proszę bez tego typu komentarzy:
Cytat:Good job :arrow:
Cytat:Dobra robota 8-)

itd bo się śmietnik robi


- extracash - 25-01-2009 12:02

a ja mam małe pytanie. Jak to jest z poleconymi. Jeśli polecę komuś i on się zarejestruje, a potem on komuś poleci ze swojego konta i on się zarejestruje, to dostanę część tego co zarobią oboje, czy tylko dostanę, część tego co zarobi ten, któremu poleciłem?


P.S. na forum zarejestrowałem, się przed chwilą, lecz przeczytałem dużo tematów niezalogowany i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.