Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
LetyShop - legalne zarabianie? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: LetyShop - legalne zarabianie? (/Temat-LetyShop-legalne-zarabianie-175479)

Strony: 1 2


LetyShop - legalne zarabianie? - bondar - 01-04-2023 21:47

Witam!
LetyShops i tego typu portale pozwalają na uzyskiwanie cashbacków, czyli zwrotów za zakupy.
Są jednak tacy (np. Ukraińcy mieszkający w Polsce), którzy zrobili z tego główne źródło dochodu.
Sprawa jest prosta: dokonujesz zakupu, płacisz np. blikiem, nie odbierasz towaru i po 2-óch dniach masz zwrot kasy za towar + cashback.
Ten proceder nie jest to żadną tajemnicą dla tego typu serwisów.
LetyShops i temu podobne dostają kasę od sklepów, a te tego typu nadużycia mają wkalkulowane w swój biznes.
Sklepy zakładają, że to nieszkodliwy margines wliczony w koszty reklamy.
Ukraińcy nie przejmują się podatkami, a ja owszem.
Zastanawiam się jak płacić legalnie podatki z takiej pracy jako głównego źródła (>1500 PLN) dochodu.
Może ktoś podpowie? Pozdrawiam.


RE: LetyShop - legalne zarabianie? - wysoki01 - 01-04-2023 23:07

A to nie podchodzi pod wyłudzanie?
Rozumiem jak zrobisz tak kilka razy, ale żeby na tym zarobić sensowną kasę to musisz miesięcznie zamówić towaru za kilkadziesiąt tys. PLN
Takie serwisy dają zwrot 3-4%...


RE: LetyShop - legalne zarabianie? - bondar - 01-04-2023 23:27

W tym biznesie sztuką jest znajdywanie jak najwyższych cashbacków, niekoniecznie na polskich stronach - Ukraińcy lubią czeskie, a zwroty mają nawet ze sklepów z USA.
Zamawiają dużo towarów, codziennie coś. Produkt nie ma znaczenia, bo i tak go nie odbierają.
Czy to jest wyłudzenie? W zasadzie nie można im niczego zarzucić. Chociaż...
Gdy serwisy ograniczają zbyt częste cashbacki, "biznesmeny" używają kilku kont na inne nazwiska, dzięki czemu mają dodatkową kasę z poleceń. Banki dostają cashbacki na inne dane niż właściciel konta, ale zupełnie ich to nie obchodzi.
Używanie fałszywych danych rzeczywiście może być wątpliwe.


RE: LetyShop - legalne zarabianie? - wysoki01 - 02-04-2023 18:12

A Ty już próbowałeś zrobić taki myk ze zwrotem?
Nigdy nie korzystałem z takich stron. Oni cashback przyznają od razu po zakupie czy trzeba jakoś czekać?


RE: LetyShop - legalne zarabianie? - bondar - 02-04-2023 19:13

Sam jestem starszym panem, który myśli o ewentualnych problemach ze „skarbówką”. Ale jestem blisko Ukraińców, którzy się tym zajmują. Duża beztroska w ich działaniu, przyznaję, trochę mnie denerwuje, ale z drugiej strony nie robią niczego zdrożnego. Wykorzystują głupotę sklepów ufających takim serwisom jak LetyShops/Tipli itp. Mocno rozwijają biznes dodając np. zyski z poleceń aplikacji. Myślę, że idealna sprawa dla ludzi, którzy chcą mieć łatwą kasę do 1500 zł... U Ukraińców 5-6 tysi to norma. Fajnie być udawanym uchodźcą.
Niczym nie ryzykujesz. Maksymalnie po dwóch dniach od NIEodebrania dostaniesz zwrot kasy za towar, a czas dostania CASHBACKu zależy od portalu – max kilka dni.


RE: LetyShop - legalne zarabianie? - wysoki01 - 02-04-2023 23:11

Dlaczego do 1500 zł?
To jest miesięcznie?


RE: LetyShop - legalne zarabianie? - bondar - 02-04-2023 23:43

Słyszałem, że do tej kwoty miesięcznej można zarabiać nie zakładając działalności. Ale daleko mnie, etatotowcowi, do bycia ekspertem. Właśnie po to tu napisałem, żeby ktoś pomógł mi ogarnąć temat cashbacków jako w pełni legalne (=opodatkowane) zarabianie.


RE: LetyShop - legalne zarabianie? - wysoki01 - 03-04-2023 09:26

Chyba tak prosto to nie wygląda jak piszesz.
Z tego co widzę na niektórych serwisach (wszystkich nie sprawdzałem) to cashback możesz wypłacić dopiero po 90 dniach.
To jest właśnie zabezpieczenie przed zwrotem towaru.
Może to działało wcześniej i się skończyło...


RE: LetyShop - legalne zarabianie? - ShuQi - 03-04-2023 09:46

Na letyshop masz cashback nawet do 180 dni.

Na innych serwisach typu zen masz zawsze strono.


RE: LetyShop - legalne zarabianie? - mysc - 03-04-2023 11:07

@[bondar], myślę że nie zrozumiałeś jak to działa. Przypuszczam, że chodzi Ci o tzw. "refundy" w których cashback może być jakimś dodatkiem, ale nie podstawą. Refund to wyłudzenie - ale towaru - a nie cashbacku. Oszust w tym wypadku wykorzystuje procedury sklepów na wypadek zgubionych/niedostarczonych paczek.
___

Prowizje/cashbacki za zakupy są natomiast naliczane przynajmniej 14 dni po odebraniu towaru - a bardzo często, tak jak wspomnieli przedmówcy, po 30, 60, 90, a nawet 180 dniach.

Nierealne wydaje się też naliczanie regularnych 5-6k na miesiąc z cashbacku. Nawet jakby sklepy oferowały aż 10% cashback, to i tak trzeba by robić zakupy miesięcznie na 50-60k. Mówisz, że po 2 dniach od nieodebrania towaru następuje zwrot środków ze sklepów w USA?;0 Zwrot jest zwykle do 14 dni naliczany na kartę której się używało przy zakupie. Sklepy nie zwracają pieniędzy dopóki nie wróci do nich nieodebrana paczka.