Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? (/Temat-Dzialalnosc-niezarejestrowana-podatki-jak-sie-za-to-zabrac-157426)



Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? - Yoka124 - 25-07-2018 20:52

Cześć, generalnie jestem osobą nieletnią. Postanowiłem dorobić sobie jakieś pieniądze przez internet - więc wpadłem na pomysł sprzedaży na allegro. Od bieżącego roku jest coś takiego jak działalność niezarejestrowana (nie można przekroczyć przychodu 1050PLN), jest również coś takiego jak kwota wolna od podatku czyli 8000PLN/rok - myśle że powinienem zmieścić się w tej kwocie. Dlatego pomyślałem, że czemu nie warto spróbować i tutaj zaczynają się schodki poczytałem kilka artykułów ale jakoś z grubsza nic sie nie dowiedziałem jak to wkońcu z tym podatkiem jest i czy musze poza sprzedażą na allegro robić cokolwiek związanego z podatkiem. Więc postanowilem się zapytać na shoutboxie, gdzie jeden użytkownik podpowiedział mi, że dobrze by było gdybym złożył zeznanie podatkowe a dlatego że jestem niepelnoletni z moich zarobków powinni się rozliczać rodzice i tutaj jest problem nigdy wczesniej nie miałem stycznosci z odprowadzaniem podatkow etc. i jestem zielony w tych sprawach i sam niewiem jak ugryźć temat. Liczyłbym na jakieś porady i chciałbym się dowiedzieć jak to własciwie wygląda Huh


RE: Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? - rachman - 25-07-2018 21:13

Kwota wolna oznacza tylko tyle że jak przekroczysz ją to zapłacisz podatek. Jak nie przekroczysz, ale płaciłeś zaliczki na podatek to je Ci zaliczki oddadzą.

Zeznanie złożyć musisz jeśli masz jakiś dochódd/przychód. Nawet jeśli kwoty wolnej nie przekroczysz... zwłaszcza wtedy bo zwrotu nie dostaniesz Wink


RE: Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? - Yoka124 - 25-07-2018 21:18

(25-07-2018 21:13)rachman napisał(a):  Kwota wolna oznacza tylko tyle że jak przekroczysz ją to zapłacisz podatek. Jak nie przekroczysz, ale płaciłeś zaliczki na podatek to je Ci zaliczki oddadzą.

Zeznanie złożyć musisz jeśli masz jakiś dochódd/przychód. Nawet jeśli kwoty wolnej nie przekroczysz... zwłaszcza wtedy bo zwrotu nie dostaniesz Wink

Postaram się to ogarnąć, interakcja rodziców będzie przy tym niezbędna?


RE: Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? - rachman - 25-07-2018 21:35

Nieletni? Jeśli dobrze pamiętam to rodzice Twoje dochody rozliczają. Stary jestem nie pamiętam już... Zadzwoń na KIS w dziale prawo i podatki jest mój temat z nr telefonu. Dowiesz się wszystkiego za free albo dzwoń do skarbowego. Ja dzwonił bym na KIS


RE: Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? - SCM - 20-11-2018 10:29

polskie prawo to dramat


RE: Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? - Agik - 27-11-2018 12:29

Prowadzenie działalności nierejestrowanej może być w Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem. Nie prowadziłeś wcześniej żadnej firmy, więc przepisy prawne nie skreślają Cię na starcie. Jeżeli sprzedajesz przedmioty, które nie wymagają uzyskania koncesji czy licencji, śmiało możesz to robić dalej, byleby tylko nie przekroczyć kwoty równej 1050 zł. Od siebie daję narmia na biuro rachunkowe, w którym powinni doradzić jak prowadzić takie podatki https://tactis.pl/


RE: Działalnosc niezarejestrowana - podatki, jak sie za to zabrac? - rachman - 27-11-2018 12:42

Agik to nielat więc nie upraszczaj sprawy że może i już. Jako nielat NIE MOŻE!
https://www.podatki.biz/artykuly/dzialalnosc-nierejestrowa-poradnik-praktyczny-dla-poczatkujacych-1_13_37848.htm#4