Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy muszę założyć do tego działalność gospodarczą? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Czy muszę założyć do tego działalność gospodarczą? (/Temat-Czy-musze-zalozyc-do-tego-dzialalnosc-gospodarcza-170434)



Czy muszę założyć do tego działalność gospodarczą? - z0wi3 - 18-01-2021 14:58

Witam, mam w planach założenie strony/serwisu oferującego otwieranie skrzynek w naszej przepięknej grze jaką jest CS:GO (strona typu keydrop,casedrop) i tu przychodzę do was z wielkim znakiem zapytania. Mogę prowadzić takową stronę bez działalności gospodarczej / spółki, jeżeli dochód nie przekraczałby 1,100 PLN miesięcznie, czy jednak wymagane jest założenie chociażby tej spółki?

Wpadłem na ten pomysł ponieważ, mam dostęp do skórek nawet po 30% od jego realnej wartości i myślę, że dałbym radę to nawet wypromować poprzez paru kumpli, którzy posiadają całkiem fajne zasięgi. Problem pojawia się w tym, że jeszcze nie mam 18 lat, a nie wiem czy jest możliwe założenie takiej strony bez spółki (szukałem informacji i niestety bez skutku).

Omijając inne pytania - tak mam pieniądze na inwestycję i tak mam na to zgodę opiekunów prawnych.

Jak to wszystko będzie wyglądało z strony prawnej? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

PS: Napisałem w tym dziale, bo nie mogłem znaleźć bardziej odpowiedniego niż ten.


RE: Czy muszę założyć do tego działalność gospodarczą? - PremAccHack - 18-01-2021 15:08

To jest hazard a to jest nielegalne w polsce. Jeśli chcesz się w to bawić to tylko kryptowaluty + pare tys na stworzenie strony.


RE: Czy muszę założyć do tego działalność gospodarczą? - twardy - 18-01-2021 15:09

1400zl bo to zawsze polowa minimalnego wynagrodzenia, ktore w 2021 wynosi 2800zl. Ogolnie to pewnie tak, moglbys. Bardziej to bym sie zainteresowal czy otwieranie skrzynek nie podlega czasami pod jakas ustawe hazardowa w naszym kraju.


RE: Czy muszę założyć do tego działalność gospodarczą? - z0wi3 - 18-01-2021 15:47

Myślę, że otwieranie skrzynek jest legalne, gdyby nie było keydrop nie byłby legalną polską spółką i nie działał w tak jawny sposób jak robi to teraz. Właśnie szukam jakichkolwiek informacji, ale wszystko bez konkretów...

Najlepiej, chyba będzie popytać kogoś specjalizującego się w prawie ;/


RE: Czy muszę założyć do tego działalność gospodarczą? - rachman - 18-01-2021 15:52

"Napisałem w tym dziale, bo nie mogłem znaleźć bardziej odpowiedniego niż ten."
Dział - prawo - jest mniej odpowiedni? Hmmm...

Nie wiem na czym to polega, ale jeśli ma elementy losowania lub hazardu to musisz mieć specjalne zezwolenie. Osoba bez działalności nie wiem czy takowe może otrzymać.


RE: Czy muszę założyć do tego działalność gospodarczą? - z0wi3 - 18-01-2021 15:59

Faktycznie, byłby odpowiedniejszy - najprawdopodobniej musiałem go w jakiś sposób nie zauważyć.
Znalazłem odpowiedź, niestety jest potrzebne zezwolenie, które może otrzymać tylko spółka.

Gdyby ktoś inny szukał to podsyłam link - https://www.lexlege.pl/ustawa-o-grach-hazardowych/rozdzial-5-koncesje-zezwolenia-i-zgloszenia/2737/

Dzięki za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.