Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
AdSense i osoba prywatna - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Google Adsense (/Forum-Google-Adsense-342)
+--- Wątek: AdSense i osoba prywatna (/Temat-AdSense-i-osoba-prywatna-176491)



AdSense i osoba prywatna - agiro - 01-01-2024 14:02

Chciałbym bez zakładania DG umieścić na swoich stronach reklamy G. Nie wiem czy zarobki będą satysfakcjonujące więc chciałbym umieścić te reklamy na próbę i zobaczyc co z tego wyniknie. Czy ma ktoś z Forumowiczów podobne doświadczenia?

Druga sprawa to polityka prywatności. Jeżeli jednak zamieszczę takie reklamy G na stronie to czy w polityce prywatności muszę podawać swój adres domowy? Z góry uprzejmie dziękuję za porady Smile


RE: AdSense i osoba prywatna - milo - 02-01-2024 19:04

Podczas weryfikacji danych płatnika w adsense, możesz wybrać opcje podmiotu jako osoba prywatna, więc i rozliczanie możesz wykonać jako działalność nierejestrowana a więc do kwoty minimalnej krajowej, w tym roku 3262 zł netto.
Co do polityki prywatności, nie podam Ci sprawdzonego info, ale sądzę że jest to na tyle nieistotny element w kontekście adsense, że raczej z racji nie umieszczenia danych na stronie, jak adres, nie powinno być większego problemu, czy jakiejś kary. Ważne że wcześniej podałeś w panelu adsense podczas rejestracji konta.


RE: AdSense i osoba prywatna - agiro - 03-01-2024 18:59

(02-01-2024 19:04)milo napisał(a):  Co do polityki prywatności, nie podam Ci sprawdzonego info, ale sądzę że jest to na tyle nieistotny element w kontekście adsense, że raczej z racji nie umieszczenia danych na stronie, jak adres, nie powinno być większego problemu.

Dzięki za podpowiedź. Czyli jak rozumiem jeżeli nie zbieram żadnych danych na stronie, oczywiście oprócz tych w logach serwera, a cookie to tylko te od G z adsense to wystarczy zwykła polityka prywatności wygenerowana przez jeden z wielu dostępnych generatorów, gdzie podam tylko swoje nazwisko, a do kontaktu adres e-mail?
To jeszcze chciałbym dopytać o same info o cookie wyświetlane przy wejściu usera na stronę. Widziałem na wielu stronach, na których jest adsense, że mają jakiś jeden szablon. Czy to jest wymagane przez G czy mozna stworzyć własnego popupa z info o cookie?


RE: AdSense i osoba prywatna - Owl_ - 04-01-2024 08:51

(03-01-2024 18:59)agiro napisał(a):  To jeszcze chciałbym dopytać o same info o cookie wyświetlane przy wejściu usera na stronę. Widziałem na wielu stronach, na których jest adsense, że mają jakiś jeden szablon. Czy to jest wymagane przez G czy mozna stworzyć własnego popupa z info o cookie?

Można używać gotowego, certyfikowanego szablonu pop-up z info o cookie — który udostępnia dla wydawców AdSense, lub jakiegoś innego, zewnętrznego — ale musi być certyfikowany przez Google.

Wiele osób korzysta z gotowego szablonu — bo to najprostsza, darmowa opcja i certyfikowana przez Google (też takiego używam).

Według AdSense popup z info o cookie musi być certyfikowaną przez Google platformą do zarządzania zgodą użytkowników (CMP) - „zintegrowaną z Zasadami dotyczącymi przejrzystości i uzyskiwania zgody na przetwarzanie danych (zasadami TCF) opracowanymi przez IAB Europe".

Artykuł na ten temat:

https://support.google.com/adsense/answer/13806191?sjid=2823101292999111526-EU


RE: AdSense i osoba prywatna - agiro - 14-01-2024 11:06

Dziwne. G odrzucił moja stronę. Nawet nie było komunikatu dlaczego i co poprawić. Wprawdzie na moich stronach nie ma za dużo treści (to głównie mapy, kalendarze i kalkulatory), ale z tego co widzę wiele podobnych stron ma reklamy G. Oglądalnośc portalu jest niemała, bo to kilkadziesiąt tys. userów dziennie, więc sprawa trochę dziwna.
Weryfikację przeprowadziłem wklejając fragment kodu AdSense na stronie głównej i jednej z subdomen z największą liczba odsłon.
Jeśli dobrze rozumiem to nie muszę mieć jeszcze na czas weryfikacji odpalonych ciasteczek cookie G oraz polityki prywatności zgodnej z wytycznymi G, bo na to przychodzi czas PO akceptacji strony?
Puściłem raz jeszcze, tym razem jako weryfikację dałem plik ads.txt i zobaczę, jak teraz nic nie da to poszukam alternatywy dla G Smile