Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek (/Temat-Spory-dochod-miesieczny-przez-internet-a-podatek-164194)

Strony: 1 2


Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - chaukle - 05-09-2019 20:55

Witam, mam ukończone 18 lat. Od jakiegoś czasu sporo osób nawiązało ze mną współpracę. Współpraca wygląda na tym że wysyłam im gotowe kupony które obstawiają w zakładach bukmacherskich, mam dość sporą skuteczność i bardzo wiele chętnych osób więc stwierdziłem że zacznę z tego czerpać jakiś zysk.

Już po pierwszych 2/3 dniach, przychód wynosił 260 zł (Opłata 30/40 zł od każdej osoby), dużo osób zadeklarowało już że w przyszłym tygodniu będą w stanie zapłacić nawet i po 100 zł, żeby nie było, nie naciągam ani nie oszukuję nikogo a po prostu dziele się z innymi swoimi typami, ludzie są zadowoleni ze współpracy bo sami zarabiają na tym grube pieniądze.

I teraz pytanie, muszę się z tego rozliczać? Jeśli tak to w jaki sposób?


RE: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - mrpabl058 - 05-09-2019 21:55

załóż sobie jakiś portfel skrill, ecopayz i tam zbieraj hajs i wypłacaj kartą


RE: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - fakefejk - 06-09-2019 09:46

260zł to nie spory dochód miesięczny, wrzuć do innych źrodeł pod koniec roku i tyle


RE: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - rachman - 06-09-2019 09:50

A czemu miałbyś być zwolniony z podatku? Masz immunitet, paszport polsatu czy jak? Wink

Póki nie przekroczysz kwoty by zejść z działalności nierejestrowej to wal w pit-36 w pozycje inne. Możesz upewnić się na KIS lub w swoim fiskusie.


RE: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - chaukle - 06-09-2019 10:57

(06-09-2019 09:46)fakefejk napisał(a):  260zł to nie spory dochód miesięczny, wrzuć do innych źrodeł pod koniec roku i tyle

Własnie, chodzi o to że po 3 dniach uzyskałem już taki zysk, zakładam że w ciągu miesiąca wyjdzie grubo ponad 1000 zł
Dlatego zaczynam się martwić, nigdy się nie rozliczałem ani nie odprowadzałem podatku, więc liczę na jakieś porady.

(05-09-2019 21:55)mrpabl058 napisał(a):  załóż sobie jakiś portfel skrill, ecopayz i tam zbieraj hajs i wypłacaj kartą

Czy osobę które będą chciały wysłać pieniądze na na Skrill czy ecopayz, również muszą posiadać tam konto?

(06-09-2019 09:50)rachman napisał(a):  A czemu miałbyś być zwolniony z podatku? Masz immunitet, paszport polsatu czy jak? Wink

Póki nie przekroczysz kwoty by zejść z działalności nierejestrowej to wal w pit-36 w pozycje inne. Możesz upewnić się na KIS lub w swoim fiskusie.
A nie przyczepia się do tego skąd brałem ten dochód?


RE: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - rachman - 06-09-2019 12:36

Poczytaj o działalności nierejestrowanej ... Przyczepić się mogą o wszystko - Twoja rola to wiedzieć co robisz i dlaczego. Wtedy nie mogą Ci wczepić czegoś czego nie robisz. Zdaje sie że jak nie przekroczysz tysiąca ileś tam przychodu (nie dochodu!) to możesz na działalności nierejestrowej lecieć ... ale przekrocz o grosz to działalność gospodarcza wymagana.


RE: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - chaukle - 06-09-2019 14:01

(06-09-2019 12:36)rachman napisał(a):  Poczytaj o działalności nierejestrowanej ... Przyczepić się mogą o wszystko - Twoja rola to wiedzieć co robisz i dlaczego. Wtedy nie mogą Ci wczepić czegoś czego nie robisz. Zdaje sie że jak nie przekroczysz tysiąca ileś tam przychodu (nie dochodu!) to możesz na działalności nierejestrowej lecieć ... ale przekrocz o grosz to działalność gospodarcza wymagana.
Miesięcznie tak?


RE: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - Admin - 06-09-2019 20:15

tak miesięcznie

Aby korzystać z tzw "Nierejestrowanej działalność" musisz spełniać pewne warunki.

a) Nie mieć zarejestrowanej firmy w ciągu ostatnich 60 miesięcy,

b) twój przychód z działalności niezarejestrowanej w żadnym miesiącu nie może przekroczyć połowy minimalnej stawki krajowej (czyli w 2019 roku 1125 zł ).

Możliwość prowadzenia wspomnianej "niezarejestrowanej działalności" weszłą w życie w ubiegłym roku 30 kwietnia 2018 więc stosunkowo niedawno.


RE: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - chaukle - 07-09-2019 07:42

(06-09-2019 20:15)Admin napisał(a):  tak miesięcznie

Aby korzystać z tzw "Nierejestrowanej działalność" musisz spełniać pewne warunki.

a) Nie mieć zarejestrowanej firmy w ciągu ostatnich 60 miesięcy,

b) twój przychód z działalności niezarejestrowanej w żadnym miesiącu nie może przekroczyć połowy minimalnej stawki krajowej (czyli w 2019 roku 1125 zł ).

Możliwość prowadzenia wspomnianej "niezarejestrowanej działalności" weszłą w życie w ubiegłym roku 30 kwietnia 2018 więc stosunkowo niedawno.

Bardzo dziękuje! Takiej odpowiedzi oczekiwałem.

A jeszcze jeśli chodzi o to odprowadzenie pitu i tak jak już @rachman wspomniał abym wrzucił do pozycji "inne", nie przyczepią się do tego? Ani nie będą się doszukiwali skąd brałem owy dochód?


RE: Spory dochód miesięczny przez internet a podatek - fakefejk - 07-09-2019 07:57

(07-09-2019 07:42)chaukle napisał(a):  tak jak już @rachman wspomniał abym wrzucił do pozycji "inne", nie przyczepią się do tego? Ani nie będą się doszukiwali skąd brałem owy dochód?

Dlaczego ktoś miałby się przyczepić do takich drobniaków? Serio, ludzie robią kilkaset razy większe liczby i nikt się nimi nie interesuje do czasu, gdy nie wchodzi w rachubę zwrot VAT.

Płacisz to płacisz, po co nękać podatnika. Nawet gdyby to przecież to więzienia nie wrzucają, wystarczy wyjaśnić sytuację. A jak nadal Cię to nie przekonało i się boisz to uzyskaj indywidualną interpretację i po sprawie. Tylko pamiętaj, że na razie zarobiłeś 260zł, a aferę kręcisz jakbyś dwie bańki chciał opodatkować.