Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż przedmiotów z gry, a podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaż przedmiotów z gry, a podatek (/Temat-Sprzedaz-przedmiotow-z-gry-a-podatek-171268)



Sprzedaż przedmiotów z gry, a podatek - cerber666 - 02-04-2021 23:24

Witam, od kilku miesięcy sprzedaję walutę z gry, a pieniądze docierają do mnie od razu na konto bankowe. Łącznie przez ostatnie miesiące w historii mojego konta znajduje się kilkaset mniejszych/większych transakcji związanych z handlem w grze (kupno i sprzedaż od wielu ludzi), choć rzadko kiedy w tytule przelewu jest opisane, za co dostałem pieniądze.
Mam 19 lat, nie pracuję i praktycznie tylko dzięki temu zarabiam, średnio 1500-2000zł/msc, zdarza się mniej, lecz z czasem zacznę zarabiać coraz więcej.
Co muszę robić coś z tą sytuacją? Czy muszę w jakiś sposób rejestrować swoją działalność czy nie jest to konieczne? Czy w razie czego mogą mi z tego powodu odebrać alimenty, które płaci na mnie ojciec gdyby się wydało jak zarabiam?
Chciałbym dowiedzieć się konkretów i w razie najgorszego nie mieć problemu z US i stracić tego, co zarobiłem przez ostatnie miesiące. Jako, iż nie zrobiłem z tym nic przez ostatnie 4 miesiące nie wiem co dalej z tym robić. Przychód wynosi ponad 20k zł, z czego tylko 2k zł realnego dochodu siedzi mi na koncie. W lutym i marcu mimo kilkutysięcznego przychodu byłem stratny kilkaset złotych

Chciałbym mieć to za sobą i nie mieć w przyszłości z tym problemów, że nie zapłaciłem, tylko jeśli dobrze liczę i gdybym miał zapłacić ryczałt 8.5% to z 2k zł zarabiałbym poniżej 500zł miesięcznie, to jest bezsens. Chyba, że postarałbym się już nie przekraczać przychodu 1400zł/msc z tego typu transakcji i miałbym spokojną głowę i nie musiał się martwić o podatek, co myślicie? Jeśli jest taka możliwość, to w jaki sposób musiałbym się wtedy rozliczyć? Oraz najważniejsze, co zrobić z poprzednimi, czterema miesiącami, ewentualnie gdzie mogę się udać, bym mógł dostać informacje na temat mojej sytuacji? Nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy, a boję się, że zarabiając grosze przy takich przychodach się mocno wkopałem Sad