Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro - próba oszustwa? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Allegro - próba oszustwa? (/Temat-Allegro-proba-oszustwa-176143)

Strony: 1 2


Allegro - próba oszustwa? - wysoki01 - 26-09-2023 10:50

W niedzielę ktoś kupił mój aparat Fujifilm, który miałem wystawiony na Allegro.
Na aukcji był zaznaczony wyłącznie odbiór osobisty i płatność gotówką. Dodatkowo w treści napisałem, że możliwy jest wyłącznie odbiór osobisty.
W poniedziałek rano napisałem do kupującego wiadomość (przez wiadomości allegro) jak chce się umówić na odbiór, ponieważ w piątek wyjeżdżam i przez kilka dni nie będzie mnie w domu. Brak odpowiedzi, nawet nikt nie odebrał wiadomości.
Dzisiaj nagle dostaję maila takiej treści:

"Witam,
Przepraszam za późną odpowiedź, ubiegły weekend był dla mnie i mojej rodziny źródłem wielu emocji. Kupiłem Fujifilm x-s10, który wystawiłeś na sprzedaż i chciałbym wiedzieć, czy można go wysłać zamiast odebrania? Przepraszamy za zmianę opcji płatności i jest to spowodowane ograniczeniami czasowymi. Mogę pokryć koszty wysyłki. Czy możesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować wysyłka aparatu do Turynu?"

Czy to próba jakiegoś wyłudzenia?
Aparat za 5 tys. więc wolę dmuchać na zimne.
I co w przypadku ewentualnej niedokończonej transakcji z prowizją od sprzedaży? Allegro już mi naliczyło 245zł.


RE: Allegro - próba oszustwa - xdax1 - 26-09-2023 11:13

Na bank oszust, chyba, że wyśle pieniądze a wyślesz po otrzymaniu.
Nie daj się też nabrać na jakieś potwierdzenia przelewu, czy pokazanie swojego ID gdyż te mogą być fałszywe.


RE: Allegro - próba oszustwa? - Hybrid1990 - 26-09-2023 11:13

Czyli rozumiem, że chce zapłacić z góry, abyś ty mu wysłał ten aparat do Włoch? No więc jeśli przeleje ci wcześniej kasę, to powinno być legit.
A jeśli nagle zrezygnuje z kupna, to zgłoś to do allegro, powinni cofnąć prowizję.


RE: Allegro - próba oszustwa? - wysoki01 - 26-09-2023 11:52

Tylko jak wpłaci mi na konto i ja zrobię wysyłkę to może później żądać zwrotu kasy pod milionem pretekstów... że aparat doszedł uszkodzony, że w przesyłce było coś innego, że w ogóle nie dostał przesyłki itp.

Ogólnie treść tego maila trochę dziwnie mi brzmi... jakby nie do końca pisał go Polak.
Mail wysłany z "sorcererscoindeck@" więc też jakiś dziwny
Na Allegro podany adres jest gdzieś pod Warszawą.

Jak teraz patrzę w zakładce sprzedaży to sami ostrzegają, żeby zachować czujność kiedy kupujący proponuje płatność poza Allegro i prosi o wysyłkę do innego kraju.


RE: Allegro - próba oszustwa? - Hybrid1990 - 26-09-2023 12:53

Jeśli zależy ci na sprzedaży w taki sposób, to możesz się ubezpieczyć - nagraj filmik w którym przedstawiasz dobry stan i bezproblemowe działanie aparatu, oraz jak go pakujesz. Kwitek wysyłki paczki przecież dostaniesz, więc dowód będzie.


RE: Allegro - próba oszustwa? - itmaster - 26-09-2023 12:54

No po treści maila od razu widać, że jakiś translator to pisał na polski.

Według mnie nie ryzykuj. Już to widzę, że ktoś z Włoch chce kupić aparat w Polsce.Wink


RE: Allegro - próba oszustwa? - wysoki01 - 26-09-2023 13:58

Próbowałem zadzwonić na nr tel. podany na Allegro. Od 2 godzin jest wyłączony.
Odpisałem na maila, że nie wysyłam i odbiór tylko osobisty.
Ktoś wie jak zgłosić to do Allegro, żeby anulowali prowizję?
Wszędzie widzę ochronę kupującego, ale sprzedającego już nie Big Grin


RE: Allegro - próba oszustwa? - Gremquen - 26-09-2023 15:25

Bo na allegro nie ma czegoś takiego jak ochrona sprzedającego xd
Napisz do nich przez formularz, powinni Cię poprowadzić, mają wgląd w rozmowy itp.


RE: Allegro - próba oszustwa? - wysoki01 - 26-09-2023 15:36

(26-09-2023 15:25)Gremquen napisał(a):  Bo na allegro nie ma czegoś takiego jak ochrona sprzedającego xd
Napisz do nich przez formularz, powinni Cię poprowadzić, mają wgląd w rozmowy itp.

To był taki żart... wiem, że czegoś takiego nie ma


RE: Allegro - próba oszustwa? - Gremquen - 26-09-2023 17:09

Wiem, w sensie ja nie pisałem żeby dogryźć Tobie tylko allegro - sprzedawałem kiedyś sporo, jestem tez na grupie sprzedawców i po prostu to jest śmieszne na allegro jak głeboko potrafią wejść kupującym w tyłki.