Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszustwo internetowe - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Oszustwo internetowe (/Temat-Oszustwo-internetowe-156676)

Strony: 1 2 3


RE: Oszustwo internetowe - nunek07 - 15-06-2018 11:07

Gość dalej działa, kolejny fake profil i jeden z Fanpejdży, które widniały na screenie od niego Smile

[Obrazek: skrin.png]

https://www.facebook.com/profile.php?id=100015420372605&fref=gs&hc_ref=ARRx-zMusDq6BEn1HwkByTAb77VxH6ux4RdxnJ__aCtNlPZCG4WAH-AnZ3Jbs1gVxUQ&dti=196163084504939&hc_location=group


RE: Oszustwo internetowe - buba_483 - 15-06-2018 11:37

Gość oszukał z tego co widzę już 4 osoby razem z Tobą i mną. Tutaj screen z rozmowy z nim.
[Obrazek: image.jpg]


RE: Oszustwo internetowe - nunek07 - 15-06-2018 18:26

Żeby przypadkiem ta pewność siebie go nie zgubiła Wink


RE: Oszustwo internetowe - nunek07 - 08-10-2018 20:05

Odkopuje temat.
Jakiś czas temu dostałem pismo z policji o wszczęciu postępowania, itp.
Dziś przypadkiem wertowałem sobie historię konta bankowego i spostrzegłem przelew z końca września - 50zł 'zwrot za fanpage' Big Grin Więc chyba chłopa znaleźli.
Jak się pojawią jeszcze jakieś nowości, to poinformuje Wink
No i jak widać, opłaca się zgłaszać takie sytuację, niezależnie od kwoty.


RE: Oszustwo internetowe - rachman - 08-10-2018 20:13

Pewnie wezwali go i albo sam wpadł albo ktoś mu podpowiedział by naprawił szkody to mniej kłopotu będzie miał.


RE: Oszustwo internetowe - Artinesse - 08-10-2018 21:31

W banku jak zgłosisz oszustwo i poprosisz o zwrot przelewu i to uznają (jako reklamację) to wysyłają pismo do takiej osoby, wraz z zapytaniem do jego banku i też tak zwrot pieniędzy wygląda.

Także jak wyżej @[nunek07] napisałeś, warto zgłaszać i reagować Wink.
Czy to na policję czy do swojego banku warto zgłosić wyłudzenia pieniędzy.


RE: Oszustwo internetowe - nunek07 - 08-10-2018 21:34

(08-10-2018 21:31)Artinesse napisał(a):  W banku jak zgłosisz oszustwo i poprosisz o zwrot przelewu i to uznają (jako reklamację) to wysyłają pismo do takiej osoby, wraz z zapytaniem do jego banku i też tak zwrot pieniędzy wygląda.

Także jak wyżej @[nunek07] napisałeś, warto zgłaszać i reagować Wink.
Czy to na policję czy do swojego banku warto zgłosić wyłudzenia pieniędzy.
Do banku odezwałem się chwilę po zrobieniu przelewu, gdy kapnąłem się, że mnie delikwent naciął Smile Ale od razu mi powiedzieli, że w tym momencie nie mogą już nic zrobić i odesłali na policje.


RE: Oszustwo internetowe - Artinesse - 08-10-2018 21:37

Zależy to niestety od podejścia banku. Jak będzie ktoś ogarnięty to przyjmą to, szczególnie jak masz mocną argumentację. A jak nie bardzo to wtedy odsyłają na policję. Z tego co mi wiadomo banki mają odpowiednie oddziały zajmujące się takimi sytuacjami.


RE: Oszustwo internetowe - nunek07 - 11-10-2018 16:13

Wczoraj miałem telefon od Pana z wydziały cyberprzestępczości i pytał czy otrzymałem przelew Smile
Próbowałem coś tam z niego wyciągnąć, ale udało mi się tylko tyle dowiedzieć, że namierzyli dość szybko gościa i za to, że miał bardzo wiarygodne wytłumaczenie (ciekawi mnie to wytłumaczenie) dali mu szansę pooddawać pieniądze bez żadnych większych problemów.


RE: Oszustwo internetowe - rachman - 11-10-2018 18:28

Życie różne scenariusze pisze. Grunt że namierzyli i kasę odda szybciej sam albo później po ewentualnym wyroku.