Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Turecki biznes - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Turecki biznes (/Temat-Turecki-biznes-157021)



Turecki biznes - mrdamgol - 30-06-2018 13:30

Witam,

Aktualnie przebywam w Anglii prowadzac swoj maly biznes. Ostatnio znalazlem sie w Turcji na dlugowyczekiwanym urlopie. I to co zobaczylem dalo mi do myslenia..
Mianowicie chodzi o rzeczy dobrej jakosci o okazjonalnych cenach.

Z pewnoscia juz nie jedna osoba dorobila sie krocia z tego pomyslu Cool

Mam do was pytanie.

Zalozmy, ze otwieram firme (sklep internetowy) i w koncu przychodz do mnie kontrola z urzedu. Chca, abym wykazal skad mam te towary.

Faktury tureckie beda w zupelnosci wystarczajace czy urzad skarbowy bedzie robil z tego problemy?


RE: Turecki biznes - dazy19 - 09-07-2018 10:23

będą wystarczały + opłaty celne jakieś Smile


RE: Turecki biznes - barto - 17-07-2018 09:07

Faktury jako dowód zakupu wystarczą. Bardziej martwił bym się biurokracją między innymi cłami.
Jeśli nie czujesz się na siłach, od razu bierz ogarniętą księgową. W razie kontroli ona reprezentuje cię przed US.
Nie wiem jakiego rodzaju rzeczy chcesz sprzedawać, pamiętaj jednak o obsłudze po sprzedażowej jak np. gwarancje, zwroty i reklamację towaru.


RE: Turecki biznes - norbert000 - 18-07-2018 13:14

Skoro jesteś w UK i chcesz sprzedawać przez internet to czemu się obawiasz polskiego US? To tak jakbyś obawiał się nalotu skarbówki z Włoch... Załóż spółkę w UK, sprzedawaj jako firma LTD i tyle w temacie. Biznes internetowy nie ogranicza Cię do miejsca, a w różnych krajach na świecie (nawet w Polsce) możesz mieć magazyny. Jeśli będziesz chciał to dam Ci namiar na mózga z zakładania firm w UK i ogarnianiu potem wszystkiego. Parę razy wygrali z ZUS-em co do rzekomych nie odprowadzaniu składek emerytalnych i zdrowotnych.