Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Usługi wulkanizacyjne w ramach nierejestrowanej działalności - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Usługi wulkanizacyjne w ramach nierejestrowanej działalności (/Temat-Uslugi-wulkanizacyjne-w-ramach-nierejestrowanej-dzialalnosci-174831)



Usługi wulkanizacyjne w ramach nierejestrowanej działalności - luki1617 - 18-11-2022 20:52

Witam zwracam się z pytaniem czy jako osoba prywatna nie miejącą nigdy zarejestrowanej działalności gospodarczej mogę świadczyć usługi wulkanizacyjne na zasadach nierejestrowanej działalności z tego co słyszałem w tym roku nie mozna chyba przekraczać 1500 zł miesięcznie a od nowego roku ma sie chyba ten limit sporo zwiekszyć, jeżeli można to czy musze to gdzieś zgłosić do urzedu ze chciałbym taką nierejestrowalna działalność prowadzić, czy potrzebuje kase fiskalna jezeli tak to jaką i czy ją tez gdzieś muszę zarejestrować aby była jakoś do mnie konkretnie przypisana sprzęt i garaż mam wiec przydało by sie dorobić troche dodatkowej gotówki , czy mógłbym również wymyślić własną nazwę i ogłosić sie np w google zrobić strone lub zrobić szyld na bramie z reklamą bez obaw ze sie ktoś przyczepi.


RE: Usługi wulkanizacyjne w ramach nierejestrowanej działalności - Maksym27 - 18-11-2022 21:14

W ciemno się nie uda zbyt dużo chce paragon/fakture. Po drugie pamiętaj o jakichś środowiskowych (kosze/utylizacja) za to była kara i to duża wrazie zgłoszenia i przyjazdu kontroli.
Nie pamiętam dokładnie ile środowiskowe, ale za brak zgłoszonej rejestracji firmy około 50.000zl - wiem dokładnie bo wynajmowałem warsztat ale darowałem sobie ten biznes.

Po drugie jeśli wulkanizacja nie lepiej kupić mobilne całe auto z całym osprzętem i działać jako warsztat budynek + warsztat mobilny. (Z mobilnego masz narzędzia +bus. Ceny około 30.000zl jak pamiętam z ogłoszeń)


RE: Usługi wulkanizacyjne w ramach nierejestrowanej działalności - luki1617 - 18-11-2022 21:15

nie chce zakładać na razie działalności bo to spore koszty a maszyny i tak mam wiec zawsze by coś wpadło dodatkowoa jeszcze zapomniałem dodać nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale aktualnie jestem na krusie


RE: Usługi wulkanizacyjne w ramach nierejestrowanej działalności - Maksym27 - 18-11-2022 21:21

Np w mazowieckim bez szans, odrazu życzliwy obywatel wie gdzie ma dzwonić i jutro kontrola. Firmę otwierasz około 400zl rejestr i po sezonie zamykasz żaden problem, pamiętaj tylko o tych środowiskowych koszach/utylizacjach

Na grupach facebook kiedyś można było uzyskać dużo info o zakladaniu firmy warsztat, musisz poszukać np frazy ,,własna firma wulkanizacja"