Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Bank z dala od US - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Banki (/Forum-Banki-237)
+--- Wątek: Bank z dala od US (/Temat-Bank-z-dala-od-US-167868)



Bank z dala od US - whatever - 08-05-2020 12:06

Wiem wiem, zaraz zleci się 30, którzy powiedzą, że PODATKI TRZEBA PŁACIĆ - ale nie o tym temat.


Revlout i Transfer Wise odpada

Znacie jakieś banki najlepiej zagraniczne z polskim numerem konta + kartą nie z limitami na 500 zł dziennie ?


RE: Bank z dala od US - Pablo1878 - 08-05-2020 23:00

(08-05-2020 12:06)whatever napisał(a):  Wiem wiem, zaraz zleci się 30, którzy powiedzą, że PODATKI TRZEBA PŁACIĆ - ale nie o tym temat.


Revlout i Transfer Wise odpada

Znacie jakieś banki najlepiej zagraniczne z polskim numerem konta + kartą nie z limitami na 500 zł dziennie ?

Nie znajdziesz takiego. Na Revolut był polski numer ale konto było „wynajmowane” przez Revolut dla Ciebie w Danske Bank. Jedyna opcja to konto w zagranicznym banku w obcej walucie.


RE: Bank z dala od US - whatever - 09-05-2020 00:25

Co w takim razie by przy wypłatach z bakomatu był znośny kurs


RE: Bank z dala od US - Pablo1878 - 09-05-2020 14:00

(09-05-2020 00:25)whatever napisał(a):  Co w takim razie by przy wypłatach z bakomatu był znośny kurs

Nie testowałem nic takiego więc ciężko mi doradzić. Wszystkie pieniądze przelewałem na Revolut i z niego wypłacałem. W każdym innym wypadku musiałbyś wypłacać z bankomatu w euro i wymieniać w kantorze żeby nie tracić na przewalutowaniu.


RE: Bank z dala od US - RRsick - 09-05-2020 21:28

Ja z innej beczki czy jest możliwość założenia konta bankowego w niemczech będąc w Polsce online?


RE: Bank z dala od US - Pablo1878 - 09-05-2020 21:29

(09-05-2020 21:28)RRsick napisał(a):  Ja z innej beczki czy jest możliwość założenia konta bankowego w niemczech będąc w Polsce online?

Tak. Na przykład Bitwala czy N26 dostajesz normalnie IBAN niemiecki. Smile


RE: Bank z dala od US - marines27 - 16-05-2020 13:12

(09-05-2020 00:25)whatever napisał(a):  Co w takim razie by przy wypłatach z bakomatu był znośny kurs

Gdy byś był przejazdem w Holandii, możesz założyć konto w ING (nie prawda że wymagany jest meldunek- "widzi mi się" niektórych oddziałów).
Karta wydana do konta Maestro.
Kursy? Bardzo dobre, niski spread. Spójrz

Jest też inna opcja ale nie chce namieszać...
Bunq to holenderski bank i prawdopodobnie można założyć konto przez apkę, IBAN jest napewno ale co z kartą itd? Może ktoś się wypowie.


RE: Bank z dala od US - Obywatel - 22-09-2020 21:17

(16-05-2020 13:12)marines27 napisał(a):  Jest też inna opcja ale nie chce namieszać...
Bunq to holenderski bank i prawdopodobnie można założyć konto przez apkę, IBAN jest napewno ale co z kartą itd? Może ktoś się wypowie.

Wygląda dość ciekawie. Aczkolwiek takie konta dla wszystkich, mogą być problemowe. Bitwala. zapowiadała się interesująco. Mi zamknęli konto, bez powodu. Miałem ok 7 m-cy, wpłat łącznie 3k-4k euro.


RE: Bank z dala od US - Gawrych - 23-09-2020 00:43

Bunq normalnie wysyła karty do Polski jednak konto nie jest darmowe. I nie utrzymasz dochodu z dala od US. Jest to BANK Europejski więc prędzej czy później US się dowie.


RE: Bank z dala od US - Obywatel - 09-05-2021 10:43

Mogę Ci polecić konto w europejskim banku, lecz nie w UE. Co najciekawsze, nie ma umowy z PL odnośnie wymiany danych. Konto mozesz założyć online, ale musisz wysłać notarialne potwierdzenie dokumentów.
Licz się z Tym, że w każdym kraju/banku mogą Ci zamknąć/zablokować konto, i nie zawsze wszystko załatwisz online.