Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fundico - pożyczki społecznościowe - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Zbiór serwisów zarobkowych (/Forum-Zbior-serwisow-zarobkowych-34)
+--- Wątek: Fundico - pożyczki społecznościowe (/Temat-Fundico-pozyczki-spolecznosciowe-157223)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - kariolmax - 08-01-2021 15:23

Odświeżę trochę temat - ciągle zastanawiam się nad inwestycją ok 10 000zł w Fundico. Dostałem nawet propozycję, że połowę tego kapitału rzucą mi na "lokatę" 10% na miesiąc jak dobrze pamiętam (czyli 500zł na starcie - podatek + możliwość wypłaty tego kapitału lub reinwestycji już na standardowych zasadach). Są to już większe pieniądze, dlatego chciałbym poznać również Wasze zdanie, jak u Was wygląda sytuacja - inwestujecie dalej, czy zgarnęliście kasę z kwietniowych poleceń i pass? Patrząc na ranking ich konkursu, dużego napływu kapitału nie mają.

Inwestycja na 3 miesiące jak to było jeszcze pół roku temu to totalnie inna kwestia niż powierzenie większych środków potencjalnie nieznanej firmie (której właściciel ma też sporo innych powiązań, również z małą ilością opinii) na okres do 3 lat. Na myśl przychodzi mi schemat HYIPow lub piramid finansowych, które na początku wypłacają dając realny zysk, a później kuszą reinwestycją na znacznie dłuższy okres i "przepadają"... Nie chciałbym wejść w coś pokroju "Amber Gold".

Ich umowy też są dosyć dziurawe jak pamiętam swoją z czerwca - niby jest ten program ochrony kupujących, ale nigdzie nie jest dokładnie opisany. W przypadku ogłoszenia niewypłacalności też mało jesteśmy w stanie zrobić jeśli dobrze rozumuję.


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - Ihvarq - 09-01-2021 21:44

Cześć,

jakieś 10 dni temu zainwestowałem tam drobną kwotę na 6m, ale mam mieszane uczucia co do tej firmy
-nie odpisują na maile i pytania w nich zawarte, będę musiał zadzwonić do nich
-firma oferuje bardzo duży procent, za duży - ponad 30% w skali roku, to żyła złota, cała rodzina prezesa powinna cały majątek w firmę włożyć, poważni inwestorzy cieszą się z 10-15% rocznie
-ta gwarancja jest dopóki firma się nie zawinie
-z umowy którą dostałem to za bardzo nic nie wynika, tylko tyle, że powinni Ci oddać kasę, jest wygenerowana automatycznie, nie ma podpisów
-większość startupów upada
-poczytaj na forum, bardzo dużo kasy firma straciła na wcześniejszej promocji - ludzie rejestrowali sie bez inwestycji
-już było kilka firm wałków co robiły konkursy z nagrodami a potem ciach i nie ma, akurat fundico właśnie robi konkurs xD
-prezes był dość obsmarowany za serwis capitalclub.pl, chociaż tam chyba nie ma gwarancji wykupów pozyczek, wiec nic firmie do tego, że pożyczkobiorcy nie oddają
-te serwisy prezesa na https://rejestr.io/krs/831875/fundico to dość słabo wyglądają - np investto.pl to martwa strona na pewno nie zarabia
-na fejsie jakiś webinar był to doradca finansowy co występował - dość mało profesjonalny był, b mało
To teraz plusy:
+jak liczyłem na podstawie umowy, to firma powinna dość sporo na tym zarabiać, więc taka kwota zwrotu jest realna i niewielka dla firmy, muszę o to ich dopytać żeby sytuacja była jaśniejsza
+model biznesowy firmy wydaję się być jasny i wiarygodny, nie powinni upaść sami z siebie
+prezes Skiba działa na rynku juz pare lat, wiec chyba raczej nie powinnien uciekać, jego dane są dostepne w internecie, ma konto na linkedin itd.

Osobiście jestem bardzo zdystanowany, mam wiele pytań na które mi firma nie dała odpowiedzi
Uważam że portfel inwestycyjny trzeba przede wszystkim dywersywikować: ETF, akcje, krypto, pożyczki gwarantowane, pod nieruchomości, mrożenie kapitału w promocjach z forum, pożyczki prywatne, itd.
Na fundito na pewno nie mam zamiaru przeznaczyć więcej niż 4% portfela, i raczej nie wezmę inwestyji beztermonowej. W chwili obecnej szukam jeszcze jednej jak najkrótszej - większa szansa że będzie kasa z powrotem

użytkowniku karolmax:
1 co to za specjalne warunki dostałeś? na jaki czas inwestycja? to 10% w skali roku czy miesiąca? i co za 500zł na starcie bo nie mogę się połapać
2 skoro piszesz o podatkach to może będziesz wiedział - za rok to pit-38 czy 36 i jak rozliczyć PCC (co zaznaczyć dla cesji), bo zdaje się, że dla cesji trzeba, ale bede musiał zadzwonić do fundico skoro mi nie odpisują na maile
3 jak ogłoszą niewypłacalność to nic chyba nie zrobimy, z tych umów co się generują nic nie wynika


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - Angulo - 12-01-2021 21:16

Od ponad dwóch tygodni czekam na wypłatę środków tak więc chyba nie jest tak różowo.


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - Ihvarq - 12-01-2021 22:52

(12-01-2021 21:16)Angulo napisał(a):  Od ponad dwóch tygodni czekam na wypłatę środków tak więc chyba nie jest tak różowo.

Dlaczego nie chca wypłcić? Napisz coś więcej.

Ja tam zrobiłem jedną wpłatę i mam słaby kontakt z firmą. Nie odpisują na maile, z telefonami też różnie, Opiekunowie niekompetentni, panie nie wiedzą co to jest PCC, a jak chciałem wyjąsnić sprawy podatkowe do mi napisali maila wkońcu że wszystko jest w zakładce "podatki" tylko że nie ma tej zakładki. Teraz się zastanawiam nad rezygnacją z inwestycji, chociaż model biznesowy wydawał sie być jasny. Jak badałem temat z fundico przed inwestycją to ludzie z którymi się kontaktowałem pisali że wypłacono im wszystko zgodnie z umową.

Dzwoń i do nich i wyjaśnij sprawę i napisz mi tu lub pw jak sprawa wyglada
tutaj masz 2 tel, 691 493 968, 722 377 118, dzwoń do opiekuna jak nie odbiera to napisz sms ze ma oddzwonic
Mam jeszcze tel do ich doradcy inw p Grzegorza Dudy 727 925 835


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - Angulo - 13-01-2021 14:47

Chyba w porę to napisałem, bo dziś kasa zaksięgowana na koncie. Big Grin


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - konradowski02 - 20-01-2021 22:01

zaraz obczaimy z czym to sie je Lol


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - kariolmax - 27-01-2021 01:30

Wracając do naszych poprzednich dyskusji nt. wiarygodności Fundico - dla mnie firma jest skreślona, choć żałuję, że nie wykorzystałem kwietniowych wysokich stawek w inwestycjach i atrakcyjnego programu poleceń. Gdy dokonywałem rejestracji, pytałem samego właściciela firmy o ew. kwestie podatkowe - bonus za polecenia miał być zwolniony, kwota zwrotu za inwestycje zyskiem NETTO (składki miało z góry odprowadzać Fundico i przygotować PIT-11). Mimo to, wczoraj otrzymałem maila, że moje podsumowanie podatkowe jest gotowe w panelu i wychodzi z niego, że mam do uregulowania ok. 70zł podatku - kwota niewielka, ale dlaczego mam się w to bawić skoro to oni byli za to odpowiedzialni? Dobrze, że mam "twarde dowody" w postaci wiadomości - ciekaw jestem, jak wykręciliby się z ustaleń podczas rozmowy telefonicznej. Jutro dzwonię do mojej opiekun konta (P. Aneta - swoją drogą sprawiała wrażenie wyjątkowo nieprofesjonalnej jak pytałem o poważniejszą inwestycję) i dam znać, co ustaliłem. 


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - Ihvarq - 27-01-2021 10:50

zgadzam się z tym co mówisz, zainwestowałem pod koniec grudnia i pytałem o podatek PCC to najpierw nie wiedzieli co to jest, potem, że nie trzeba na pewno, a teraz że jednak trzeba, a termin 14 dni już minął

banda idiotów, chodź model biznesowy wydaje się być jasny i wiarygodny.
Do tego ta umowa nie jest w żaden sposób podpisana, choćby podpisem elektronicznym


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - sebas11 - 27-01-2021 14:39

Odradzam tam inwestycji coraz gorzej tylko kiedyś to dawali 500zł inwestujesz na 3msc i 800zł dostajesz a teraz to coraz gorsze warunkiXpokerface


RE: Fundico - pożyczki społecznościowe - wmjlwaj - 28-01-2021 11:52

Hej. Jeśli firma nie padnie, warunki inwestycji są super, nawet po opłaceniu PCC i podatków od zysku. Tyle w temacie .