Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy mogą mnie za to ukarać? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Czy mogą mnie za to ukarać? (/Temat-Czy-moga-mnie-za-to-ukarac-156936)



Czy mogą mnie za to ukarać? - Królik524 - 25-06-2018 15:55

Witam, okolo 2 lata temu robilem przelewy mojemu znajomemu (on mi dawał pieniądze, potem na moje konto i kupowałem mu przez internet). Kwoty to 1-4k zł byly to moze 3-4 przelewy takie duże. Czy mogą mnie za to ścigać? Nie odprowadziłem żadnego podatku od tej sumy.


RE: Czy mogą mnie za to ukarać? - Pawlak093 - 25-06-2018 22:39

Nie bo nikt tego nie udowodni.


RE: Czy mogą mnie za to ukarać? - rachman - 25-06-2018 22:49

On dawał Ci kasę i jemu kupowałeś?
Jeśli umiesz to udowodnić to nie powinno być problemów. Jeśli kupowałeś legalne rzeczy koledze za jego kasę i on to potwierdzi to nie widzę problemów bo to przysługa. To nie pożyczka, nie darowizna, nie zarabiałeś na tym.
Chyba że kupowałeś od osób fizycznych rzeczy warte powyżej tysiąca to powinieneś podatek 2% jednak odprowadzić. Tu mogą być z fiskusem jeśli złapią kombinacje. Hmm a może on powinien...
P.S. po co takie kombinacje? Są darmowe konta niech sobie założy.


RE: Czy mogą mnie za to ukarać? - Królik524 - 26-06-2018 15:42

Kupowałem Paysafecard na allegro wiec normalne legalne rzeczy. Kombinacje bo on nie jest zbyt mądry Big Grin żeby założyc konto.


RE: Czy mogą mnie za to ukarać? - szykiryki - 26-06-2018 16:15

Tak niemądry, a jednak 4k w gotówce miał Smile.

Nic Cie nie zrobią, easy.


RE: Czy mogą mnie za to ukarać? - rachman - 26-06-2018 16:17

Jeśli rzeczy kupowane od przedsiębiorców lub osób prywatnych ale wartości poniżej tysiąca to nie widzę tu za bardzo czego się czepiać. W razie nawet jakby ktoś wezwał to bez problemu to wyjaśnicie.