Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
prolific.ac - świetnie płatne ankiety - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Zbiór serwisów zarobkowych (/Forum-Zbior-serwisow-zarobkowych-34)
+--- Wątek: prolific.ac - świetnie płatne ankiety (/Temat-prolific-ac-swietnie-platne-ankiety-157283)



RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - Eduardo213 - 10-03-2021 20:34

Panowie, a mam takie pytanie.
Ja na prolificu mam "bana" na Internet, tzn na wifi nie mogę się nawet zalogować na stronę, ale już na danych komórkowych tak, nawet na tym samym urządzeniu. Ankiety robię normalnie, ale denerwuje mnie to, czytam na ich stronie, pisałem do nich to dostaje wiadomość, że sprawdzają mi konto, a w jakimś tam regulaminie napisane jest, że nie mogą ustalić czy jestem człowiekiem czy robotem..xd

Wiecie o co może chodzić?
Co dziwniejsze, identyczna sytuacje mam na lifepoints, z tym że tam raz działa na wifi A drugi raz nie. Macie pomysł od czego to może być?


RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - Simpllemann - 10-03-2021 20:35

W moim przypadku nie miało to miejsca, bo zawsze czytałem pytania i instrukcje uważnie, czego dowodem jest fakt, że żadne badanie, w którym brałem udział, nie zostało odrzucone.


RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - Owl_ - 10-03-2021 21:18

(10-03-2021 20:35)Simpllemann napisał(a):  W moim przypadku nie miało to miejsca, bo zawsze czytałem pytania i instrukcje uważnie, czego dowodem jest fakt, że żadne badanie, w którym brałem udział, nie zostało odrzucone.

To widocznie jakaś szersza akcja banowania.

Na oficjalnym blogu Prolific pojawił się nawet artykuł "Dlaczego uczestnicy są zbanowani".
Jako powód podają między innymi: korzystanie z dostawcy usług internetowych wysokiego ryzyka (VPN i / lub proxy).

To zdanie jest ciekawe:

"Dlatego zdecydowaliśmy się na razie utrzymywać bardzo ścisłą listę zaufanych dostawców usług internetowych."

"Ta decyzja pozwoliła nam zablokować dużą liczbę tak zwanych „złych aktorów”, ale niestety niektórzy dobrzy uczestnicy korzystający z mniejszych dostawców usług internetowych mogą nie być teraz w stanie wziąć udziału."


Czyli mogą nas zbanować, jeśli uznają, że korzystamy z podejrzanego dostawcy usług internetowych.

Cały artykuł: https://blog.prolific.co/why-participants-get-banned/

PS. Tylko że takie akcje banowania nie biorą się znikąd. Widocznie była duża grupa użytkowników, która "jechała" na VPN (na multikontach).

Niestety obrywa się przy okazji użytkownikom, którzy uczciwie podchodzą do zarabiania w Prolific...


RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - Shimeon - 10-03-2021 21:29

Dokładnie @Owl_
Ja ostatnio miałem ankietę, gdzie musiałem wybrać 1 z 3 odpowiedzi. Z racji tego, że nie doczytałem tekstu, a pytanko było podchwytliwe (wiedziałem o czym jest tekst, lecz wahałem się między pierwszym, a drugim wyborem), zrezygnowałem z dalszego udziału i zwróciłem badanie.

Czasem lepiej jest zaprzestać coś, jak się nie jest w czymś do końca upewnionym niż zmyślać jakieś brednie kalibru:

Cytat:Moze chca sie Polakow pozbyc?

Bez obrazy Tongue ale nie dam wiary w to, żeby wiarygodna, zagraniczna, primo wypłacalna strona Get-Paid banowała "uczciwych" ludzi za "rzetelne" wypełnianie ankiet + "nienaganną" reputację pod postacią zero rejected (odrzuconych) badań. Coś musi być na rzeczy, skoro nawet ich support zaprzestaje odpisywania do zbanowanych na maile. Sex


RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - sergiusz88 - 11-03-2021 04:46

Jak tam można mieć multikonto skoro potrzebny teraz jest skan dowodu osobistego??


RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - szymszym - 11-03-2021 08:23

(11-03-2021 04:46)sergiusz88 napisał(a):  Jak tam można mieć multikonto skoro potrzebny teraz jest skan dowodu osobistego??

Teraz jest potrzebny. Ja nie pamiętam kiedy zakładałem konto na prolific, a wtedy nie był potrzebny skan, tylko email i uzupełnienie zakładki "about you". A teraz dużo ludzi ma multikonta na innych członków rodzin lub podają fake dane, logując się VPNem.


RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - sergiusz88 - 11-03-2021 12:07

Ja już skasowałem kontoSmile Bo i tak się nie dowiem za co i nie wypłacę środków... Teraz zastanawiam się jak ich oszukać i założyć drugie Big Grin


RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - Owl_ - 11-03-2021 14:08

(11-03-2021 04:46)sergiusz88 napisał(a):  Jak tam można mieć multikonto skoro potrzebny teraz jest skan dowodu osobistego??

Weryfikacja dowodem jest od niedawna (od grudnia 2020). 
Przez wiele lat nie było takiej konieczności. 
Skoro wprowadzili dodatkową weryfikację dowodem,  to musieli mieć ku temu powód Smile


RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - Shimeon - 12-03-2021 11:56

Kolejne pytanie kontrolne w dzisiejszej ankiecie:

[Obrazek: 82yuF0O.png]


RE: prolific.ac - świetnie płatne ankiety - obey93 - 14-03-2021 09:47

(11-03-2021 14:08)Owl_ napisał(a):  
(11-03-2021 04:46)sergiusz88 napisał(a):  Jak tam można mieć multikonto skoro potrzebny teraz jest skan dowodu osobistego??

Weryfikacja dowodem jest od niedawna (od grudnia 2020). 
Przez wiele lat nie było takiej konieczności. 
Skoro wprowadzili dodatkową weryfikację dowodem,  to musieli mieć ku temu powód Smile

Dowód, dowodem. Ale komu opłacałoby się multikonto, jak ankiety rozchodzą się w kilka sekund? Takie blokowanie przez "podejrzenia" jest trochę niepoważne z ich strony, w szczególności jak ktoś się przykłada do badań.