Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działalność Gospodarcza Za Granicą - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Działalność Gospodarcza Za Granicą (/Temat-Dzialalnosc-Gospodarcza-Za-Granica-155938)

Strony: 1 2


Działalność Gospodarcza Za Granicą - Sebqu - 19-04-2018 13:13

Siemka,w najbliższym czasie otwieram działalnośc gospodarczą. Kiedyś już działałem już w Polsce, niestety biurokracja i duże podatki mnie zniszczyły i działalność upadła. Teraz chce założyc firmę za granicą i działać na allegro + własna strona. Póki co nauwa mi się kilka państw:

1. Anglia, wszystko fajnie, ale jednak Brexit to może być różnie+trzeba by było opłacić przypuszczam księgowego, bo nie mam pojęcia jak wyglądają rozliczenia. Tutaj z tego co się orientuje odpada ZUS.

2. Czechy, tutaj osobiście nie mam wiedzy, ale ludzie też polecają.

3.Litwa (podatek 5%

4.Irlandia, słyszałem że bardzo przyjazny kraj w kwestiach podatkowych

5.Raje podatkowe typu Cypr (jak tutaj sytuacja będzie wyglądała? Nie planuje przekraczać obrotu rocznego większego niż 250tysięcy złotych)

6.Królestwo Kabuto xDDD

Czy ma ktoś z Was doświadczenie z firmą za granicą i mógłby opisać zalety i wady poszczególnych Państw?


RE: Działalność Gospodarcza Za Granicą - Xanter98 - 19-04-2018 14:02

To tak nie dziala, że założysz firmę poza Polską i będziesz tam płacił podatki. Dopóki tu mieszkasz to tutaj masz rezydencje podatkowa. Przy małych kwotach nie opłaca się bawić w jakieś Cypry, ew spółka ltd w Anglii, ale wtedy zamiast zusu masz koszty prowadzenia firmy w Anglii. Na dochodowym nic nie ugrasz.


RE: Działalność Gospodarcza Za Granicą - Itachi198 - 19-04-2018 14:23

Xanter98 a to nie jest tak że wystarczy za granicą wynająć biuro/lokal do korespondencji i tyle? Sam planuję coś podobnego. Dobre są spółki, m.in. na Seszelach.

Dopóki biurokracja nie zmaleje to zagraniczne oferty są bardzo atrakcyjne.


RE: Działalność Gospodarcza Za Granicą - Xanter98 - 19-04-2018 14:27

US może ci się dobrać do dupy, bo żyjąc w Polsce jesteś tutaj rezydentem podatkowym.

http://biznesowypunktwidzenia.pl/pulapki-optymalizacji-podatkowej-brytyjska-spolka-ltd-z-zarzadem-w-polsce/

Imo szkoda zabawy, a jak masz mieć mały ZUS to w ogóle bez sensu.


RE: Działalność Gospodarcza Za Granicą - Itachi198 - 19-04-2018 15:14

Xanter89 ja tylko głośno myślę. Skoro "mieszkam" np w Angli to mogę zawsze być w Polsce na wakacjach Big Grin
Możliwości są by to obejść, czy warto? Nie wiem, sam nie testowałem.

Dopóki podatki nie zmaleją dopóty będą powstawać takie wątki i rodzić się w głowach takie dzikie pomysły.

Pozdrawiam serdecznie.


RE: Działalność Gospodarcza Za Granicą - jarunioo7 - 19-04-2018 16:05

Nie możesz mieć rezydencji podatkowej w Polsce - musisz przez minimum pół roku przebywać za granicą. Nie wystarczy wirtualne biuro itd. Nie możesz też mieć np. żony z dziećmi w Polsce, nie możesz mieć mieszkania, do którego możesz przyjeżdżać kiedy chcesz - nie możesz mieć niczego co wskazywałoby na Twoją rezydencje podatkową w Polsce. Mase innych wymogów, które ciężko spełnić ale są do zrobienia, wymagają za to bardzo dużych poświęceń. Ale czego sie nie robi dla 0% VAT i 0% podatku dochodowego Cool

W budżecie brakuje pieniędzy, PiS już jakiś czas temu zapowiadał walkę ze spółkami w rajach podatkowych i podejrzewam, że niedługo machina ruszy.
Dodam tylko, że za nieujawnione dochody Urząd Skarbowy może przyznać kare nawet 75%. ZUS też się może o swoje zaległe składki dopominać. Trzeba się naprawdę postarać żeby nie mieć później problemów.


RE: Działalność Gospodarcza Za Granicą - Sebqu - 20-04-2018 16:09

@[Xanter98] ta strona co podałeś to jest dosłownie jedynym linkiem na jakiego trafiłem chyba z 30 który wypowiada się w sposób negatywny na temat spólki ltd, nie wierze każdej stronie w internecie bo każdy przecież może założyć stronę i pisać co chce, a kto wie czy artykuł nie jest sponsorowany Smile
Mały Zus będę miał jeszcze pół roku, tak więc wole już się zabezpieczyć. W dodatku kwota wolna od podatku to 11.5k funtów, czyli 55 tysięcy, w Polsce jest to 6.6k zł, różnica ponad 48 tysięcy zł, poodliczeniu podatku 18%, jest to prawie 9tysięcy złotych... No myślę że za 9 tysięcy warto pokombinować Smile

@[jarunioo7] Skąd masz takie info odnośnie tego że muszę przebywać ponad pół roku za granicą. Widziałem informację że aby założyć odpowiednik polskiego DG w UK, to trzeba trochę tam pomieszkać, ale co do spółki ltd, to nie trafiłem na ani jeden artykuł


RE: Działalność Gospodarcza Za Granicą - Xanter98 - 20-04-2018 16:57

Żeby US nie miało prawa ścigać Cie za niezapłacony podatek nie możesz być rezydentem podatkowym w Polsce. Możesz rozliczać się w UK i liczyć, że nie zauważą, przy małych kwotach pewnie wiele osób tak robi, ale prawo nie jest po Twojej stronie.


RE: Działalność Gospodarcza Za Granicą - jarunioo7 - 20-04-2018 19:16

Sebqu, po prostu konkretnie interesowałem się tym tematem, Xanter już Ci odpowiedział Smile


RE: Działalność Gospodarcza Za Granicą - Scoobyx - 20-04-2018 20:34

Spółka LTD w UK jak najbardziej, dopisujesz 3 dyrektorów(bez znaczenia kim oni są, może to być ktoś z rodziny) i masz ponad 150k pln wolne od podatku, a po przekroczeniu podatki i tak są w normie. Wpisujesz w koszty laptopy, samochód, paliwo itd. Oczywiście tak kolorowo nie jest, dotyczy to tylko osób które na terenie PL wykonują usługi(nie sprzedaż fizycznych produktów!) np. programiści, traderzy i inne wolne zawody(głównie chodzi o B2B i UoD), nie można mieć na terenie Polski stałej fizycznej siedziby, tam masz opiekę medyczną, zbiera ci się na emeryturę itd.
Wszystko jest zgodne z przepisami, jeśli nie będziesz sprzedawał fizycznych produktów, tylko wykonywał usługi to odezwij się na PW, dam ci namiar na dobrego księgowego.