Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Grupa docelowa 50+ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Grupa docelowa 50+ (/Temat-Grupa-docelowa-50-157918)

Strony: 1 2


RE: Grupa docelowa 50+ - azzaz - 01-09-2018 15:47

Moim zdaniem po prostu ,,50+" to jest ogromna grupa docelowa i bardzo ciężko stwierdzić czego ci ludzie oczekują, a to z bardzo prostego powodu:

https://www.populationof.net/pl/poland/

Średnia wieku w Polsce to wg. oficjalnych danych trochę ponad 40 lat. Osób powyżej 50 roku życia jest bardzo dużo. Osoby starsze to już prawie połowa całego społeczeństwa. Jedni wolą siedzieć w domu i nic nie robią, jedni mają w tym czasie wnuki i się nimi zajmują, jedni w młodszych latach się dorobili i teraz tylko szukają rozrywki, jedni żyją w biedzie, jedni lubią samochody, jedni lubią jazdę rowerem, jedni nie chcą już żadnej aktywności fizycznej, a inni pomimo wieku jak najbardziej.
Trochę się zastanawiałem czy tu pisać czy jednak nie, ale moim zdaniem stwierdzenie 50+ to jest bardzo, bardzo, bardzo ogólne stwierdzenie i na tej podstawie to można tylko zgadywać co u nich aktualnie się dobrze przyjmie. Moim zdaniem sytuacja jest analogiczna jak u ludzi w wieku np. 25 lat. Każdy kto będzie szukał jednej uniwersalnej niszy dla ludzi z tego wieku od razu zrozumie o co mi chodzi. Taka nie istnieje, albo jest już oklepana milion razy. Jedyne co istnieje to zapotrzebowanie rynkowe czyli popyt i w tym wypadku głównie powinna interesować Cię brak podaży(bo nie ma konkurencji itd.).

Jak widzę biznes bardziej tradycyjny czyli i budżet powinien być jakiś przygotowany. Jeśli poważnie myślisz o czymś takim to ja bym się zgłosił do profesjonalnej firmy zajmującej się analizami i badaniami zainteresowań na rynku w interesującym Cię przedziale wiekowym.