Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Projekt Rumunia: Od 0 do 10.000 zł miesięczne z afiliacji do września 2022 - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Projekt Rumunia: Od 0 do 10.000 zł miesięczne z afiliacji do września 2022 (/Temat-Projekt-Rumunia-Od-0-do-10-000-zl-miesieczne-z-afiliacji-do-wrzesnia-2022-172594)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Projekt Rumunia: Od 0 do 10.000 zł miesięczne z afiliacji do września 2022 - siber - 07-04-2022 10:50

(06-04-2022 10:58)Solando napisał(a):  Nie myślałeś żeby jednak trochę zainwestować w linki? Nawet 10% z tego co wydajesz na content mogłoby dać niezłe efekty. Widziałem case pewnego projektu gdzie nawet 50k$ wpakowane w content nie wystarczyło na pierwszy kamień milowy jakim było uzyskanie 1k$/miesięcznie. Dopiero po inwestycji w LB zaczęło fajnie rosnąć.

Druga sprawa, współczynnik odrzuceń. Widzę po swoich stronach, że obniżenie go z 70+ do <50 dało w większości przypadków dużego boosta. Ja bym pomyślał na Twoim miejscu o tym. Np. "podstrona pośrednicząca" między Twoją stroną a linkowanym LP.

Linki będę kupował, ale myślę że gdzieś w okolicach maja/czerwca, jak trochę zwolnię z contentem. Widziałem, że Whitepress ma sporo rumuńskich portali więc, coś tam na pewno będzie robione w tym kierunku.


RE: Projekt Rumunia: Od 0 do 10.000 zł miesięczne z afiliacji do września 2022 - Shuffle056 - 14-06-2022 19:43

Cześć Przemek,

Mam pytanie odnośnie rozliczania podatków itp.

Czy mogę robić afiliację nie posiadając działalności gospodarczej?

Jak to wyglada w przypadku odprowadzania podatku od zysku, płacenia komuś za artykuły, linki. Rozumiem że płacisz swoim copywriterom przez paypala?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


RE: Projekt Rumunia: Od 0 do 10.000 zł miesięczne z afiliacji do września 2022 - mysc - 17-06-2022 14:08

@[Shuffle056]

Oczywiście można zarabiać na afiliacji nie posiadając działalności gospodarczej. Zarobki z internetu w PITcie rocznym (PIT-36) należy zsumować i wpisać w rubryce "inne dochody". Następnie zapłacić 17% od tej kwoty.

Kwota wolna od podatku to 30 tys. złotych, 17% podatek płacimy dopiero od nadwyżki. Przykład:

- W ciągu roku zarobiłeś 50 tys. złotych. Aby wyliczyć podatek, odejmij od tej kwoty zwolnione z podatku 30 tys. -> i wylicz 17% od 20 tys. złotych. Podatek wynosi 3400zł.

Zagrożeniem dla tego sposobu rozliczania jest ew. stwierdzenie 'prowadzenia działalności ciągłej', która to wymaga rejestracji działalności gospodarczej. Dlatego, jeśli wypłacamy pieniądze miesiąc w miesiąc, regularnie, najlepiej żeby były to kwoty poniżej 1500zł miesięcznie. Takie kwoty podlegają pod działalność nierejestrowaną i zwalniają z obowiązku rejestracji DG.

__

Drugą możliwością rozliczania się jest ryczałt 8,5% - wynajem powierzchni reklamowej. Aby rozliczać się ryczałtowo nie trzeba nic zgłaszać do Urzędu Skarbowego. Podatek płacimy do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym otrzymaliśmy pieniądze, z drukiem PPE. Na koniec roku składamy natomiast PIT-28. Przykład:

- W marcu zleciłeś wypłatę 1000zł z sieci afiliacyjnej
- Pieniądze otrzymałeś w kwietniu
- Podatek musisz zapłacić do 20 maja (za okres: kwiecień, druk PPE)
- Kwota podatku wynosi w tym wypadku: 8,5%*1000zł = 85zł


.


Projekt Rumunia: Od 0 do 10.000 zł miesięczne z afiliacji do września 2022 - maverick - 13-09-2022 18:08

@siber Projekt umarł?

*** online mobilnie... ;-)


RE: Projekt Rumunia: Od 0 do 10.000 zł miesięczne z afiliacji do września 2022 - Czaq - 13-11-2022 15:27

Mnie również ciekawi jak postępy. Jeszcze w czerwcu byłeś na forum więc fajnie by było zobaczyć jakąś aktualizację. Chociaż patrząc na ostatnie odpowiedzi mam o tym własne zdanie.
Tak czy inaczej powodzenia jeśli jeszcze nie odpuściłeś Cool