Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mintos-Inwestycja długoterminowa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Mintos-Inwestycja długoterminowa (/Temat-Mintos-Inwestycja-dlugoterminowa-161674)

Strony: 1 2 3 4


Mintos-Inwestycja długoterminowa - Olszi - 20-03-2019 14:44

Siema ludziska.
Po małej przerwie wracam do Mintosa.
Tych, którzy są ciekawi czym jest Mintos odsyłam do linku https://zarabiam.com/Temat-Mintos-inwestowanie-w-pozyczki-z-gwarancja-wykupu-158474

W tym dzienniku będę dzielił się tym jak mi idzie.
Ostatnio wpłaciłem tam około 1600zł.

Plan jest taki, żeby co tydzień/miesiąc jakiś % swoich zarobków od pracy w realu właśnie sobie tam inwestować. Jest to projekt długoterminowy. Prowadzenie dziennika ma pomóc w zagwarantowaniu mi systematyczności. Będę chciał zrobić też porównanie za pół roku, za rok itd.

[Obrazek: dc5a57d95dcf.jpg]


RE: Mintos-Inwestycja długoterminowa - Arczit - 20-03-2019 14:51

Zapowiada się ciekawie, wytrwałości! Smile

Będziesz dzielił się tylko własnym zarobkiem czy również prowizji za refy?

Btw. jak naliczana jest prowizja za refa?


RE: Mintos-Inwestycja długoterminowa - Olszi - 20-03-2019 14:59

(20-03-2019 14:51)Arczit napisał(a):  Zapowiada się ciekawie, wytrwałości! Smile

Będziesz dzielił się tylko własnym zarobkiem czy również prowizji za refy?

Btw. jak naliczana jest prowizja za refa?

Będę od czasu do czasu wrzucał $ za prowizję z refów o ile będzie się zmieniać Big Grin

Co do drugiego pytania:
[Obrazek: ADC41049-D79F-AB4E-1025-C08326B868D9.png]


RE: Mintos-Inwestycja długoterminowa - Hil - 21-03-2019 00:40

Sam zastanawiam się nad taką inwestycja. Powiedz jak odbierasz pozyczki czym się kierujesz?
Powodzenia!


RE: Mintos-Inwestycja długoterminowa - Olszi - 21-03-2019 12:48

Tak naprawdę przede wszystkim tym czy jest zaznaczona opcja ,,Gwarancja wykupu'' (przy okienku ,Inwestuj' masz przy nich taką żółtą tarczę). Póki co inwestuje tylko w pożyczki w PLN.


RE: Mintos-Inwestycja długoterminowa - Olszi - 19-04-2019 19:33

[Obrazek: 734123c6c8dd.jpg]



RE: Mintos-Inwestycja długoterminowa - KryptoHyip - 23-04-2019 06:58

Ciekawy temat, będę obserwował Smile

Po jak długiej przerwie wróciłeś do mintosa ?
Rozumiem, że jeśli jest "Gwarancja wykupu" nie ma opcji, że coś nie wyjdzie ?


RE: Mintos-Inwestycja długoterminowa - ~eL - 23-04-2019 07:08

(23-04-2019 06:58)KryptoHyip napisał(a):  Rozumiem, że jeśli jest "Gwarancja wykupu" nie ma opcji, że coś nie wyjdzie ?

Istnieje opcja straty kapitału jeśli:
1. Upadnie cała firma pożyczkowa
2. Upadnie mintos.

Warto zatem dywersyfikować kapitał na kilka firm pożyczkowych natomiast prawdopodobieństwo straty jest bardzo niewielkie. Aktualnie musiałem wycofać pieniądze z Mintosa ale z rok temu jak sporo tam zainwestowałem to pamiętam że była firma pożyczkowa która miała problemy finansowe i bankrutowała i z tego co pamiętam Mintos wziął na siebie wykup pożyczek tej firmy z gwarancją.

Tak więc szansa na strate istnieje natomiast w praktyce z tego co wiem to się jeszcze nie zdarzyło.


RE: Mintos-Inwestycja długoterminowa - marmal - 23-04-2019 23:29

(23-04-2019 07:08)~eL napisał(a):  Istnieje opcja straty kapitału jeśli:
1. Upadnie cała firma pożyczkowa
2. Upadnie mintos.

Ja dodam jeszcze, że można zminimalizować ryzyko z punktu nr 1 inwestując w firmy pożyczkowe o stabilnej sytuacji finansowej. Mintos prowadzi własną skalę ratingową w tym celu. Dla przykładu - ja osobiście inwestuję tylko w te z przedziału A+ do B-.

W kwestii updaku samego Mintosa, to każda inwestycja ma własną umowę, więc można teoretycznie próbować odzyskać pieniądze od źródła na podstawie takiej umowy.


RE: Mintos-Inwestycja długoterminowa - ~eL - 24-04-2019 07:12

(23-04-2019 23:29)marmal napisał(a):  Ja dodam jeszcze, że można zminimalizować ryzyko z punktu nr 1 inwestując w firmy pożyczkowe o stabilnej sytuacji finansowej. Mintos prowadzi własną skalę ratingową w tym celu.

Właśnie dawno na Mintosa nie wchodziłem bo musiałem wszystkie pieniądze wycofać ale wczoraj przeglądałem co się zmieniło i jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczony tym ratingiem. Super sprawa, jak tylko trochę ustabilizuje finanse to wracam na Mintos'a.

Widać że platforma zmierza w bardzo dobrym kierunku i fajnie się rozwija Smile
Jeszcze żeby tak w końcu dowiedzieć się dokładnie jak się rozliczyć z podatku to byłoby super bo istnieje kilka róznych wersji i szczerze mówiąc sam nigdy nie wiem jak to powinno wyglądać. Drugi raz się w tym roku rozliczam na podstawie PIT 38 ale czy to dobrze to sam nie wiem.