Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Naprawa bizuterii - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Naprawa bizuterii (/Temat-Naprawa-bizuterii-158020)



Naprawa bizuterii - Doorm - 02-09-2018 08:39

Cześć.
Jestem złotnikiem z zawodu i zastanawiam się nad zrobieniem napraw online.
Szczególnie dlatego, że cenowo wypieram chyba wszystkich złotników.
Przykład
złote lutowanie 15 zł
Srebrne lutowanie 5 zł
Podane ceny są z wyczyszczeniem.
Przy małej ilości biżuterii się nie opłaca bo przesyłka gdy dochodzi. Wiadomo lecz przy kilku sztukach robi to już większą różnicę.
PS.
Jeśli ktoś by chciał spróbować również się polecam Smile
Z czasem myślałem by na FB założyć konto tylko do tego. Następnie krok dalej by założyć prostą witrynę z działem zamówień by każdy wiedział na jakim etapie jest jego zlecenie po numerze naprawy.


RE: Naprawa bizuterii - Adriano42 - 02-09-2018 08:48

Nie sądzę, że to przejdzie? Moim zdaniem nikt nie zdecyduje się wysyłać swojej biżuterii do obcych osób, bezpieczniej pójść do lokalnego biznesu co się tym zajmuje niż w ciemno wysyłać do kogoś swoją biżuterię, która jest warta xxx zł. Dodatkowo jak sam wspomniałeś koszt do naprawy to jeszcze koszt wysyłki towaru, a nikt nie wyślę kilku sztuk biżuterii wg. mnie do Ciebie, nie znając Cie osobiście i ufając tylko temu co w internecie, a jak każdy wie internet to dość potężne źródło dla oszustów.


RE: Naprawa bizuterii - domi11997 - 02-09-2018 08:49

Jak dla mnie to przy takiej dzialalnosci trzeba miec renome. Kto Ci wysle kilka lancuszkow, pierscionkow itp. ? Najpierw dzialaj lokalnie i stworz profil godny zaufania. Moze jako podwykonawca? Mniejsza kasa, ale chyba bardziej sie przelozy na ilosc zlecen.


RE: Naprawa bizuterii - Doorm - 02-09-2018 10:02

Lokalnie działam jak najbardziej Smile dlatego myślę o profilu na fb puki co.

Próbowała. Współpracy z lombardami udało się z jednym w okolicy lecz mało co z tego mam malo zleceń


RE: Naprawa bizuterii - rachman - 02-09-2018 20:33

Ile średnio naprawa kosztuje? Jesteś z branży ale raczej pomyśl jak zwykły klient albo jak inny docelowy (lombardy czy tym podobne).
Zwykły klient raczej ma opory by wysłać cenną rzecz bez ubezpieczenia myślę. Nie wiem jakie koszty - naprowadzam na przemyślenia tylko - może coś sam wywnioskujesz Wink
Zwykły człowiek to zmniejszenie/zwiększenie obwodu obrączki/sygnetu, coś tam z kolczykiem, wypadło oczko z pierścionka, coś tam z łańcuszkiem... Dla zwykłego ludzia zazwyczaj taka rzecz to coś cennego i to nie tylko kosztowo ale i sentymentalnie - więc przesyłka myślę daje jakieś opory. Może wliczyć to w koszty a ceny deczko podnieść? Przesyłka kurierem czy coś bo pocztą to różnie bywa...
Jak chodzi o lombardy może zdobądź bazę takowych i roześlij mailing?


RE: Naprawa bizuterii - Hoolig4n - 02-09-2018 20:51

Koledzy przede mną mają rację. W życiu nie wysłałbym łańcucha, bransolety czy obrączki wartej kilka tysięcy złotych do osoby, której nie znam- wolę iść do lokalnego jubilera i niech robi robotę, nawet za wyższą cenę. Przynajmniej wiem kto za to ponosi odpowiedzialność w razie czego.


RE: Naprawa bizuterii - Agik - 03-12-2018 14:06

To zbyt ryzykowne. Zgadzam się tutaj z poprzednikami-ludzie nie wysyłaliby Ci cennych rzeczy do naprawy. Niekoniecznie muszą być one cenne w sensie wartości, ale raczej w sensie sentymentalnym. Przykro mi, ale nie sądzę, że ten biznes by wypalił.


RE: Naprawa bizuterii - Doorm - 28-12-2018 19:42

Dzięki za info Wink