Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sklep stacjonarny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Sklep stacjonarny (/Temat-Sklep-stacjonarny-157647)



Sklep stacjonarny - Hoolig4n - 09-08-2018 09:54

Witam! We wrześniu wyjeżdżam do Anglii i zastanawiam się nad otwarciem tam czegoś własnego po jakimś czasie. Mój pomysł to otwarcie sklepu stacjonarnego, do którego towary ściągałbym z AliExpress, GearBest etc. Znalazłem fajną branżę, na którą póki co działając online (dropshipping) nakładam marżę 50-60% i nawet że to idzie. Sądzicie, że to może się udać? Pomysł według mnie dobry, działalność gospodarcza w Wielkiej Brytanii to kwestia dosłownie 15 minut w jednym urzędzie lub online (a przez pierwsze 3 miesiące nie muszę jej nawet nigdzie rejestrować ani rozliczać). Pozdrawiam! Big Grin


RE: Sklep stacjonarny - amidalez - 10-08-2018 21:06

Może się udać, moze się nie udać. Skoro dobrze Ci idzie online, to po co chcesz się pakować w sklep stacjonarny - a nie skalować istniejący biznes?


RE: Sklep stacjonarny - Vasaki - 11-08-2018 05:08

Nie do końca wiem czy tak samo działa to w Anglii ale stawiam, że tak.
Przechodząc do rzeczy...
Jako, że prowadziłem swego czasu sklepy z e-papierosami coś tam pamiętam.
Otóż ściągając produkty musimy doliczyć do nich koszty wysyłki np. DHL'em
(nie będziesz czekal miesiąc na produkt to raz a dwa musisz mieć przesyłkę rejestrowaną gdyż musisz opłacić CŁO).
Koszt wysyłki zależy od wielkości, wagi paczki oraz od wybranego rodzaju transportu
(jak mamy trochę czasu polecam drogę wodną, statkiem wychodzi trochę taniej. Koszty wysyłek są różne ale zaczynają się od 50 do 300$).
Więc dolicz koszty CŁA (dla różnych produktów jest różny %) oraz koszty VAT + Podatek dochodowy.
I nagle na terenie PL trzeba od tych 60% odjąć jeszcze kilkadziesiąt % przychodu Tongue

Jeżeli faktycznie chcesz do tego podejść to stwórz sobie trochę kontaktów na AliBaba.com np.
wyjdziesz na tym faktycznie taniej Smile
Stawiam, że można wszystko obejść i ściągnąć produkty nie opłacając Cła itp.
lecz jeżeli przyjdzie do nas kontrola i poprosi o papiery z informacją o pochodzeniu produktów może być nieciekawie.
Lecz jak mówią, co kraj to obyczaj Smile

Ja aktualnie uczę swojego szefa importować części do samochodów xD