Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Plagiat - Co zrobić? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Plagiat - Co zrobić? (/Temat-Plagiat-Co-zrobic-156494)



Plagiat - Co zrobić? - Ravtis - 29-05-2018 14:44

Witam,

Otóż odkryłem, że ktoś kopiuje moje treści ze strony i wykorzystuje je w własnym zakresie. Chodzi o stronę zarobkową Black Hat. Treści są autorskie pisane przeze mnie, napisałem do hostingu w tej sprawie o zablokowanie tej domeny i póki co czekam. Jednak mam pytanie, jakie wy kroki byście podjęli? Nie interesuję mnie metoda, może być wszystko.. Chcę się po prostu pozbyć pasożyta.


RE: Plagiat - Co zrobić? - rachman - 29-05-2018 16:05

To raczej do działu prawo Wink Coś Ci podpowiedziałem na innym forum. U mnie działa.


RE: Plagiat - Co zrobić? - Itachi198 - 29-05-2018 16:55

Możesz jedynie go zastraszyć lub zabezpieczyć content przed skopiowaniem (wyłączasz prawy przycisk myszki)

Pozdrawiam serdecznie


RE: Plagiat - Co zrobić? - matek697 - 29-05-2018 17:02

(29-05-2018 16:55)Itachi198 napisał(a):  Możesz jedynie go zastraszyć lub zabezpieczyć content przed skopiowaniem (wyłączasz prawy przycisk myszki)

Totalnie bez sensu, kiedyś szukałem metody na zabezpieczenie zawartości mojej strony i najlepsze rozwiązanie z googla to następujący css:

Kod:
body
{
visibility: hidden;
}

Nie da się zabezpieczyć tekstu żadnymi wtyczkami, na obrazy/video można kłaść watermark.


RE: Plagiat - Co zrobić? - Ravtis - 29-05-2018 17:19

(29-05-2018 17:02)matek697 napisał(a):  
(29-05-2018 16:55)Itachi198 napisał(a):  Możesz jedynie go zastraszyć lub zabezpieczyć content przed skopiowaniem (wyłączasz prawy przycisk myszki)

Totalnie bez sensu, kiedyś szukałem metody na zabezpieczenie zawartości mojej strony i najlepsze rozwiązanie z googla to następujący css:

Kod:
body
{
visibility: hidden;
}

Nie da się zabezpieczyć tekstu żadnymi wtyczkami, na obrazy/video można kłaść watermark.

Chodzi o sam tekst, filmy i obrazy są dobrze zabezpieczone.

Wracając do tematu podjąłem pewne kroki, zobaczymy co przyniesie kolejne 24h. Dam znać Rolleyes


RE: Plagiat - Co zrobić? - coffee - 02-06-2018 23:00

(29-05-2018 17:19)Ravtis napisał(a):  
(29-05-2018 17:02)matek697 napisał(a):  
(29-05-2018 16:55)Itachi198 napisał(a):  Możesz jedynie go zastraszyć lub zabezpieczyć content przed skopiowaniem (wyłączasz prawy przycisk myszki)

Totalnie bez sensu, kiedyś szukałem metody na zabezpieczenie zawartości mojej strony i najlepsze rozwiązanie z googla to następujący css:

Kod:
body
{
visibility: hidden;
}

Nie da się zabezpieczyć tekstu żadnymi wtyczkami, na obrazy/video można kłaść watermark.

Chodzi o sam tekst, filmy i obrazy są dobrze zabezpieczone.

Wracając do tematu podjąłem pewne kroki, zobaczymy co przyniesie kolejne 24h. Dam znać Rolleyes

nie dales ;]

(29-05-2018 17:19)Ravtis napisał(a):  
(29-05-2018 17:02)matek697 napisał(a):  
(29-05-2018 16:55)Itachi198 napisał(a):  Możesz jedynie go zastraszyć lub zabezpieczyć content przed skopiowaniem (wyłączasz prawy przycisk myszki)

Totalnie bez sensu, kiedyś szukałem metody na zabezpieczenie zawartości mojej strony i najlepsze rozwiązanie z googla to następujący css:

Kod:
body
{
visibility: hidden;
}

Nie da się zabezpieczyć tekstu żadnymi wtyczkami, na obrazy/video można kłaść watermark.

Chodzi o sam tekst, filmy i obrazy są dobrze zabezpieczone.

Wracając do tematu podjąłem pewne kroki, zobaczymy co przyniesie kolejne 24h. Dam znać Rolleyes

nie dales ;]


RE: Plagiat - Co zrobić? - Hoolig4n - 02-06-2018 23:58

Jeśli to Wordpress to możesz sobie zablokować możliwość zaznaczania i kopiowania tekstu. Wejdź sobie w header.php w edytorze i znajdź coś takiego:

Kod:
<body <?php body_class(); ?>>

Zmień to sobie na coś takiego:

Kod:
<body onselectstart="return false" onselect="return false" oncopy="return false" <?php body_class(); ?>>

Gorzej jak sobie taki gagatek przepisze tekst, ale skoro to blackhat- prawnie nic raczej z tym nie zrobisz :/


RE: Plagiat - Co zrobić? - rsh - 10-06-2018 22:21

czekamy na info z tym jak rozwiązałeś!


RE: Plagiat - Co zrobić? - Ravtis - 13-06-2018 06:13

@rsh Sprawa rozwiązana, hosting zablokował stronę za plagiat. Dodatkowo na stronie dodałem kilka zabezpieczeń i mam nadzieję, że takowa sytuacja więcej się nie powtórzy RolleyesAngry


RE: Plagiat - Co zrobić? - rachman - 14-06-2018 22:15

Plagiat to słowo podobne do słowa plaga. To nie przypadek Wink ale będziesz już wiedział jak zareagować szybko.