Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działalność nierejestrowana - Gdzie wystawiacie faktury bez vat i rachunki? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Działalność nierejestrowana - Gdzie wystawiacie faktury bez vat i rachunki? (/Temat-Dzialalnosc-nierejestrowana-Gdzie-wystawiacie-faktury-bez-vat-i-rachunki-166645)



Działalność nierejestrowana - Gdzie wystawiacie faktury bez vat i rachunki? - Soplica - 23-02-2020 14:25

Witam. Gdzie wystawiacie faktury bez vat i rachnku na dg nierejestrowanej? Google zwraca mi wiele wyników i stron m.in ifirma.pl czy fakturownia.pl.

Na jednej ze stron wyczytałem, że na takiej fakturze powinno się znaleźć:

datę wystawienia,
numer kolejny,
imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy,
nazwę (rodzaj) towaru lub usługi,
miarę i ilość (liczbę) dostarczonych towarów lub zakres wykonanych usług,
cenę jednostkową towaru lub usługi,
kwotę należności ogółem.


Czy w przypadku usług wymagane jest prowadzenie jakiejś ewidencji sprzedaży?


RE: Działalność nierejestrowana - Gdzie wystawiacie faktury bez vat i rachunki? - Owl_ - 23-02-2020 16:45

(23-02-2020 14:25)Soplica napisał(a):  Czy w przypadku usług wymagane jest prowadzenie jakiejś ewidencji sprzedaży?

Według strony gov.pl:

Rachunki przy działalności nierejestrowej
Osoba prowadząca działalność nierejestrową jest co do zasady zwolniona z obowiązku wystawiania faktury. Musi to uczynić jedynie w przypadku, gdy żądanie jej wystawienia zostało zgłoszone w terminie 3 miesięcy od końca miesiąca, w którym dostarczono towar lub wykonano usługę bądź otrzymano całość lub część zapłaty. W tym przypadku będzie to mogła być faktura, która zawiera jedynie:

datę wystawienia
numer kolejny
imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy
nazwę (rodzaj) towaru lub usługi
miarę i ilość (liczbę) dostarczonych towarów lub zakres wykonanych usług
cenę jednostkową towaru lub usługi
kwotę należności ogółem
Przy sprzedaży nierejestrowej wystarczy, że podasz na dokumentach sprzedaży swoje imię i nazwisko.

"Ewidencja sprzedaży przy działalności nierejestrowej
Jeśli prowadzisz działalność nierejestrową, powinieneś prowadzić uproszczoną ewidencję sprzedaży (na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy o VAT). Zapisujesz w niej sprzedaż za dany dzień. Pamiętaj, że wpisów za dany dzień powinieneś dokonywać nie później niż przed dokonaniem sprzedaży w dniu następnym (czyli po sprzedaniu towaru następnego dnia, nie możesz wpisywać sprzedaży z dnia poprzedniego). Obowiązek ten wynika z przepisów VAT.

Co powinien zawierać rejestr sprzedaży
Przepisy nie regulują, jakie dokładnie elementy powinien zawierać uproszczony rejestr sprzedaży. Zazwyczaj zawiera on takie informacje, jak:

liczba porządkowa
data sprzedaży
wartość sprzedaży
wartość sprzedaży narastająco
W rejestrze możesz dopisywać również inne informacje, jak np. numer dowodu sprzedaży albo informacje o rodzaju transakcji.

Dokładna ewidencja pozwoli ci szybko ustalić, czy nie przekroczyłeś progu dochodów uprawniających do prowadzenia działalności nierejestrowej.

Rejestr może być prowadzony w formie papierowej."

Źródło: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakladanie-firmy/chce-zalozyc-firme-jednoosobowa-samozatrudnienie/co-powinienes-wiedziec-zanim-zarejestrujesz-firme-w-urzedzie/kiedy-nie-musze-rejestrowac-dzialalnosci

Broszura o działalności nierejestrowanej: https://www.gov.pl/web/rozwoj/broszura-o-dzialalnosci-nierejestrowej

PS. Myślę, że w przypadku usług powinno to wyglądać podobnie.


RE: Działalność nierejestrowana - Gdzie wystawiacie faktury bez vat i rachunki? - azzaz - 24-02-2020 22:50

Przerabiałem zmianę z nierejestrowanej na rejestrowaną. Jedyne czego potrzebowałem w US, żeby się rozliczyć za działalność nierejestrowaną to uwzględnienie tego w rocznym rozliczeniu PiT i przedstawienie im wpływów. Dokumenty potwierdzające wpłynięcie przelewu na konto(potwierdzenia przelewów od banku), wystarczają do rozliczenia się za działalność nierejestrowaną. Choć nie ukrywam, że oszczędziłem sporo nerwów i czasu zlecając to księgowemu. Polecam przekazać komuś kto w tym siedzi rozliczenie się raz do roku z czegoś takiego. Stówka-dwie kosztów nie bolą, a jest pewność, że zrobione wszystko poprawnie. Faktura jest potrzebna tylko jak klient sobie jej wyraźnie zażyczy.


RE: Działalność nierejestrowana - Gdzie wystawiacie faktury bez vat i rachunki? - zet01 - 25-02-2020 08:23

tu wystawisz fakture :https://useme.eu/

w paypal tez jest opcja "utworz fakture" ale musisz sam temat zglebic bo ja nie probowalem


RE: Działalność nierejestrowana - Gdzie wystawiacie faktury bez vat i rachunki? - JakubZakrzewski - 23-03-2021 00:36

Wzór umowy pobierzesz z tej strony
https://fakturandg.getresponsepages.com/?fbclid=IwAR0FIq7bV26PS3sTz_hWjNKtUGlIJ8yNxy4ha_yKBs0B2J22AlASG1isGao