Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
pytanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: pytanie (/Temat-pytanie-160511)

Strony: 1 2


pytanie - paula2017 - 10-01-2019 17:12

Do usunięcia


RE: Urząd pytanie - domi11997 - 10-01-2019 17:20

Nikt Ci nie odpowie na to pytanie, bo nie ma szklanej kuli. Jak wyjdzie to bekniesz, jak nie, to nie bekniesz. Po samym zlozeniu PITu nikt sie nie bedzie doszukiwac u Ciebie x lat wstecz. Jak skontroluja firme u ktorej zarabialas dopiero wtedy moga wyjsc "kwiatki".


RE: Urząd pytanie - rachman - 10-01-2019 17:56

Jeśli rzucisz się w oczy np. zakupem większym a nie wykazywałaś dochodów, nie skontrolują firmy zarobkowej, jeśli pójdziesz osobiście i zaczniesz kręcić jeśli przypadkiem o coś zapytają, nie wiem czy bez jakichś przesłanek robią wyrywkowe kontrole ale jeśli coś popitolisz w picie mogą zwrócić uwagę. Często wpady zalicza się dzięki znajomym/konkurencji - donosy.
NIKT nie przepowie Ci co Cię czeka w życiu - od tego jest wróż Maciej i nie odbierajmy mu chleba Wink

Przy rozliczeniu nie ma jako takiej zasady by wypytywać o poprzednie lata ale 20 000 to spora kwota i istnieje ryzyko że nie poprzednie lata zainteresują ich tylko czemu nie masz zarejestrowanej działalności gospodarczej... no chyba że pracowałeś na umowy zlecenia czy inne co będzie widać w systemie i w pit.

Nie martw się - na chłopski rozum tłumacząc - niecałe 7 lat się liczy od dnia powstania przychodu który ukrywasz i się przedawni Wink


RE: Urząd pytanie - paula2017 - 10-01-2019 18:01

Ok dziękuję wam. "rachman" mogę Ci zadać pytanie na pw dotyczące właśnie US?


RE: Urząd pytanie - rachman - 10-01-2019 18:22

Możesz możesz ale małe szanse bym wiedział heh


RE: Urząd pytanie - Dante_/ - 10-01-2019 19:21

A czy przypadkiem przedawnienie nie jest po 5 latach?
Cytat:http://trybunal.gov.pl/postepowanie-i-orzeczenia/komunikaty-prasowe/komunikaty-przed/art/9520-bieg-terminu-przedawnienia-zobowiazania-podatkowego/



RE: Urząd pytanie - twardy - 10-01-2019 19:29

5 lat liczone od konca roku, w ktorym miales zlozyc zeznanie. Czyli jak zarobisz 1 stycznia 2019 kase, w 2020 skladasz PIT, przedawnia sie to dopiero 1 stycznia 2026 roku.


RE: Urząd pytanie - rachman - 10-01-2019 19:35

No po 5. Czemu wyskakujesz ze zrywaniem przedawnienia? Ja nie o zrywaniu go tylko o czym innym - sprawdź od kiedy liczy się te 5 lat to zrozumiesz Wink

Edit: twardy wyjaśnił a myślałem że edukacyjniej będzie jak sam dojdziesz Wink


RE: Urząd pytanie - Dante_/ - 10-01-2019 19:59

(10-01-2019 19:35)rachman napisał(a):  No po 5. Czemu wyskakujesz ze zrywaniem przedawnienia? Ja nie o zrywaniu go tylko o czym innym - sprawdź od kiedy liczy się te 5 lat to zrozumiesz Wink

Edit: twardy wyjaśnił a myślałem że edukacyjniej będzie jak sam dojdziesz Wink

@[rachman] To inaczej Tobie to przedstawię, zarobek grudzień 2019 ( przykład, nie zawsze ktoś musi zrobić 1 stycznia Smile ), zeznanie kwiecień 2020, przedawnienie do końca roku ( czyli 31 grudnia ) 2025, wciąż nie jest to 7 lat.

@edit
Kiedy "wyskoczyłem" z przerwaniem przedawnienia? To są dwa różne artykuły.


RE: Urząd pytanie - rachman - 10-01-2019 20:24

NIECAŁE 7 LAT.
Podałem max bo nie wiemy kiedy był zarobek.

Ten link z trybunałem mówi o zerwaniu przedawnienia jeśli na szybko zerkłem i przekręciłem ok ale było tam o zerwaniu przedawnienia. Termin niecałych 7 lat reguluje ustawa. 5 lat od końca roku w którym masz obowiązek się rozliczyć więc w praktyce to od 6 do niecałych 7 lat.

Edit: no jak byk jest pod Twoim podanym linkiem o przedawnieniu mowa a nie tym terminowym czasie o którym piszę ja

"10 stycznia 2017 r. o godz. 9:00 Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego"