Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Większa wydajność laptopa na zasilaniu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Większa wydajność laptopa na zasilaniu (/Temat-Wieksza-wydajnosc-laptopa-na-zasilaniu-156324)

Strony: 1 2


Większa wydajność laptopa na zasilaniu - bananmma - 16-05-2018 18:01

Siema, laptop chodzi ma maksymalnej wydajności kiedy jest podłączony do zasilania. Grałem w cs:go na odłączonym ładowaniu i czuć było wyraźny spadek fps. Po podłączeniu do ładowania wszystko wróciło do normy. Czy można to jakoś zmienić, żeby wszystko chodziło na maksymalnej wydajności na odłączonym ładowaniu?

Pozdrawiam


RE: Większa wydajność laptopa na zasilaniu - twardy - 16-05-2018 18:07

Panel administracyjny, opcje zasilania, zmien zaawansowane opcje zasilania. Mozesz tez miec jakis osobny soft pod danego lapka, wez tam zobacz. U mnie w lenovo nazywa sie to Lenovo energy menagment.


RE: Większa wydajność laptopa na zasilaniu - bananmma - 16-05-2018 18:30

Gdzie dokładnie znajdę panel administracyjny? Chodzi Ci o panel sterowania -> opcje zasilania? Mam soft Lenovo energy menagment i ustawione jest na wysoką wydajność.


RE: Większa wydajność laptopa na zasilaniu - twardy - 16-05-2018 18:34

Ta, panel sterowania. I nic sie nie zmienia w tej aplikacji lenovo jak odlaczysz od sieci?


RE: Większa wydajność laptopa na zasilaniu - bananmma - 16-05-2018 19:16

Robiłem wszystko na odłączonym ładowaniu. Włączyłem tryb zrównoważony i pozmieniałem tam wszystko na maksymalną wydajność. W aplikacji lenovo nic się nie zmienia mi. Jak sobie ustawię tak mam.


RE: Większa wydajność laptopa na zasilaniu - karoltevez92 - 16-05-2018 19:25

laptopy po prostu tak mająJerk2


RE: Większa wydajność laptopa na zasilaniu - bananmma - 16-05-2018 20:06

W opcjach zaawansowanych zasilania zmieniłem dla planu zrównoważonego i wysokiej wydajności wszystko na maksymalną wydajność. To znaczy pozmieniałem po prostu wszystko na "maximum performance" itd. Plan w lenovo energy management ustawiony również na wysoką wydajność. Mimo wszystko np. w cs:go na odłączonym ładowaniu gra jest spowolniona (spadek fps). Po podłączeniu ładowania wszystko wraca do normy (laptop dostaje kopa). Czy rzeczywiście musi tak być? Przecież jeśli teraz chciałbym pograć w podróży to nie pogram bo gra musi mi mulić? Dodam, że w cs:go gram na maksymalnych ustawieniach grafiki.


RE: Większa wydajność laptopa na zasilaniu - Xanter98 - 16-05-2018 20:30

To moze nie graj na maksymalnych? Big Grin


RE: Większa wydajność laptopa na zasilaniu - bananmma - 16-05-2018 20:34

Nie wiem czy to jest rozwiązanie Big Grin Skoro sprzęt mi to umożliwia to dlaczego nie mam grać na maksymalnych? No chyba, że laptopy rzeczywiście tak mają i trzeba grać na podłączonym zasilaniu.


RE: Większa wydajność laptopa na zasilaniu - Pawlak093 - 18-05-2018 19:04

W sterownikach od karty graficznej poszukaj też.. Od zintegrowanej i dedykowanej (jak masz)
@[bananmma] .