Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie w sieci a podatek/pity - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zarabianie w sieci a podatek/pity (/Temat-Zarabianie-w-sieci-a-podatek-pity-157148)

Strony: 1 2 3


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - x234 - 09-07-2018 17:42

Czyli nie robić wcale screenów?. Czy chodzi Ci może tylko o kwestię kosztów?
Dajmy na to, że promuję coś. Na promocję coś wydałem - nie wlicza się tego, bo to nie DG?
Kwestia chyba co potraktujemy jako pracę a co jako biznes.
Zatem jeśli ogólny obrót nie jest duży, to nie opłaca się podawać kosztów czyli wchodzić w DG. Dobrze to rozumiem?
Gdybym jednak miał już spore obroty i DG to:
Jak wykażę koszty gdy wpłacę np. do programu typu Hyip, revshare?
Tylko screeny mogę zrobić.
Albo jeśli zamienię jakąś walutę w kantorze na PLN to podaję koszty?
Jak tu wyliczyć koszty?
No i czy przed każdą taką zamianą muszę się wyrejestrować z UP?
Aha jeszcze co do DG i tego 1050zł: To jeszcze chyba zależy od pracy.
Jako autor np. książki wystawionej na amazon nie trzeba zakładać
działalności, mimo wyższych zarobków.


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - Xanter98 - 09-07-2018 17:59

Masz 2 opcje.

1. Zakładasz DG i wtedy płacisz ubezpieczenie + dochodowy, ale możesz wliczyć koszty(z wielu miejsc w internecie i tak nie wliczysz kosztów, pogódź się z tym)
2. Bierzesz ubezpieczenie z UP i dorabiasz "na czarno". Nie ma czegoś takiego, że się wyrejestrujesz, wypłacisz i potem wrócisz.

Już Ci ktoś napisał, że dochód generuje się niezależnie od tego czy jest on w PLN, USD czy EURO.


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - twardy - 09-07-2018 18:00

Do 1050zl przychodu (przychodu) mozesz prowadzic niezarejestrowana DG.
Jesli wydales pieniadze na promocje i dostales fakture to tak, mozesz to wrzucic w koszty, jesli nie masz faktury to nie rob screenshotow bo to w razie kontroli nie przejdzie.

Z tego co sie orientuje roznice pomiedzy kursem NBP a kursem np paypala mozesz wrzucic w koszty.

Co do otrzymywania kasy z hyipow to pewnie wystarczy dowod w postaci wyciagu.

Widze, ze bardzo Ci zalezy na kombinowaniu, wiec polecam zaplacic jakiejs ksiegowej i zasiegnac informacji z pierwszej reki bo takie glupoty jak tutaj:

Cytat:Kwestia chyba co potraktujemy jako pracę a co jako biznes.

ciezko sie czyta.


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - Xanter98 - 09-07-2018 18:09

Jakim cudem chcesz wliczysz w koszty roznice miedzy kursem paypala a NBP? O.o Mowisz o paypal fee? Jakies zrodlo?


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - twardy - 09-07-2018 18:34

Kiedys zadalem takie pytanie na KIPie i taka odpowiedz dostalem. Ile prawdy w tym - nie wiem, w koncu to US, interpretacje zaleza od widzi mi sie pracujacych tam Grazyn.

PITa rozliczasz na podstawie kursu NBP, ktory zazwyczaj jest wyzszy od paypalowego o jakies 10-15groszy, wiec koniec koncem rozliczasz sie z kasy, ktorej tak naprawde nie dostales Jerk

Jak pisalem wyzej, zanim sie zacznie kombinowac, najlepiej isc do ksiegowej.


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - x234 - 10-07-2018 22:59

(09-07-2018 17:59)Xanter98 napisał(a):  Masz 2 opcje.

1. Zakładasz DG i wtedy płacisz ubezpieczenie + dochodowy, ale możesz wliczyć koszty(z wielu miejsc w internecie i tak nie wliczysz kosztów, pogódź się z tym)
2. Bierzesz ubezpieczenie z UP i dorabiasz "na czarno". Nie ma czegoś takiego, że się wyrejestrujesz, wypłacisz i potem wrócisz.

Już Ci ktoś napisał, że dochód generuje się niezależnie od tego czy jest on w PLN, USD czy EURO.

Pierwsza opcja oczywiście odpada.
Co do drugiej to się dowiem w moim UP bo widzę, że każdy pisze inaczej.
Wcześniej ktoś napisał, że tylko kasa "do dyspozycji" jest traktowana jako
zarobek. To, że nie ważne w jakiej walucie to oddzielna i nie istotna już
kwestia. Oczywiste jest, że kasa do dyspozycji to kasa na koncie bankowym czy jakimś portfelu.
Spytam się również jak traktują sprzedaż walut. A w Urzędzie Skarbowym jak wyliczyć koszty, jeśli sprzedałem Euro a kupiłem PLN.
Najlepiej mieć takie info z pierwszej ręki. Natomiast nie mam kasy na tracenie
jej na księgowe. Zależy mi w tej chwili głównie na tym by wiedzieć co jest traktowane przez UP jako zarobek bym mógł się dalej ubezpieczać.


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - radek0389 - 10-07-2018 23:05

(10-07-2018 22:59)x234 napisał(a):  (...) bym mógł się dalej ubezpieczać.
Teraz to dążysz żebyśmy, to my (podatnicy) ciebie ubezpieczali, a nie ty siebie.


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - Xanter98 - 10-07-2018 23:50

Jakie koszty Ty chcesz wyliczac... Nie madz DG - nie robisz kosztow.


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - twardy - 10-07-2018 23:51

Moze prowadzic niezarejestrowana dzialalnosc, wtedy moze miec koszty Wink


RE: Zarabianie w sieci a podatek/pity - Xanter98 - 11-07-2018 00:10

Ale nie moze byc zarejestrowany w UP prowadzac dzialalnosc.