Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Strona z własnymi kursami - eLearning - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Strona z własnymi kursami - eLearning (/Temat-Strona-z-wlasnymi-kursami-eLearning-175864)



Strona z własnymi kursami - eLearning - cosglupiego - 14-07-2023 08:52

Siemka, już jakoś od roku sporo myślę nad otworzeniem właśnie takiego własnego serwisu eLearningowego.
Chciałem właśnie spytać jak to wygląda jeżeli chodzi o przychód, a dokładnie, jeżeli np. podłącze bramkę Stripe, to po wypłacie pieniędzy będę musiał się rozliczyć.
Bo jak to świetne artykuły pojawiające się na pierwszych wynikach Google mówią, każda osoba, której dochód ze sprzedaży przekroczy 50% minimalnej krajowej zmuszony jest otwierać taką działalność.
Czy same opłacenie PIT'u wystarczy,bez zakładania działalności gospodarczej?


RE: Strona z własnymi kursami - eLearning - mahuzz - 14-07-2023 09:29

(14-07-2023 08:52)cosglupiego napisał(a):  Siemka, już jakoś od roku sporo myślę nad otworzeniem właśnie takiego własnego serwisu eLearningowego.
Chciałem właśnie spytać jak to wygląda jeżeli chodzi o przychód, a dokładnie, jeżeli np. podłącze bramkę Stripe, to po wypłacie pieniędzy będę musiał się rozliczyć.
Bo jak to świetne artykuły pojawiające się na pierwszych wynikach Google mówią, każda osoba, której dochód ze sprzedaży przekroczy 50% minimalnej krajowej zmuszony jest otwierać taką działalność.
Czy same opłacenie PIT'u wystarczy,bez zakładania działalności gospodarczej?

Jeśli to sprzedaż ciągła - a tak to rozumiem - to jeśli przekroczysz ten próg to w świetle prawa powinieneś otworzyć działałność gospodarczą.

+ zagraniczne bramki jak Stripe, z tego co pamiętam, współpracują tylko z firmami - więc tym bym się martwił najbardziej.


RE: Strona z własnymi kursami - eLearning - cosglupiego - 14-07-2023 12:24

Dzięki za odpowiedź, potrzebowałem się upewnić czy faktycznie nie ma jakiegoś obejścia.
Sam fakt, otwierania, później zamykania jak coś pójdzie nie tak to jednak te ryzyko, które zawsze trzeba podjąć. Dzięki


RE: Strona z własnymi kursami - eLearning - mahuzz - 15-07-2023 13:09

(14-07-2023 12:24)cosglupiego napisał(a):  Dzięki za odpowiedź, potrzebowałem się upewnić czy faktycznie nie ma jakiegoś obejścia.
Sam fakt, otwierania, później zamykania jak coś pójdzie nie tak to jednak te ryzyko, które zawsze trzeba podjąć. Dzięki

Znaczy wiesz, w przypadku jdg to ryzyko jest małe i właściwie trwa to kilka minut. Dużych kosztów na początku tez nie ma.

Jak myślałeś o spółce to odpuść. Z tym jest masa rzeczy.

Ja bym na Twoim miejscu działał, jak zobaczysz ze przychody są rzeczywiście większe niż ten limit to wtedy to otworzyć i skalowac już z wolna ręka. Powodzonka Smile


RE: Strona z własnymi kursami - eLearning - mysc - 15-07-2023 15:37

Teraz możliwość testowania pomysłu na biznes jest w sumie jeszcze większa... od 1 lipca tego roku zmieniły się zasady prowadzenia działalności nierejestrowanej.

Górny limit miesięcznych przychodów stanowi obecnie 75% minimalnego wynagrodzenia, a nie 50%. To wynagrodzenie od 1 lipca wzrosło do 3600zł - czyli bez rejestracji DG można zarabiać do 2700zł miesięcznie.

Jednocześnie korzysta się z kwoty wolnej od podatku, czyli 30 tys. złotych. W praktyce maksymalny podatek dla działalności nierejestrowanej może wynieść 288zł za rok. To jest 12% od nadwyżki powyżej 30k, przy założeniu 2,7k miesięcznie Wink