Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Własny katalog firm motoryzacyjnych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Własny katalog firm motoryzacyjnych (/Temat-Wlasny-katalog-firm-motoryzacyjnych-176271)



Własny katalog firm motoryzacyjnych - maxikaz - 06-11-2023 11:06

Postawiłem sobie katalog firm w niszy motoryzacja i żeby nie był pusty to zrobiłem scrapera który pobiera dane z panoramy firm i wrzuca do mojego katalogu.
Ale nurtuje mnie czy ktoś się nie przyczepi, że wziąłem dane jego firmy i umieściłem na swojej stronie.
Z drugiej strony to tylko same korzyści dla takich firm bo zyskują dodatkowego, darmowego backlinka z mojej strony. Jak się rozkręci, domena zyska trochę mocy po podlinkowaniu to będę mógł wprowadzić płatne wpisy, taki mam plan tylko żeby nie było jakiegoś przypału z danymi (srodo itp)


RE: Własny katalog firm motoryzacyjnych - Gremquen - 07-11-2023 10:15

no ale przecież panoramafirm też scrapuje z ceidg itp.
Daj tylko możliwość edycji / usunięcia jeśli klient potwierdzi że to on jest właścicielem i myślę, że nie powinno być problemów - w końcu dane ogólnodostępne