Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + (/Temat-Inwestycje-Z-Malym-Ryzkiem-100K-173761)

Strony: 1 2


Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - prololex - 05-03-2022 11:03

Witajcie.
Zainspirowany kilkoma tematami w tym dziale, między innymi Nitrama chciałbym w tym temacie poruszyć kwestię inwestycji, stworzyć niejako dyskusję na temat inwestowania, pomnażania kapitału $100k-$1mln (może być i mniej lub więcej w zależności ile posiadasz ale wiadomo, że im więcej zainwestujesz tym więcej zarobisz).


Piszcie, dzielcie się swoimi pomysłami oraz aktualnymi inwestycjami w które warto wejść.

Ja osobiście inwestuję głównie w nieruchomości ale szukam alternatyw, dywersyfikacja to dobra rzecz tak uważam.
Lubię pasywne dochody, inwestuję głównie w mieszkania na najem oraz, kupuje i sprzedaję mieszkania do remontu jako inwestor (tzw. filp) bez udział w całym procesie zakupu, sprzedaży, robi za mnie to firma.
Interesują mnie głównie bezpieczne inwestycje o małym ryzyku, nie jestem chciwy zadowalam się rocznym ROI na poziomie 8-15%+ im więcej tym lepiej Smile

- Ostatnio zastanawiałem się nad inwestycją w farmy wiatrowe, fotowoltaiczne?
- Staking Krypto USDT itp. aby pasywnie zarabiały?
- Kryptokoparki domowe?
- Akcje?

Piszcie, dzielcie się pomysłami, ja też podzielę się wiedzą z wami, jeśli macie jakieś pytania hej


RE: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - ShuQi - 05-03-2022 12:44

Jak wygląda aktualnie Twój portfel nieruchomości?


RE: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - prololex - 05-03-2022 13:13

(05-03-2022 12:44)ShuQi napisał(a):  Jak wygląda aktualnie Twój portfel nieruchomości?

Obecnie 1 mieszkanie na wynajem, 3 mieszkania w trakcie sprzedaży okolice Warszawy bo ceny niżesz niż w centrum + 1 na Śląsku ale na nim zapewne stracę troszkę pierwszy raz w inwestowanie w nieruchomości (wybrałem niewłaściwych współpracowników). Obecnie z najmu przeniosłem środki we flipy ale nie wykluczam podziału 50/50. Rozglądam się cały jakaś alternatywą.

Mój cel to 2mln w inwestycjach do 30-stki i życie rentierskie tylko. Cool


RE: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - ShuQi - 05-03-2022 15:18

Rozkładając się za źródłami finansowania mamy różne opcje, gotowka, dźwignia, wspólnicy.

Jaka formę aktualnie uważasz za najlepszą a która odradzasz, tak praktycznie?


RE: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - prololex - 05-03-2022 17:07

(05-03-2022 15:18)ShuQi napisał(a):  Rozkładając się za źródłami finansowania mamy różne opcje, gotowka, dźwignia, wspólnicy.

Jaka formę aktualnie uważasz za najlepszą a która odradzasz, tak praktycznie?

Osobiście inwestuję to co udało mi się wypracować w sieci - gotówka. Kredyt w obecnych czasach jest ryzykowny, choć po uspokojeniu się sytuacji na świecie i posiadaniu dobrego zabezpieczania ta opcja nie jest zła (Należę raczej do osób które trzymają się za dala od rat, kredytów itp.). Czasami kupując mieszkanie płacę zaliczkę, a resztę ceny praktycznie kilka dni przed sprzedażą mieszkania, jak firma dostaje klucze i wchodzi z remontem. (ale to są sytuacje rzadkie). O innych formach się nie chcę wypowiadać, bo nie mam wiedzy.

A ty inwestujesz w coś konkretnie?


RE: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - Admin - 12-03-2022 12:58

a jak twój portfel surowcowy? pakowałeś się w cokolwiek? Złoto oddało więcej niż nieruchomości jeśli inwestowałeś w ostatnich lata, teraz na górce więc raczej pakowanie się może nie być najlepszym pomysłem, no chyba że wojna przeciągnie się niesłuchanie to już nic niewiadomo bo skutki odczuwają wszyscy, a pieniądz fiducjarny się szamci.


RE: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - xdax1 - 13-03-2022 14:37

A myślałeś o gruncie? Też wydaje się to ciekawa inwestycja, a ceny wzrastają jak przy nieruchomościach.


RE: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - prololex - 19-03-2022 14:48

Jedynie dywersyfikacja to u mnie Krypto ale w niewielkiej ilości, bo jakoś wolę żywą gotówkę.

Co do gruntów to też rozważałem taką opcję ale trzeba się znać jak na wszystkim albo znaleźć sprawdzoną firmę która robi takie akcje, zresztą tak jak z mieszkaniami robi się flipy też na gruncie. Myślę, że ciężko stracić jak kupi się dobrą okazję, czego przykładek jest Morawiecki beka


RE: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - Nubit - 09-05-2022 13:40

Ziemia zawsze jest w cenie. Są wahania okresowe ale jak ma byc to dlugoterminowe zabezpiecznenie to uwazam ze najbardziej sensowne inwestowanie.
Co do banków to oprocentowanie powoli rośnie wraz ze wzrostem stóp procentowych


RE: Inwestycje Z Małym Ryzkiem $100K + - Hoolig4n - 15-05-2022 00:58

Ciekawy pomysł na inwestycje to też samochody. Można całkiem fajnie wyjść w perspektywie kilku lat. Kwestia odpowiedniego samochodu. Z takim budżetem poszukałbym jakieś 911. Wbrew pozorom nie jest trudno znaleźć klienta. Sam jestem właśnie w trakcie kupna SEC’a i powoli rozglądam się za w124 coupé Smile