Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ankiety a Skarbówka - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ankiety a Skarbówka (/Temat-Ankiety-a-Skarbowka-167288)

Strony: 1 2


Ankiety a Skarbówka - Ravage - 01-04-2020 13:27

Witam, w zeszłym roku udało mi się zarobić ok. 1300zł na ankietach (łącznie)
Uczestniczę w 14 panelach, z niektórych miałem po 50zł, 100, 200zł, wyjątktiem jest prolific z którego miałem ponad 400zł. Jak to wygląda ze skarbówką, Trzeba się z tego rozliczać, bo gdzie nie czytam to informacje są różne, niby do 200zł nie trzeba, gdzie indziej do 760zł. Może ktoś nakreślić sytuacje?

Dzięki


RE: Ankiety a Skarbówka - Majka - 01-04-2020 13:38

Jest taka zasada - rozliczamy się z każdej zarobionej złotówki.

PS: przenoszę temat do odpowiedniego działu.


RE: Ankiety a Skarbówka - Ravage - 01-04-2020 15:53

Rozumiem, wypełnia się to w Picie 36 z tego co czytałem, tylko czy muszę wystawić np. 14 pitów za każdy panel na którym zarabiałem, czy mogę wystawić to w jednym picie łącznie?


RE: Ankiety a Skarbówka - rachman - 01-04-2020 17:07

Sumujesz i składasz jeden, jeśli musisz składać zawsze sumujesz wszystkie dochody.


RE: Ankiety a Skarbówka - Ravage - 02-04-2020 15:29

Ok, dzięki za odpowiedzi Smile


RE: Ankiety a Skarbówka - VendeN - 31-05-2020 17:38

W teorii musisz odprowadzić od tego podatek, ale przy tak niskich obrotach nie wiem czy ma sens zakładać działalność.


RE: Ankiety a Skarbówka - Owl_ - 31-05-2020 18:04

(31-05-2020 17:38)VendeN napisał(a):  W teorii musisz odprowadzić od tego podatek, ale przy tak niskich obrotach nie wiem czy ma sens zakładać działalność.

Nie trzeba zakładać działalności, żeby się rozliczyć lub odprowadzić podatek.

Można się rozliczyć raz w roku jako "inne źródła" lub "działalność nierejestrowana".

PS. Niektóre polskie serwisy ankietowe (prowadzące DG na terenie Rzeczypospolitej) działają też na zasadzie konkursu i to organizator konkursu jest wtedy płatnikiem podatku.

Niektóre panele ankietowe płacą "zryczałtowany podatek dochodowy na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 5a Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 1991 nr 80 poz. 350)."

Np. zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 18% przychodu dotyczy sytuacji, w których są spełnione między innymi warunki:

"- umowa zawarta jest z osobą niebędącą pracownikiem płatnika,
- należność jest określona w umowie,
- kwota należności nie przekracza 200 zł.

W takiej sytuacji płatnik nie sporządza informacji PIT-11. Wówczas takich przychodów opodatkowanych podatkiem zryczałtowanym nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym."

Więc z niektórych paneli ankietowych trzeba się rozliczyć samodzielnie, a z niektórych nie trzeba. Szczegóły zawsze można doczytać w regulaminie danego panelu ankietowego, w FAQ lub zapytać poprzez formularz kontaktowy.


RE: Ankiety a Skarbówka - akrol7106 - 25-06-2020 12:59

(31-05-2020 18:04)Owl_ napisał(a):  
(31-05-2020 17:38)VendeN napisał(a):  W teorii musisz odprowadzić od tego podatek, ale przy tak niskich obrotach nie wiem czy ma sens zakładać działalność.

Nie trzeba zakładać działalności, żeby się rozliczyć lub odprowadzić podatek.

Można się rozliczyć raz w roku jako "inne źródła" lub "działalność nierejestrowana".

PS. Niektóre polskie serwisy ankietowe (prowadzące DG na terenie Rzeczypospolitej) działają też na zasadzie konkursu i to organizator konkursu jest wtedy płatnikiem podatku.

Niektóre panele ankietowe płacą "zryczałtowany podatek dochodowy na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 5a Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 1991 nr 80 poz. 350)."

Np. zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 18% przychodu dotyczy sytuacji, w których są spełnione między innymi warunki:

"- umowa zawarta jest z osobą niebędącą pracownikiem płatnika,
- należność jest określona w umowie,
- kwota należności nie przekracza 200 zł.

W takiej sytuacji płatnik nie sporządza informacji PIT-11. Wówczas takich przychodów opodatkowanych podatkiem zryczałtowanym nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym."

Więc z niektórych paneli ankietowych trzeba się rozliczyć samodzielnie, a z niektórych nie trzeba. Szczegóły zawsze można doczytać w regulaminie danego panelu ankietowego, w FAQ lub zapytać poprzez formularz kontaktowy.

Masz całkowitą rację, dodam tylko od siebie że z dochodów z których musimy się rozliczyć nie koniecznie będziemy płacić podatek. Musimy ujawnić swoje zarobki ale jeśli kwota jest niższa niż 8000zł (mogę się mylić co do wysokości tej kwoty, chodzi mi o kwote wolną od podatku) to nie zapłacimy podatku Wink


RE: Ankiety a Skarbówka - rachman - 25-06-2020 20:05

Nie ma sensu się zajmować kwotami wolnymi od podatku powtarzam na forum enty raz Wink Bierzesz formularz interaktywny albo aplikację i wpisujesz co trzeba - wynik: nadpłata / niedopłata - wychodzi sam bez liczenia liczydłem jak w moich zamierzchłych czasach Wink


RE: Ankiety a Skarbówka - marek_____ - 25-06-2020 21:05

(01-04-2020 13:38)Majka napisał(a):  Jest taka zasada - rozliczamy się z każdej zarobionej złotówki.

PS: przenoszę temat do odpowiedniego działu.

Z zarobionej - to prawda. Ale z czasów gdy sam wypełniałem ankiety pamiętam, że niektóre panele wypłacały pieniądze nie jako zarobek, tylko jako "nagrody" (nawet tak nieraz wpisywały w tytuł przelewu).