Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Uwaga na Lead.Network - przeczytaj zanim dasz się oszukać! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Programy Partnerskie oraz Programy Afiliacyjne (/Forum-Programy-Partnerskie-oraz-Programy-Afiliacyjne-354)
+--- Dział: Lead.Network (/Forum-Lead-Network-393)
+--- Wątek: Uwaga na Lead.Network - przeczytaj zanim dasz się oszukać! (/Temat-Uwaga-na-Lead-Network-przeczytaj-zanim-dasz-sie-oszukac-172659)



Uwaga na Lead.Network - przeczytaj zanim dasz się oszukać! - Shadow271 - 20-09-2021 22:13

Hej,

od prawie roku mam nie rozliczone leady z programu Aliexpress. Z rozmowy z Affiliate Managerem wynika, że kasy mam nigdy nie zobaczyć, bo jak twierdzi oni też nie dostali rozliczenia. Co warto zaznaczyć program nadal jest aktywny i można go promować "za darmo". Podał również, że kasy nie otrzymali od Aliexpress, co dziwne, bo działam obecnie w innej sieci i tam nie ma żadnych problemów z Ali.

Poniżej screeny z rozmowy i lista leadów nierozliczonych:


[Obrazek: 1.png]

[Obrazek: 2.png]

[Obrazek: leady.png]


Wypadałoby się zastanowić, czy warto z nimi działać, skoro można trafić na niewypłacalny program, a administracja ma to w d*pie i nawet nie raczą go usunąć z listy...


RE: Uwaga na Lead.Network - przeczytaj zanim dasz się oszukać! - mahuzz - 20-09-2021 22:34

No i teraz pytanie do Lead.Network: nie macie IO od reklamodawcy od Ali/reklamodawcy? Po coś to chyba sieci reklamowe wciskają reklamodawcom.


Sam swego czasu działałem jako direct advertiser w różnych sieciach. Sieci chcą mnóstwo rzeczy. Insertion Order, umowa, etc. Właściwie to z korespondencji wynika, jakby może coś gdzieś kiedyś było, ale "walić to bo i tak nie odzyskamy".

Idąc takim tokiem myślenia, ogromna część ofert z polskich (i nie tylko) sieci powinna zostać usunięta. Bo kto wie czy zapłacą czy nie.


No i kluczowa rzecz: czy ali było tutaj bezpośrednim reklamodawcą, czy był to tylko rebroke. Jeśli ali - no sorry, ale to nie jest "jakaś tam" firma.
Jeśli rebroke - to Wy weryfikujecie reklamodawców i to Wy powinniście sprawdzać ich wypłacalność. Ogrom sieci działa na przedpłatach. Szczególnie na początku.


Nie wchodząc w szczegóły i nie oskarżając nikogo, bo sporo nie wiemy, ja widzę 2 opcje:
a) ruch nie był czysty i odcięli Was (np. ktoś mocno podpadł, fraudował, nie wiem) - tu nie widzę sensu zatem żeby oferta dalej była w serwisie. W takim wypadku to Wy powinniście "wyłożyć", bo to Wy dbacie o jakość ruchu (mimo, że sam wiem, że nie da się wszystkiego w 100% kontrolować).
b) po prostu reklamodawca czy jakaś inna sieć z której był rebroke "zawinęła" się z pieniędzmi. W takiej sytuacji również powinniście wyłożyć. Jeśli reklamodawca nie jest pewniakiem i nie ma konkretnych referencji, działa się na przedpłatach.


To takie moje widzi mi się w 3 minutki, być może w ogóle nie wiemy jak sytuacja wygląda więc nie oceniam, kto zawinił, kto komu co wisi, etc. żeby była jasność.


RE: Uwaga na Lead.Network - przeczytaj zanim dasz się oszukać! - radek0389 - 21-09-2021 18:36

Tak to jest, jak współpracuje się z portalami tutaj promowanymi (co nie stanowi zarzutu, mają prawo opłacić swój dział), przedstawiającymi siebie jako wielkie sieci afiliacyjne, w swoim mniemaniu oczywiście. A po prostu po upadku subskrybcji SMS, trzeba było szybko się przebranżowić, żeby kasa dalej się zgadzała. Profesjonalni gracze na rynku afiliacji, typu tradedobler czy zanox (teraz awin), mają doświadczenie na tym rynku od 20 lat, umowy bezpośrednio z firmami, wielkimi korporacjami czy też domami mediowymi, szeroko rozbudowanymi systemami trackingowymi i statystycznymi. Tutejsze "sieci" zwyczajnie swoje kampanie posiadają na zasadzie resseler z innych sieci. Jeśli ktoś z wydawców narobi fraudów, to taka "sieć" dostaje bana i ląduje z ręką w nocnik względem reszty swoich wydawców, którzy być może promowali prawidłowo. No ale tak to działa, jak ktoś trzepał kokosy na płatnych smsach a po nagłym upadku tego biznesu wziął się za bycie "wielką" siecią afiliacyjną i zdobywa laury, gdyż userzy za e-booka oddają głosy w jakiś rankingach, podsumowaniach (sam takie głosy oddałem nie pamiętam na kogo). I potem jedna czy druga firma jest "affilate awards .. pierdu 2021", " Liderem branży 2021" itp Big Grin

I nie pisze tutaj konkretnie o leadnetwork, ale ogólnie o całych tych postsmsowych "sieciach afiliacyjnych"