Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dotacje na rozwój firmy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Dotacje na rozwój firmy (/Temat-Dotacje-na-rozwoj-firmy-159548)

Strony: 1 2


Dotacje na rozwój firmy - jestokejtu - 16-11-2018 11:24

Witam serdecznie. Otworzyłem właśnie firmę dzięki dotacjom z EU. Dostałem 24k na otworzenie firmy. 6msc muszę opłacać ZUS, niestety brakuje mi tu pomostowego.

Otworzyłem myjnie mobilną. Detailing i te sprawy.

Po zakończeniu umowy na tę dotację myślałem zainteresować się dotacjami na rozwój firmy. Chciał bym wybudować za to garaże pod firmę. Tak działkę budowlaną posiadam.

Ale nie mam pojęcia jak te dotację wyglądają, i tu pytanie do was ktoś to sprawdzał ogarniał? Chętnie się dowiem czegoś na ich temat.


RE: Dotacje na rozwój firmy - Arczit - 16-11-2018 11:38

Jest trochę tych dotacji z EU. Ale w każdej jest wymóg odnośnie skorzystania wcześniej już z dotacji EU. Okres ten z tego co pamiętam waha się od 12 do 36 miesięcy. Więc sprawdź czy się łapiesz, w co wątpię skoro niedawno skorzystałeś z takiej dotacji.

Większość naborów na dotacje EU jest w pierwszym kwartale roku. Możesz zadzwonić i uzyskać bezpłatną informacje na te tematy w punktach informacyjnych projektów unijnych (google pomoże).


RE: Dotacje na rozwój firmy - jestokejtu - 16-11-2018 12:00

Co do korzystania wcześniej z dotacji. Jedno nie ma nic do drugiego. To jest pewne info bo pytałem doradcy o to, kiedy są nabory też wiem i też nie o to pytałem. Ale dziękuję za odpowiedź.

Może się sprecyzuje o co mi chodzi.
Czy jest szansa że pozytywnie rozpatrzą mój pomysł i dadzą mi kasę na takie coś.

Ile może trwać taka umowa jeśli się uda?


RE: Dotacje na rozwój firmy - Arczit - 16-11-2018 14:05

Nikt Ci tutaj nie powie czy dostaniesz dotacje czy nie.
To jest zależne od danego projektu dofinansowania na który składasz wniosek, od ilości zgłoszeń, ile chcesz dotacji $$$, jakie masz perspektywy rozwoju.

Dlaczego nie zadzwonisz do konsultanta i nie zapytasz o to?
Skoro taka osoba nie będzie Ci w stanie pomóc, to na 100% osoba nie zajmująca się papierologią dotacji unijnych Ci nie pomoże.

Skoro założyłeś firmę z dotacji, to dobrze wiesz jak to wygląda, ile razy się donosi zbędne papierki i ile to trwa. Jeśli ma Ci to pomóc, to JEST SZANSA że rozpatrzą Twój wniosek pozytywnie albo negatywnie...

Nawet jeśli nie wypali Ci z dotacją, pomyśl o pożyczkach na firmę. U mnie działa coś takiego jak: http://www.fundusz-silesia.pl/
Gdzie możesz dostać do 50.000 zł pożyczki na 5 lat, z oprocentowaniem 0,25% w skali roku (co jest równe inflacji).


RE: Dotacje na rozwój firmy - jestokejtu - 16-11-2018 14:27

Pożyczki aż mnie szarpie jak to słyszę :-D

Konsultanci konsultantami. Na obecną chwilę to nie ma sensu. Planuje się z tym bawić dopiero w 2020 więc nie wydaje mi się że opłaca się teraz do nich dzwonić.


RE: Dotacje na rozwój firmy - PremAccHack - 16-11-2018 14:44

To po co o tym piszesz otym, zajmij się firma bo branże masz nie ciekawa


RE: Dotacje na rozwój firmy - Arczit - 16-11-2018 15:00

Co jest złego w pożyczce 50k na 0,25% ?
Wiadomo lepiej zabrać kredyt i płacić drugie tyle na koniec.

Planujesz w 2020, i pytasz w 2018 na forum żeby Ci ktoś wywróżył przyszłość z fusów?
Skoro uważasz że konsultanci, którzy są wyznaczeni przez unie do tego stanowiska są nie kompetentni, to masz złe podejście. Na Twoim miejscu już bym się tym interesował bo dostanie dotacji, nawet i tej pożyczki to nie są 2 miesiące Smile


RE: Dotacje na rozwój firmy - socialbazar24 - 16-11-2018 16:22

Mozesz dostac na rozwoj firmy jednak musisz zatrudnic jedna osobe czyli wlasciciel firmy plus osoba na umowe, moze byc dziewczyna jesli nie pracuje.
Jest tez opcja zatrudnienia osoby niepelnosorawnej wtedy ma sie prawo do refundacji przystosowania miejsca pracy pod taka osobe, tzn podjazdy, bajerki, drzwi bez progow itd.
Sa tez granty jako jednorazowe zastrzyki gotowki na okreslony cel, ciezko sie zalapac jednak wszystko to kwestia kreatywnosci Wink
Na koniec i poczatek od czego zaczac radzilbym zapoznac sie z LGD(lokalna grupa dzialania) obszaru pod ktory podlegasz.
Ps. Nie wiem co robie na tym forum co temat obowiazuje zasada "nie znam sie ale sie wypowiem" i przy okazji popluje troche jadem.
Pozdrawiam i zapraszam na priv, a postaram pomoc na ile znam temat


RE: Dotacje na rozwój firmy - PremAccHack - 17-11-2018 10:32

Najlepsze w polaczkach jest to że dostaną kasę na firmę nawet nie mają pierwszych zysków a już myślą żeby dostać następne pieniądze Jerk2 Z takim podejściem do biznesu będziesz tylko dokładał do tej Twojej "firmy".


RE: Dotacje na rozwój firmy - jestokejtu - 19-11-2018 18:28


Pijesz do mnie? Jeśli tak to wybacz ale nie mierz mnie swoją miarą. Jeśli ty siedzisz na dup** i nic nie robisz i starasz się tylko okradać innych to proszę bardzo. Ale ja mam zamiar robić to co lubię, to co robię dobrze i to co lubię robić. A jeśli kogoś dziwi to że wychodzę na przód myśląc o rozwoju firmy to kogoś problem. Ty sobie myśl co robiłeś wczoraj, a ja w tym czasie będę myśleć nad rozrostem firmy.

Pluć jadem każdy potrafi. Ale nie każdy potrafi docenić chęci rozwoju innych. Ps jesteś płytki, co mnie trochę zaskoczyło.