Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozbieżności pomiędzy ahrefs a google - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Rozbieżności pomiędzy ahrefs a google (/Temat-Rozbieznosci-pomiedzy-ahrefs-a-google-157836)



Rozbieżności pomiędzy ahrefs a google - danoneksss - 22-08-2018 13:00

Witam,

Mam pewien problem z moimi backlinkami.
Sytuacja wygląda tak, że backlinki są zaindeksowane w google, lecz nie są widoczne w ahrefs oraz majestic.
Znaczy część jest, ale zaledwie około 10%.
Ktoś się orientuje czym może to być spowodowane? Wink


RE: Rozbieżności pomiędzy ahrefs a google - Istquai - 28-08-2018 11:59

zablokowane przed robotami ahrefs oraz majestic


RE: Rozbieżności pomiędzy ahrefs a google - Muraszczyk - 30-08-2018 20:55

(22-08-2018 13:00)danoneksss napisał(a):  Witam,
Mam pewien problem z moimi backlinkami.

Ahrefs ma spore opóźnienie względem google ale backlinki zbiera całkiem ładnie.
Majestic ma jeszcze większe opóźnienie i zbiera raczej te "lepsze" miejscówki.

Generalnie tego typu programy mają własne roboty, które budują ich index. Robią to oczywiście wolniej niż te od google, stąd opóźnienie.


Rozbieżności pomiędzy ahrefs a google - bubu93 - 19-09-2018 10:26

Ja traktuję ahrefs i majestic jako pogląd na sytuację. Ze świadomością, że może to być 20-30% tego co widzi Google. Z tej perspektywy nabijanie statystyk w tych programach nie ma sensu. One nie mają wpływu na pozycję same w sobie a jedynie mogą zobrazować co się dzieje. Przydatne zwłaszcza podczas analizy konkurencji.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka