Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? (/Temat-Reklamy-na-stronie-blogu-jak-rozliczac-158558)



Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - ggusiaja - 27-09-2018 18:04

Mam pewne watpliwości co do rozliczania ewentualnych zysków z reklam na blogu, stronie. Zastanawia mnie to czy w takiej sytuacji musze zakładac działalność gospodarczą? Czy mogę jako osoba fizyczna rozliczać to jako wynajem powierzchni reklamowych?

Pytam poniewaz myslę o tym aby na blogu zamieszczać reklamy Adsense, ale szczerze mówiąc nie chcę zakładac firmy, bo myslę, że aż tyle zysku bym z tego nie miała.


RE: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - rachman - 27-09-2018 19:15

Nie obchodzi fiskusa co Ty chcesz tylko jaki charakter ma Twoje działanie...
To zorganizowane i ciągłe z nastawieniem na zysk czy tylko hobby? Jak udowodnisz to drugie to dg nie musisz mieć na bank.
Jak nie to zależnie od wysokości zarobku poczytaj o działalności nierejestrowanej...


RE: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - ggusiaja - 27-09-2018 20:40

(27-09-2018 19:15)rachman napisał(a):  Nie obchodzi fiskusa co Ty chcesz tylko jaki charakter ma Twoje działanie...
To zorganizowane i ciągłe z nastawieniem na zysk czy tylko hobby? Jak udowodnisz to drugie to dg nie musisz mieć na bank.
Jak nie to zależnie od wysokości zarobku poczytaj o działalności nierejestrowanej...

dzięki za informacje


RE: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - rachman - 27-09-2018 21:11

Pamiętaj że na bank - to pojęcie zgodne z prawdą ale niekoniecznie zgodne z wizją Twojego fiskusa Wink Ogólnie to będzie poprawne ale mimo to ktoś może się czepić. Musisz się zaznajomić z temacikiem by nie dać się przegadać - jeśli to niezorganizowane i nie nastawione na zarobek to spokojnie możesz najem robić powierzchni i nikt nie powinien dg Ci przyszpilać. Co prawda z Adsense to zawsze inaczej jakoś było - tego nie rozliczałem więc doczytaj w sieci bo kiedyś różne interpretacje chodziły ale ogólnie z reklamami tak jest - jak działasz by zarabiać - mus dg bo to działanie przedsiębiorcze zorganizowane w celu zarabiania a jak hobbystyczna stronka a reklama przy okazji czasami coś wpada bardziej z przypadku niż walki o klienta to z tego co wiem nie powinni się czepiać. Nie oznacza że nie będą w razie czego, wiesz jak jest Wink Wystarczy się przygotować argumentami a nie biernie się poddać Smile Powodzenia


RE: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - ggusiaja - 27-09-2018 22:12

(27-09-2018 21:11)rachman napisał(a):  Pamiętaj że na bank - to pojęcie zgodne z prawdą ale niekoniecznie zgodne z wizją Twojego fiskusa Wink Ogólnie to będzie poprawne ale mimo to ktoś może się czepić. Musisz się zaznajomić z temacikiem by nie dać się przegadać - jeśli to niezorganizowane i nie nastawione na zarobek to spokojnie możesz najem robić powierzchni i nikt nie powinien dg Ci przyszpilać. Co prawda z Adsense to zawsze inaczej jakoś było - tego nie rozliczałem więc doczytaj w sieci bo kiedyś różne interpretacje chodziły ale ogólnie z reklamami tak jest - jak działasz by zarabiać - mus dg bo to działanie przedsiębiorcze zorganizowane w celu zarabiania a jak hobbystyczna stronka a reklama przy okazji czasami coś wpada bardziej z przypadku niż walki o klienta to z tego co wiem nie powinni się czepiać. Nie oznacza że nie będą w razie czego, wiesz jak jest Wink Wystarczy się przygotować argumentami a nie biernie się poddać Smile Powodzenia

Jeszcze raz dzięki, dlatego właśnie pytam i się zastanawiam, bo z jednej strony blog nawet jesli jest w jakis spsób o tematyce finansowej czy też poruszającej takie kwestie może być prowadzony właśnie hobbystycznie, ale z drugiej strony posty pojawiają sie regularnie i dodanie tam reklam może byc już dwuznacznie interpretowane. Myslę, że więcej poczytam o działalności nierejestrowanej bo raczej więcej niż 50% minimalnego wynagrodzenia z tego tytułu nie uzyskam.


RE: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - rachman - 27-09-2018 22:20

Nawet jak jest oczywiste to mogą próbować inaczej to interpretować. trzeba swoje zdanie spokojnie przedstawić wtedy i czasami daje się dojść do zrozumienia. Zależy od człowieka. Czasami to kwestia niewiedzy co robimy i jak itd. a nie zwykłe polowanie na czarownice Wink Teoretycznie możesz regularnie działać na blogu choć wtedy faktycznie ciężko przedstawić wtedy to jako hobby ale przecież masz automat do publikowania postów i to że co dzień 1 wchodzi nie znaczy że co dzień siedzisz - zakładam że masz CMS i wrzucasz kilka a automat jak na fejsie sam publikuje regularnie Wink Dobrze myślę? Wink
Tu raczej chodzi o reklamy czy są stale, czy dają stałe przychody itd. myślę - niemniej to wszystko właśnie jest oddzielone cienką granicą taka prawda i więcej zależy od woli urzędnika niż stanu faktycznego którego nie zawsze daje się udowodnić bo musi być brany na słowo Undecided
Jak nie przekroczysz 1050 zł to spokojnie czytaj o nierejestrowanej. W razie czego zadzwoń na KIS zawsze to konkretne źródło informacji Smile


RE: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - ggusiaja - 28-09-2018 10:06

(27-09-2018 22:20)rachman napisał(a):  Nawet jak jest oczywiste to mogą próbować inaczej to interpretować. trzeba swoje zdanie spokojnie przedstawić wtedy i czasami daje się dojść do zrozumienia. Zależy od człowieka. Czasami to kwestia niewiedzy co robimy i jak itd. a nie zwykłe polowanie na czarownice Wink Teoretycznie możesz regularnie działać na blogu choć wtedy faktycznie ciężko przedstawić wtedy to jako hobby ale przecież masz automat do publikowania postów i to że co dzień 1 wchodzi nie znaczy że co dzień siedzisz - zakładam że masz CMS i wrzucasz kilka a automat jak na fejsie sam publikuje regularnie Wink Dobrze myślę? Wink
Tu raczej chodzi o reklamy czy są stale, czy dają stałe przychody itd. myślę - niemniej to wszystko właśnie jest oddzielone cienką granicą taka prawda i więcej zależy od woli urzędnika niż stanu faktycznego którego nie zawsze daje się udowodnić bo musi być brany na słowo Undecided
Jak nie przekroczysz 1050 zł to spokojnie czytaj o nierejestrowanej. W razie czego zadzwoń na KIS zawsze to konkretne źródło informacji Smile

Dużo w tym prawdy i myślę, że bardzo dużo zależy od tego na jakiego człowieka się trafi czy to w US czy w innym urzędzie. Tak to już w życiu jest o czym nieraz się przekonałam.
Dziękuję uzytkownikowi rachman za podpowiedź. Już wiem w jakim kierunku dalej sprawdzać.
Temat może być zamknięty.


RE: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - polskitrader - 12-10-2018 21:05

U mnie normalnie bez DG idzie jako powierzchnia reklamowa ryczałtem 8% Wink Pani dała numer konta na jakie przelewać i tyle. Zresztą było pisane chyba tu na forum oraz można znaleźć w googlach, że nie ma potrzeby na zakładanie DG.


RE: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - rachman - 12-10-2018 21:24

Że nie ma potrzeby to zbyt ogólnie ujęte. Czasami jest to bardziej opłacalne, czasami po prostu trzeba jeśli działa się na większą skalę że tak to ujmę. Z wynajmem mieszkań jest tak samo - wynajmiesz bez działalności ale jak zaczniesz brać kredyty na nowe po to by wynajmować, najmować by podnajmować itd. itd. to bez problemu można to ująć jako działalność gospodarcza i musi być ona zarejestrowana. Przy niskich dochodach z najmu i nie ponoszeniu kosztów można bez ale jak poza te ramy się wychyli człowiek to różne wątpliwości to może rodzić.


RE: Reklamy na stronie, blogu jak rozliczać? - ggusiaja - 19-08-2019 10:55

(19-08-2019 10:33)MSKlass napisał(a):  Sprobuj wspołracoawac w tej sprawie z adnow.com. Praponują reklamą natywną i wszystko jest OK z płatnościu

Dzieki za wskazówkę.