Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fanpage - spadek aktywności fanów i zasiegu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Fanpage - spadek aktywności fanów i zasiegu (/Temat-Fanpage-spadek-aktywnosci-fanow-i-zasiegu-156807)



Fanpage - spadek aktywności fanów i zasiegu - kyniu - 17-06-2018 15:39

Prowadzę sobie Fanpage - od początku bardzo duża aktywność - szczególnie mnóstwo komentarzy - zasięgi postów 6000-10000 (czasem dochodzi do 20-30 k) przy niedużej ilości fanów.

Fanpage cały czas dopalany jest reklamą (polubienia) płatną (FB ADS)

I teraz 2 rzeczy się stały (które może mają wpływ?)

- liczba fanów przekroczyła 10 000
- dodawałem codziennie 3-4 posty, zacząłem dodawać 4-7

od kilku dni spadek zasięgu 6000-7000 do 3000, potem do 1000-2000, spadek aktywności fanów (jak posty miały powiedzmy po 40-100 komentarzy to teraz mają 10-20 albo i mniej)

Dodam iż fanpage cały czas dopalany reklamą - ktoś miał podobnie ? Gdzie robię błąd ? Za dużo postów w ciągu dnia ?

Nie dodaję żadnych linków do programów partnerskich itp..


RE: Fanpage - spadek aktywności fanów i zasiegu - artzarab - 21-06-2018 17:13

Być może shadow ban. Tylko ty widzisz posty. Spróbuj zrobić test. Wstaw post jako strona (musisz lubić swoją stronę) i zobacz czy na Twojej prywatnej tablicy się on wyświetli. Jeśli nie odpowiedź tak jak powiedziałem. Mam podobnie. Co chwila łapię bany, zasięgi spadają prawie do zera, po 7 lub 14 dniach ban odpuszcza, zasięgi wzrastają momentalnie, a gdy zaczną dobijać w rejon między 5-10tys, znów ban. Coraz cięższe życie na fb.


RE: Fanpage - spadek aktywności fanów i zasiegu - kyniu - 21-06-2018 20:41

(21-06-2018 17:13)artzarab napisał(a):  Być może shadow ban. Tylko ty widzisz posty. Spróbuj zrobić test. Wstaw post jako strona (musisz lubić swoją stronę) i zobacz czy na Twojej prywatnej tablicy się on wyświetli. Jeśli nie odpowiedź tak jak powiedziałem. Mam podobnie. Co chwila łapię bany, zasięgi spadają prawie do zera, po 7 lub 14 dniach ban odpuszcza, zasięgi wzrastają momentalnie, a gdy zaczną dobijać w rejon między 5-10tys, znów ban. Coraz cięższe życie na fb.

aktywność wzrosła ale zasięg dalej słaby - już tak będzie

dopalasz fanpage za pomocą FB ADS ?


RE: Fanpage - spadek aktywności fanów i zasiegu - artzarab - 22-06-2018 07:11

Mam kilka FP, raz w miesiącu dopalany reklamą. Efekt taki że lajki wchodzą, ruch podczas kampanii wzrasta. Po niej przez jakiś czas jest dobrze, aż do momentu osiągnięcia zasięgów powyżej około 7tys. Po tym znów shadow ban...i tak w kółko, ostatnio zauważam że koszty poniesione na reklamę przestają być opłacalne.


RE: Fanpage - spadek aktywności fanów i zasiegu - Logger14 - 16-07-2018 15:03

Jak kupujesz reklamy to FB widzi że masz hajs. Ograniczją Ci zasięgi żebyś więcej płacił.


RE: Fanpage - spadek aktywności fanów i zasiegu - noomak - 23-07-2018 21:53

Mam podobne odczucia, FB się bardzo wycwaniło i ciągnie kasę ile się da.
Ja już praktycznie odpuściłem dbanie o kilka moich stron na tym portalu, szkoda czasu i nerwów.