Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy to jest zgodne z prawem ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Czy to jest zgodne z prawem ? (/Temat-Czy-to-jest-zgodne-z-prawem-158495)



Czy to jest zgodne z prawem ? - krzysiu7550 - 24-09-2018 19:29

Witam mam małe pytanko. Mam własną firmę i sprzedaję w głównej mierze sprzęt wędkarski w moim sklepie internetowym, od początku cały sprzęt składowałem u siebie na magazynie i brałem wszystko na czuja, niektóre rzeczy leżą tam od kilku lat nikt ich nie kupił i moje pytanie : Czy zgodne z prawem jest to że np. wystawiłbym rzeczy na aukcji do sprzedania nie mając jej na stanie i gdy ktoś zakupi po prostu wysłać ją prosto od firmy z chin (7-14 dni) na adres kupującego ??? Robił ktoś tak ? I czy to lepsze rozwiązanie ?


RE: Czy to jest zgodne z prawem ? - rachman - 24-09-2018 19:33

Pół interneta tak robi obecnie - dropshipping czy jakoś tak to się zwie Wink
Ma to swoje plusy ale i minusy. Radzę informować że długo będzie szło bo ktoś się może wkurzyć...


RE: Czy to jest zgodne z prawem ? - Czaq - 24-09-2018 21:08

Rozwiązanie wydaje się być idealne prawda? Nie jest niestety takie kolorowe jak się może wydawać.
Oprócz wielu opłat z tym związanych musisz się liczyć z Opóźnieniami, reklamacjami, niecierpliwością klientów i wielu innych rzeczach. Znajdź na forum archiwum w dziennikach. W 2016/17r ktoś prowadził bardzo obszerny dziennik ; polecam! Aż tak wiele się od tamtej pory nie zmieniło.


RE: Czy to jest zgodne z prawem ? - Bartezx1997 - 24-09-2018 21:46

Jak wyżej, w dłuższej perspektywnie negatywnie to wpływa na opinie. Moim zdaniem lepiej zamówić 1szt. towaru do siebie i jak zejdzie to kolejną, a jak widać, że schodzi to wtedy więcej.


RE: Czy to jest zgodne z prawem ? - WhiteNigga - 25-09-2018 15:24

Gorzej jak przyjdzie coś innego niż zamówiłeś z Chin dla klienta, albo nie przyjdzie paczka w ogóle Tongue


RE: Czy to jest zgodne z prawem ? - azzaz - 25-09-2018 17:29

To zależy od tego jak to prowadzisz. Możesz zrobić tak, że to jest zgodne z prawem, a możesz zrobić tak, że nie jest. Jeżeli w takim sklepie wprost się będziesz reklamował jako pośrednik + będzie to w regulaminie sklepu to jest to jak najbardziej legitne. Tylko musisz pamiętać, że taka działalność wymaga już firmy. Zusy, pity, cła, vaty i inne bzdury


RE: Czy to jest zgodne z prawem ? - Krakersik - 25-09-2018 21:03

Najlepiej jeśli będziesz "handlował" czymś w miarę tanim. Nie będzie afery jeśli coś nie przyjdzie, będzie uszkodzone itp. Bo jeśli płacę za np. taką wędkę 500 zł czy ile tam kosztuje, chciałbym ją jednak otrzymać Big Grin


RE: Czy to jest zgodne z prawem ? - lever - 27-09-2018 19:10

Z tymi droższymi rzeczami trzeba być bardziej czujnym Big Grin