Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzęt do 5k - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Sprzęt do 5k (/Temat-Sprzet-do-5k-171747)



Sprzęt do 5k - shf - 22-05-2021 17:35

Jaki sprzęt gamingowy do 5k ? Ktoś ma może jakiś zestawik ciekawy?


RE: Sprzęt do 5k - TakieŻycie - 23-05-2021 17:11

Nie jest to najlepszy czas na składanie pc do gier z tego względu że karty graficzne poszły okropnie w górę i zakup takiej średniej budżetowej półki to koszt 2.5-3k Ale postaram się coś doradzić napisz mi tylko czy w te 5 tysięcy uwzględniasz też monitor, klawiaturę, myszkę, słuchawki itp czy 5k chcesz wyłożyć bezpośrednio jlna sama jednostkę centralną i daj znać czy posiadasz jakaś kartę graficzną obecnie w niektórych przypadkach lepiej jest poczekać na starej karcie aż przyjdą lepsze cenowe czasy Smile


RE: Sprzęt do 5k - shf - 23-05-2021 17:26

5k mam zamiar w samą jednostkę, bez monitora itp bo wszystko jest. Brak obecnie jakiegokolwiek podzespolu do PC.


RE: Sprzęt do 5k - TakieŻycie - 23-05-2021 21:53

W takim wypadku zaproponuje coś plus minus żebyś sam mógł sobie wybrać:
Płyta główna: z490 moim zdaniem solidna podstawa oraz perspektywa na dalszy rozwój.
Zasilacz : coś do 150zl myślę że da radę.
Ram : Myślę że 2x 4gb z tatkowaniem 3200 w zupełności wystarcza na obecne czasy
Procesor : Tutaj polecalbym wybrać samemu między 9 a 10 generacja Intela między i5 a i7
Karta: no i zależnie od wyborów za całą resztę kartę graficzną lub ewentualnie dozbierac trochę do budżetu i na samym końcu ja kupić.

Tak jak mówiłem dość ciężko w tych czasach o mocną kartę graficzną w przystępnej cenie ale mam nadzieję że nieco pomogłemSmile


RE: Sprzęt do 5k - shf - 25-05-2021 09:46

Dzięki za solidny opis, leci reput Big Grin


RE: Sprzęt do 5k - bb8_pl - 25-05-2021 11:27

A moja sugestia jesli to ma byc nowy komp chyba lepiej by bylo na AMD cos postawic z integrą Smile Koszty mniejsze a wydajnosc podobna do Intela - oczywiscie jesli o karte graficzna to jak juz bylo napisane mozna poczekac i dozbierac do funduszy Smile Konfiguracja taka w miare to Smile

Ryzen 3 3200G z integra Vega 8 Graphics, Płyta MSI B450, dysk oczywiscie SSD, Zasilacz w sumie jak by nie było lepiej jakis 700W - pod przyszla grafike, ram przynajmniej 16GB, obudowa wedlug swoich zachcianek Smile I co jeszcze wiecej chciec Smile

(23-05-2021 21:53)TakieŻycie napisał(a):  W takim wypadku zaproponuje coś plus minus żebyś sam mógł sobie wybrać:
Płyta główna: z490 moim zdaniem solidna podstawa oraz perspektywa na dalszy rozwój.
Zasilacz : coś do 150zl myślę że da radę.
Ram : Myślę że 2x 4gb z tatkowaniem 3200 w zupełności wystarcza na obecne czasy
Procesor : Tutaj polecalbym wybrać samemu między 9 a 10 generacja Intela między i5 a i7
Karta: no i zależnie od wyborów za całą resztę kartę graficzną lub ewentualnie dozbierac trochę do budżetu i na samym końcu ja kupić.

Tak jak mówiłem dość ciężko w tych czasach o mocną kartę graficzną w przystępnej cenie ale mam nadzieję że nieco pomogłemSmile

W sumie racja jesli chodzi o karty - obecnie ceny z kosmosu ale zawsze cos mozna zdzialac jesli ma sie znajomosci Big Grin


RE: Sprzęt do 5k - dawid327 - 25-05-2021 15:43

Ja mam u siebie Ryzena 3 2200g z integrą . 8GB ram 2666mhz. W lola i csa da się bezproblemowo pograć. A sam komputer śmiga aż miło Smile . Dysk SSD Nvme to koniecznie. Zasilacz spokojnie 550w z certyfikatem gold. Ram jest tani więc warto wziąć 16Gb. Jeśli możesz poczekać z kupnem karty graficznej to można pomyśleć żeby coś na i5 i7 złożyć i korzystać z zintegrowanej grafiki. Ceny kart są obecnie z kosmosu i nie warto ich kupować. Karta która powinna kosztować 400zł kosztuje 1100zł beka .


RE: Sprzęt do 5k - boksowany - 17-07-2021 03:42

co masz na myśli pisząc pojęcie sprzęt ?? jako technik informatyk z doświadczeniem udzielę rzetelnej porady.

Najlepszym wyborem jesli naprawde chcesz grac i to w wymagające tytuły, kupno komputera stacjonarnego.
tutaj za samą skrzynkę gamingową zapłacisz 5-6tyś zł , pomijam oczywiscie pozostałe niezbedne akcesoria, jednak tutaj uzyskasz najlepszą wydajność
ale spokojnie, są laptopy typowo gamingowe . ich przedział cenowy zaczyna się powyżej 3tyś zł. jednym z topowych mocnych laptopow ktory polecam to : Laptop Acer Nitro 5 15,6"/i7/32GB/1TB+1TB/Win10 (NH.QB2EP.005) koszt obecnie 6 399,00zł ... laptopy z przedziału cenowego 2000-3000zł nie są gamingowe. Ich specyfikacja sprzętowa niby jest podobna, jednak najważniejsze elementy będą w tym droższym.
podsumowując. sprzęt do grania to komputer stacjonarnyu i laptop, których ceny są powyżej 3tys zł.
NAJWAZNIEJSZE INFO. SPRZĘT DO GRANIA KUP W SKLEPIE KOMPUTEROWYM A NIE W MARKECIE RTV AGD.