Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro rozliczenie z US - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Allegro rozliczenie z US (/Temat-Allegro-rozliczenie-z-US-155474)



Allegro rozliczenie z US - meny07 - 20-03-2018 01:23

Witam.

Coraz więcej słyszy się o tym że US kontroluje sprzedających na allegro nie posiadających DG. Ja też do takowych należałem bo wydawało mi się że takie kwoty nie będą wymagały ode mnie DG.
Ogólnie sprzedawałem co jakiś czas gold w grze czy też klucze do gier które były mi zbędne.
Sprawdziłem wyciągi z allegro i z ostatnich 5 lat będzie to łącznie ok 3900zł. Kase za rok 2017 rozliczę w rozeznaniu podatkowym którego jeszcze nie składałem ( za 2017 będzie to 1000 zł). Wcześniej tego nie robiłem. Były to kwoty ok 600 zł rocznie. Czy powinienem się czegoś obawiać? Jeśli nawet ktoś by mnie zgłosił ( konkurencja ) to czy w przypadku kontroli kary będą wysokie ?
Już nie zamierzam kontynuować żadnej sprzedaży.


RE: Allegro rozliczenie z US - rachman - 20-03-2018 02:38

Są nieprzyjemne. Z 2 dni temu ktoś pytał o to samo przejrzyj dział było ładnie opisane co grozi, ile, itd.