Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Dodanie certyfikatu SSL a pozycje (/Temat-Dodanie-certyfikatu-SSL-a-pozycje-159356)

Strony: 1 2


Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - kochamkesz - 05-11-2018 12:21

Prowadzę stronę coś w stylu spisu produktów materialnych. Tylko tyle mogę napisać. Nie mam na niej ani newslettera ani logowania/rejestracji. Jest to typowa strona Wejdź, poczytaj, wyjdź. W takim wypadku potrzebny jest certyfikat SSL ? Problem polega nie tyle co w jego dodaniu, a w obawie o spadki niemal TOPowych pozycji na słowa kluczowe. Ogólnie strona powstała w lutym, posiada ponad 2000 unikalnych podstron no i ciągle się rozwija. Bardzo dużo czasu zajęło mi SEO, którego ciągle się uczę. Aktualnie leci fajny hajs na adsense i nie chcę tego zepsuć. Jeżeli ktoś stał przed podobnym dylematem to będę wdzięczny za pomoc.


PS. gdybym wiedział o darmowym SSL bym go zrobił zaraz po wykupieniu hostingu i domeny, a tak mądry polak po szkodzie...


RE: Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - zaklinakase - 05-11-2018 12:50

Certyfikat SSL w Twoim przypadku nie jest konieczny, ale zawsze warto go mieć, chociaż z powodu o bezpieczeństwo, szyfrowanie danych i o pozycjonowanie. Napisz na pv jakiego usługodawcę masz.


RE: Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - kochamkesz - 05-11-2018 14:34

Ale czego ? domena nazwa.pl / hosting hekko kiedyś mints

Myślałem o ssl cloudflare ale jeżeli po jego dodaniu wszystkie pozycje pójdą w dół lub co gorsze wyrzuci mnie to raczej zostawię tak jak jest.


Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - bubu93 - 05-11-2018 14:42

Teoretycznie jeżeli przekierujesz wszystkie Urle z http na https to powinny one odziedziczyć pozycje. Rozwiązanie z cloudflare może natomiast spowolnić ładowanie strony.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - PremAccHack - 05-11-2018 15:00

cloudflare ponoć zapewnia szybsze ładowanie strony i brak DDosów


Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - bubu93 - 05-11-2018 15:46

Chodzi mi o to, że bez cloudflare masz:
przeglądarkę -> DNS -> serwer stąd "szybciej"

Rozwiązanie z cloudflare to:
Przeglądarka -> dns -> cloudflare -> DNS -> serwer

Oba rozwiązania można stosować i każde ma swoje plusy i minusy.

Cloudflare da Ci darmowy SSL ale między przeglądarką a cloudflare'm.

Cloudflare - serwer dalej będzie nieszyfrowany.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - PremAccHack - 05-11-2018 15:53

Taaa szkoda że mam szyfrowana stronę oparta na cloudflare.


RE: Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - WhiteNigga - 05-11-2018 15:57

Na MyDevil masz ssl za jednym kliknięciem , działa elegancko. Jak coś link w sygnie.


RE: Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - bubu93 - 05-11-2018 16:10

(05-11-2018 15:53)PremAccHack napisał(a):  Taaa szkoda że mam szyfrowana stronę oparta na cloudflare.
Między CF i serwerem też?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Dodanie certyfikatu SSL a pozycje - precell - 05-11-2018 16:41

(05-11-2018 16:10)bubu93 napisał(a):  
(05-11-2018 15:53)PremAccHack napisał(a):  Taaa szkoda że mam szyfrowana stronę oparta na cloudflare.
Między CF i serwerem też?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Na pewno niema. Jak twierdzi, że ma to kłamie albo się nie zna :-)