Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Optymalizacja seo pliku pdf - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Optymalizacja seo pliku pdf (/Temat-Optymalizacja-seo-pliku-pdf-158796)



Optymalizacja seo pliku pdf - dazy19 - 07-10-2018 11:13

Witam, jak zoptymalizowac plik pdf pod dobra pozycje seo?
W teorii idzie to tak :
Keep the following things in mind when doing so:
1.Choose a SEO friendly filename. Czyli nazwa pliku zapisanego
2.Define a good title and description.(jakis plik html mam sworzyc gdzie bedzie pdf umieszony bedzie jako znacznik przez xzytnik?)
3.Use headings and include relevant outgoing links.(tagi w pdf czy tak samo w seo strony a plik pdf jedynie jako znacznik przez czytnik? )
4.Make sure they don't cause duplicate content issues.( to na pewno mam unikat bo to moja ksiazka)
5.Don't save PDF files as images. (Wystarczy ze bedzie pdf na hostingu czy i to sie zaindeksuje czy inny patent?)
6.Optimize for mobile and file size. ( a pdf sam w sobie nie jest juz optymalizowany ? :o )


Jak to ma byc zrobione w praktyce ?


RE: Optymalizacja seo pliku pdf - kokos765 - 07-10-2018 11:50

w photoshopie jest funkcja "zapisz do szybkiego podglądu (dla internetu)", podejrzewam ,że to to samo co zoptymalizowany PDF Tongue
ale mogę się mylić, tak czy owak polecam sprawdzić bo pliki są na prawdę lekkie

może nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie, ale powinno pomóc co do samej wagi pliku Tongue


RE: Optymalizacja seo pliku pdf - dazy19 - 07-10-2018 12:29

Widze ze zarty sie Ciebie trzymaja a chcac wybic plik pdf waga nie gra roli Tongue a wiele ich w inxeksie google jest


RE: Optymalizacja seo pliku pdf - imadlo - 08-10-2018 18:58

Optymalizacja pliku pdf coś podobnego jak optymalizacja strony, czyli meta dane, słowa kluczowe w treści, znacziki h1/h2 itp. Plik wrzucasz tyko na serwer z rozszerzeniem .pdf nie zapisujesz jako zdjęcie. Optymalizacja pod mobile czyli zapewne czcionki i układ, to nie jest od razu zoptymalizowane i dodatkowo skompresować plik.