Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę (/Temat-Pozycjonowanie-strony-nie-na-konkretna-fraze-161727)



Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę - Panco122 - 23-03-2019 20:39

Cześć. Taka sprawa. Uruchomiłem niedawno stronę z przepisami kulinarnymi i oczywiście chciałbym pozyskiwać również ruch z wyszukiwarek.

O ile wcześniejsze swoje strony pozycjonowałem pod konkretne frazy i mniej więcej rozumiałem co jest pięć, o tyle tutaj mam zagwozdkę, ponieważ takiej strony nie da się pozycjonować pod konkretne słowa kluczowe.

Ktoś podpowie jak się za to zabrać, od czego zacząć? Jakie usługi warto wykupić?


RE: Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę - domi11997 - 23-03-2019 20:43

Pomysl nad marketingiem szeptanym.


RE: Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę - rachman - 23-03-2019 21:59

Jak się nie da??? Fraz tu wiele np.:
Przepis na placek/zupę xxx...


RE: Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę - Panco122 - 24-03-2019 19:00

No dobrze, teoretycznie oczywiście się da. Ale w praktyce chodzi mi o umocnienie "całości" strony, a nie konkretnej jednej frazy odnoszącej się do pojedynczej podstrony.


RE: Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę - rachman - 24-03-2019 19:15

Przecież google itp. w serpy same sobie wybierają słowa lub frazy. Każda podstrona jest dostępna na wiele. Jeśli podrasujesz pod jakąś fraze to uwypuklasz ją tylko i bot ją łyka. Ogólnie? Chcesz strone na np. sto fraz pozycjonować czy o co Ci chodzi??? Wink
Każdą podstronę linkuj na wybrane i zgodne z treścią frazy. Podstrony między sobą ładnie linkować. Podstrony wysoko wypozycjonowane windują leciutko resztę.
Optymalizacja. Nstp linkowanie głównej i podstron linkami bez i z anchorem.


RE: Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę - remaps - 19-03-2020 10:51

Też kiedyś miałem bloga kulinarnego + filmy na YT i jest tam spore pole do popisu

Ja widzę to tak że optymalizujesz stronę główną na frazy ogólne typu blog kulinarny itp ale nie skupiasz się na ich pozycjonowaniu bo to nie ma sensu (konkurencja itp). Oczywiście stronę główną też linkujesz url + brand bo to wzmocni wpisy.

Podstawą jest keyword research konkretnych wpisów np przepis na naleśniki i szukasz wszystkie frazy dostępne z tym przepisem i używasz ich w title, h1, h2 itp. Skupiaj się raczej na frazach co mają mało uu miesięcznie np 10-100, dając dużo takich fraz w tekście masz większe szanse na wysokie pozycje. Mając sporo takich fraz twój wpis może osiągnąć np 1000 uu miesięcznie to jest już spora liczba pomnożona przez ilość przepisów to masz już sporo uu na blogu.

Linkowanie wpisów + kategorii również dobrze zoptymalizowanych pod konkretne frazy np przekąski, przekąski na imprezę itp. Do tego linkowanie wewnętrzne pomiędzy wpisami.

Tak jak napisał @rachman linkowanie wpisów podniesie ci stronę główną ale na tym bym się nie skupiał bo ~90% ruchu będą generowały konkretne wpisy/przepisy a nie frazy ogólne (strona główna)

Ps.
Poczytaj o pozycjonowaniu Long Tail

Mam nadzieję że trochę pomogłem Smile

Kurde, dopiero teraz zauważyłem że twoje pytanie jest z 2019r ;p


RE: Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę - 6844 - 13-05-2020 17:37

Optymalizacja + marketing szpetany (linki na podstrony)


RE: Pozycjonowanie strony nie na konkretną frazę - bardock3 - 22-05-2020 00:21

Jak chcesz 100 linków szybko NAP na swoją nową stronę - pisz na priv Big Grin podbijemy dowolną frazę