Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
DG - Agencja reklamowa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: DG - Agencja reklamowa (/Temat-DG-Agencja-reklamowa-156272)



DG - Agencja reklamowa - Spartacus - 12-05-2018 14:34

Czesc wszystkim!

Jestem tutaj nowy na grupie ale licze na wasza pomoc. Chciałbym otworzyc działalnosc gospodarcza (agencja reklamowa) pod moim adresem zamieszkania (dom nalezy do rodziców)

Jak to bedzie w tym wypadku z lokalem? Czy musze wyznaczac jakąs powierzchnie z domu jako moje biuro? Jesli tak to gdzie sie musze udac?

Czy zakładac osobne liczniki? a jesli nie to jak rozliczac sie z rachunkow, ktore sa na rodzicow za prad itp. Czy po prostu może nie musze tego wliczac jako koszty firmy?

Na poczatku korzystałem z Epn, a teraz Admitad. Promuje głownie Chinskie sklepy (aliexpress, gearbest itp) po 7 miesiacach mam zgromadzona dosc spora sumke 15k$ i pasuje cos z tym zrobic.

Chetnie skorzystam z innych serwisów zarobkowych jesli ktos chciałby zostac moim mentorem (ale to priv)


RE: DG - Agencja reklamowa - jarunioo7 - 12-05-2018 14:38

Jeśli chcesz sobie odliczyć koszty najmu lub koszty za prąd, wode itd to przede wszystkim musisz mieć podpisaną umowę na najem/media na siebie lub na Twoją firme (w przypadku jednoosobowej DG to obojętne). Bez tego nie będziesz mógł odliczyć sobie tych kosztów, chyba że są jakieś kruczki ale o tym nie słyszałem.

Jeśli miałbyś te umowy na siebie / firme to wtedy wyznacza się procentowo ile powierzchni mieszkania zajmuje Twoje "biuro" i adekwatnie do tego odlicza się koszty najmu ale niestety z mediami jest trochę inaczej - bo może dojść do sytuacji kiedy Urząd Skarbowy podważy, że np 20% mediów to były koszty związane akurat z Twoją działalnością. Nie udowodnisz tego niestety bez osobnych liczników co wydaje się być absurdem Smile


RE: DG - Agencja reklamowa - Spartacus - 12-05-2018 14:45

Hmmm rozumiem. Ale nie jest obowiazkiem odliczanie tego typu kosztów? Bo to np najbardziej mnie zastanawia?
Czyli np DG jest zarejstrowana pod moj adres ale nie traktuje prądu, wody itp jako koszty firmy?

Jako koszty przykladowa utrzymanie strony internetowej itp


RE: DG - Agencja reklamowa - jarunioo7 - 12-05-2018 14:48

Nie, nie jest to przymusem, państwo się ucieszy, że zapłacisz więcej podatku bo nie możesz sobie tych kosztów odliczyć Tongue

Działalność normalnie sobie zarejestruj, nie wliczaj tych kosztów jeśli nie możesz (brak umów na siebie), a resztę - tak jak teraz wspomniałeś o utrzymaniu strony internetowej normalnie sobie możesz odliczyć.


RE: DG - Agencja reklamowa - Spartacus - 12-05-2018 23:47

Dzieki wielkie za odpowiedz! Smile