Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kwestie Prawne - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+---- Dział: Bitcoin (/Forum-Bitcoin-372)
+---- Wątek: Kwestie Prawne (/Temat-Kwestie-Prawne-157227)



Kwestie Prawne - Weng - 12-07-2018 12:08

Witam wszystkich.
Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda legalność i kwestie prawne związane z bitcoin. Naleciało mnie i chciałbym spróbować zaangażować się w to, oczywiście będą to moje początki więc malutka sumka, poradniki a także obserwacja co i jak działa, o co chodzi itp. Jako, że jestem pracownikiem służb mundurowych, chciałbym wiedzieć jak to wygląda prawnie aby sobie nie narobić problemów w życiu zawodowym.


RE: Kwestie Prawne - rachman - 12-07-2018 14:40

Politycy i urzędnicy nie ogarniają tematu i co jakiś czas coś zmieniają. Zadawaj konkretne pytania bo bez sensu przepisywać internet Wink


RE: Kwestie Prawne - Weng - 12-07-2018 14:49

(12-07-2018 14:40)rachman napisał(a):  Politycy i urzędnicy nie ogarniają tematu i co jakiś czas coś zmieniają. Zadawaj konkretne pytania bo bez sensu przepisywać internet Wink

Załóżmy, że robię konto na bitbay i tam inwestuję itd.

Czy granie jest w pełni legalne i nie będzie z tego rodzaju żadnych problemów prawnych czy skarbowych i jak to się ma w kwestii spraw rozliczenia, odprowadzania podatków itp. Zmierzam głównie do tego co działo się z bukmacherką zagraniczną i podatkami


RE: Kwestie Prawne - Captain - 12-07-2018 15:54

Nie wiadomo jak z tym będzie. Politycy dopiero przerabiają ten temat i jeszcze nie wiadomo co ostatecznie wymyślą i jak się zmienią te kwestie. Póki co nic nielegalnego w zakupie BTC nie ma, ale jak będzie w przyszłości tego nie wiadomo.
Jeśli chcesz kupować to teraz jest najlepsza okazja bo jest straszny spadek wartości, więc duża szansa na zarobek jeśli wzrośnie, kupić w 'dołku', sprzedać w 'górce'.

Zależy też jeszcze ile chcesz kupić. Jak za kilka stów to nawet jak będzie kiedyś nielegalne to nie powinieneś mieć problemów, zwłaszcza, ze takich co kupili niewielkie ilości jest mrowie.


RE: Kwestie Prawne - mattxx - 12-07-2018 17:28

(12-07-2018 12:08)Weng napisał(a):  Witam wszystkich.
Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda legalność i kwestie prawne związane z bitcoin. Naleciało mnie i chciałbym spróbować zaangażować się w to, oczywiście będą to moje początki więc malutka sumka, poradniki a także obserwacja co i jak działa, o co chodzi itp. Jako, że jestem pracownikiem służb mundurowych, chciałbym wiedzieć jak to wygląda prawnie aby sobie nie narobić problemów w życiu zawodowym.

O! Mój ulubiony temat, więc coś podpowiem Smile Jak chcesz to oczywiście próbuj. Kwestie prawne - Rząd przestrzega przed krypto (aby uważać w co się inwestuje), ale je toleruje, czyli jak na razie nie zostały uznane za nielegalne.
Małe sumy na początek są jak najbardziej OK. Zależy kto czego oczekuje, bo w kryptowaluty można inwestować na różne sposoby. Mniej lub bardziej ryzykownie, na większy lub mniejszy procent.
Od zysków należy oczywiście odprowadzić podatek (według ogólnych zasad opodatkowania - 18% jeśli dochód nie przekroczy 85 528 zł).