Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+--- Wątek: płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? (/Temat-platnosci-miedzynarodowe-Revolut-jest-najlepszy-175818)



płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - oremus - 03-07-2023 00:11

Po 1 - chciałem się przywitać, jest to mój pierwszy post. Witam wszystkich!

Na samym początku chciałbym zapytać o płatności międzynarodowe (USD, EURO, ale też kantor PLN).

Mamy kilka opcji, np. Alior Kantor, cinkciarz czy też Revolut.

Wstępnie temat prześledziłem i wydaje mi się, że pod względem prowizji najkorzystniej wypada Revolut (przynajmniej jeżeli chodzi o małe kwoty) - czy zgadzacie się ze mną?

Pytam np. w kontekście crypto, ale też ogólniej.


RE: płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - growmi - 03-07-2023 07:30

Cinkciarz


RE: płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - Oskarqq - 03-07-2023 07:57

Mi się przy większych kwotach bardziej opłaca revolut, różnica między kursem revoluta a innych kantorów i banków jest na korzyść revoluta, jednakże np. w przypadku cinkciarza różnica jest niewielka. W przypadku revoluta dopiero przy płatnych planach przewalutowanie jest za darmo, więc warto sobie policzyć różnice kursowe + płatny plan w revolucie czy Ci się opłaca, bo w przypadku mniejszych kwot, mimo wszystko może Ci korzystniej wyjść na kantorach online.


RE: płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - MegaPL - 03-07-2023 11:45

Sprawdź jeszcze ZEN Wink według mnie, i tego co wymieniałem, lepiej wychodził niż revolut, nawet ten plan za 0,99 w ZEN


RE: płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - oremus - 03-07-2023 19:20

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i opinie.

A więc realnie mamy do wyboru:
1) Revolut
2) Cinkciarz
3) ZEN
4) PayPal - ale tego każdy woli unikać, bo mają bandyckie fee
5) klasyczne kantory bankowe, Alior, mBank

Wygląda na to, że te pierwsze trzy głownie się liczą jeżeli chodzi o drobniejsze sumy.


RE: płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - Hoolig4n - 03-07-2023 19:36

Nie ryzykowałbym korzystania z Revoluta przy większych kwotach. Osobiście pochylam się nad Zen lub Cinkciarzem. Przy małych kwotach to tak naprawdę bez różnicy. Wszystko zda egzamin


RE: płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - oremus - 03-07-2023 19:42

(03-07-2023 19:36)Hoolig4n napisał(a):  Nie ryzykowałbym korzystania z Revoluta przy większych kwotach. Osobiście pochylam się nad Zen lub Cinkciarzem. Przy małych kwotach to tak naprawdę bez różnicy. Wszystko zda egzamin

I znowu - dziękuję za opinię!


RE: płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - growmi - 04-07-2023 08:27

Cinkciarz ma już bardzo mocną pozycję i dba o klientów, ZEN też jest super ale bardziej spiętą politykę mają


RE: płatności międzynarodowe - Revolut jest najlepszy? - ShuQi - 04-07-2023 09:13

Rekomenduję ZEN.