Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? (/Temat-Czy-warto-zainwestowac-w-linki-PBN-z-seoclerks-163985)

Strony: 1 2


Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - cezar78 - 21-08-2019 18:09

Mam anglojęzyczną stronę i chciałem ją wypozycjonować. Czytałem na BHW że linki PBN to jedna z niewielu wciąż działających metod na top10 w google w 2019.
Znalazłem na seoclerks taką ofertę: https://www.seoclerk.com/private-blog-networks/417104/Explode-Your-Results-Nobody-Ranks-Better-Guaranteed

Gościu ma od groma pozytywnych opinii więc chyba ten jego PBN robi robotę. Co myślicie? Próbował ktoś pozycjonować swoją stronę linkami z seoclerks?


Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - bubu93 - 21-08-2019 19:08

Wszystko zależy od tego jak mocno strony na których umieszczone będą linki są powiązane z tym co robisz, czy jest na nich ruch lub są widoczne na frazy kluczowe związane z Twoją branżą.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - bepol - 21-08-2019 19:09

Nie wiem na jak ciężkie frazy wbijasz, ale za 47$ nie oczekuje cudu. Chyba, że chcesz tym dopalić swoje zaplecze. Co do działających metod to wciąż działa opór BL na swój PN i przenoszenie mocy przez przekierowania.


RE: Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - cezar78 - 21-08-2019 21:44

Co to jest ten PN?


RE: Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - bepol - 21-08-2019 22:58

Siatka własnego zaplecza.


RE: Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - Oskarqq - 22-08-2019 07:28

Przy PBN jest duże ryzyko nałożenia filtrów. Co z tego, że w miesiąc wbijesz top10, jak w następny spadniesz do 50+ To się mija z celem. Naturalne pozyskiwanie linków wydłuża czas zdobywania pozycji, ale jak wejdziesz to nie wyjdziesz. Własne zaplecze jest bez sensu, większość firm zamyka swoje zaplecza, bo prowadzenie jest zbyt nieopłacalne.


RE: Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - bepol - 22-08-2019 10:57

Większość firm nie pozycjonuje mocnych fraz, z których są pieniądze. Firmy oferujące usługi seo pozycjonują tylko januszowe frazy, na których wybicie się nie jest trudne - agencje ciągną z tego tytułu opłatę abonamentową co miesiąc, a firma-klient nic z tego nie ma, ale godzi się na tą opłatę bo traktuje ją najczęściej jako uzupełnienie do działalności, albo na początku ma złudzenie i nadzieje, że to przyniesie jej zyski.

"Naturalne pozyskiwanie linków" - podaj mi proszę przykład jednej dobrze konwertującej frazy, którą jesteś w stanie w ten sposób wybić top5, bo moim zdaniem od 2009 od czasów xr nie ma takich fraz. Gdyby były to ty swoimi metodami w 3-5 miesięcy wybijesz 1 max 2 strony, a kto inny bh 10 stron w miesiąc.


RE: Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - Oskarqq - 22-08-2019 11:11

@[bepol], może źle to ująłem, naturalne nie chodzi mi o to, że ingerujemy w to, po prostu robimy to ala naturalnie. Chodzi nie o spam linków po kilka k w miesiącu, a kilkadziesiąt, na wartościowych forach, serwisach ogłoszeniowych, profilach i najważniejsze, serwisach z płatnymi artykułami. Na takich działaniach opiera się firma, w której pracuje i na wyniki nie narzekamy.

Aktualnie najlepszą strategią działania jest wypracowanie ogólnej lepszej widoczności serwisu, a nie opieranie się na 10 frazach... To jest bez sensu. Teoria że BlackHatSeo to jedyne wyjście jest totalnie bez żadnego sensu. Agencje które wybijają się na "januszowe frazy" nie działają w abonamencie, a zapłacie za pozycje, co jest bez sensu. Abonament konstruowany jest co miesiąc, nie dlatego że firma chce jak najwięcej zarobić za nic, a trzeba opłacić artykuły sponsorowane, pracowników odpowiedzialnych za copywriting, link building i same działania onsite....


RE: Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - bepol - 22-08-2019 11:23

Tak tu masz rację - budżet z abonamentu może iść na pokrycie działań niezbędnych do prowadzenia seo od samego początku.

A powiedz mi mierzycie konwersje dla swoich klientów, np. sprzedaży albo podjętych działań typu? wejście w kontakt?


RE: Czy warto zainwestować w linki PBN z seoclerks? - Oskarqq - 22-08-2019 11:52

Robimy tylko seo, nie mamy działu marketingu. Badamy oczywiście ctr, ilość wejść z danych słów itp, wszystko co jest w gsc. Ale ciężko stwierdzić jak to się przekłada na konwersję. Jednakże nie klienci nie odchodzą i polecają dalej, więc myślę powinno być dobrze