Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Monetyzacja bloga - optymalizacja reklam - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Monetyzacja bloga - optymalizacja reklam (/Temat-Monetyzacja-bloga-optymalizacja-reklam-155976)



Monetyzacja bloga - optymalizacja reklam - bubu93 - 21-04-2018 17:10

Witam,
Wybaczcie za powielanie pytania. Jest to mój pierwszy post.

Do rzeczy. Interesuję się pozycjonowaniem stron www. Założyłem bloga głównie w celu rozwoju umiejętności. Obecnie przy 29 wpisach pozyskuję około 1000 UU miesięcznie (85%-90% całego ruchu).

70% całego ruchu generują trzy podstrony, aczkolwiek trend ten zmienia się w związku z pozycjonowaniem pozostałych wpisów.

Współczynnik odrzuceń na poziomie 80% wynika z tego, że zlicza wszystkich którzy nie przeklikują strony (czyli wejścia minuta plus też).

Problemem jest monetyzacja reklam. Nie oczekuję kokosów ale z takiego ruchu kilkadziesiąt złotych miesięcznie myślę, że byłoby osiągalne. W chwili obecnej reklamy z Ceneo wplecione w kontent na najczęściej odwiedzanych stronach nie generują nic. Próbowałem AdSense również z mizernym skutkiem.

Poza pomysłem o pisaniu i pozycjonowaniu kolejnych wpisów stricte o konkretnych produktach (przeglądy z opiniami) nie mam kompletnie pojęcia jak zacząć wyciskać ze strony cokolwiek.

Ma ktoś wiedzę odnośnie optymalizacji reklam lub tego co robię źle? Obecne linki tekstowe prowadzą do produktów z tekstu w miejscu gdy o nich wspominam.

Dziękuję za odpowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Monetyzacja bloga - optymalizacja reklam - bartheez - 22-04-2018 17:49

Witam, ciężko pomóc bez konkretnych informacji. Jaka tematyka strony itd. Podeślij szczegóły na PW jeśli nie chcesz się dzielić na forum publicznie, może uda się coś zdziałać Smile


RE: Monetyzacja bloga - optymalizacja reklam - PanCaro - 22-04-2018 21:22

Jeśli chcesz nadal próbować z AdSense to mogę zająć się Twoją stroną.
Uruchomiłem usługę wdrażania i optymalizacji reklam Google AdSense: https://optymalizacja-adsense.pl/


Ostatnio wykonałem optymalizacje dla jednego lokalnego portalu. Zarobek wzrósł z 1200 zł na 4400 zł. Więc wynik niezły.