Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kupię taniej, sprzedam drożej - a podatki? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Kupię taniej, sprzedam drożej - a podatki? (/Temat-Kupie-taniej-sprzedam-drozej-a-podatki-155490)



Kupię taniej, sprzedam drożej - a podatki? - silent001 - 20-03-2018 20:56

Witam, pewnie pytanie było wałkowane tysiące razy, ale nie widzę najkonkretniejszej odpowiedzi na moje pytania.
W skrócie, otworzyłem sklep internetowy, na razie sprzedaż jest zerowa.

Kupuję 3 produkty, zamieniam je w jeden, sprzedaje ze swoją marżą.
Przypuśćmy 3 produkty po 30zł, moja marża to 10zł więc sprzedaję po 100zł.

Jak to wygląda z podatkami?
Muszę mieć działalność zanim cokolwiek jeszcze sprzedam?
Podatek dochodowy to pewnie 18% z tych zarobionych 10zł.
A inne podatki? Czy mogę np sprzedać 20-30 sztuk zanim będę miał działalność?

Proszę o krótkie wyjaśnienie, z góry dziękuję


RE: Kupię taniej, sprzedam drożej - a podatki? - Captain - 20-03-2018 21:50

Pewnie Ci odpowiedzą żebyś zapytał o to w najbliższym urzędzie skarbowym bo podobno różne urzędy różnie interpretują różne rzeczy, niezależnie od siebie. Jeden powie tak, a drugi inaczej.


RE: Kupię taniej, sprzedam drożej - a podatki? - avrice - 20-03-2018 22:02

Jeśli chodzi o sprzedaż to jak rozpatrzysz kwestie ewentualnej reklamacji klienta bez działalności? W jaki sposób będziesz ewidencjonować sprzedaż? Niestety jeśli chcesz działać to działalność jest podstawą. Chyba, że pójdziesz do jakiś inkubatorów i ogarniesz to przez nich. Wybór formy opodatkowania - idź do księgowej, poszukaj bezpłatnych konsultacji u księgowych w swojej okolicy i zdobądź wiedzę i sam podejmij decyzje, co Ci będzie pasowałoWink


RE: Kupię taniej, sprzedam drożej - a podatki? - rachman - 21-03-2018 19:14

Cytat:Muszę mieć działalność zanim cokolwiek jeszcze sprzedam?
NIe widzę tu możliwości interpretacji - planujesz sprzedaż w sposób ciągły, zorganizowany, w celach zarobkowych - działalność wymagana. Może jak się te przepisy zmienią to będzie inaczej póki co wg ustawy masz taki obowiązek.