Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla (/Temat-COALCO-pl-wirtualna-kopalnia-wegla-155256)



RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 06-04-2018 12:59

Moim zdaniem to przystępna cena biorąc pod uwagę to, ile zarobisz na produkowanych dobrach. Nie da się ustawić ceny powiedzmy 50,000 t za ten budynek bo po miesiącu by Ci się zwrócił. Coalco to nie ten rodzaj "gier", pamiętasz. Znowu gdybym ustalił 10x niższe ceny produkowanych dóbr, nastąpiłoby zawalenie tym rynku i byłyby one niepotrzebne a Wy stalibyście się samowystarczalni.

Spędziłem godziny na obliczeniach, dostosowaniu wszystkiego do bieżącego trybu rozgrywki i biznesplanu. Nie chcę aby każdy produkował wszystko bo w tym momencie stajecie się samowystarczalni i gdzie w tym sens i logika. Tak jak wspomniałem na początku, uważam te kalkulacje za rozsądne i przystępne a zakładanie z góry i twierdzenie, że wszystko będzie nieprzystępne a kopanie nieopłacalne dla osób bez inwestycji jest nie fair.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - FreeDoge - 06-04-2018 13:06

(06-04-2018 12:59)coalco napisał(a):  Spędziłem godziny na obliczeniach, dostosowaniu wszystkiego do bieżącego trybu rozgrywki i biznesplanu. Nie chcę aby każdy produkował wszystko bo w tym momencie stajecie się samowystarczalni i gdzie w tym sens i logika. Tak jak wspomniałem na początku, uważam te kalkulacje za rozsądne i przystępne a zakładanie z góry i twierdzenie, że wszystko będzie nieprzystępne a kopanie nieopłacalne dla osób bez inwestycji jest nie fair.

Temat jest po to by rozmawiać, nie znamy jeszcze cen logistyki potrzebnej do sprzedaży węgla ale przy takich cenach budynków wychodzi, że logistyka typu ropa, samochody też nie będą tanie więc wnioski wychodzą, że bez wpłaty nikt nic nie zdziała bo pamiętajmy, że po zmianach bez logistyki nie będą kopalnie nic kopać nowym osobom bo by kopać muszą mieć energię a bez logistyki nie sprzedadzą węgla więc pierwsze znaki zmian pozwalają postawić taką tezę, że bez inwestycji chodź by kilkunastu zł nowi mogą tylko założyć konto, zniechęcą się i tyle
Po prostu wyrażam swoje zdanie aczkolwiek mogę się mylić ....


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 06-04-2018 13:16

Nie mam teraz przy sobie notatek z domu, gdzie mam wszystko rozpisane ale koszt paliwa na dzienne pokrycie transportu standardowej kopalni będzie wynosił nie więcej jak 5% dochodów z kopalni (a weź pod uwagę, że ceny węgla rosną drastycznie, nikt nie bierze tego pod uwagę). W przypadku rozbudowanych kopalni koszt będzie jeszcze niższy. Zapomniałeś także o tym, że każdy dostaje energię, furgonetkę i paliwo na początku za darmo, więc osoby bez inwestycji tym bardziej nie ponoszą żadnych wydatków. Twierdzenie, że bez logistyki kopalnie nie będą kopać jest nieprawdziwe i nie wiem skąd to wziąłeś.

Szkoda, że to nie działa w drugą stronę, gdy wszystko jest obliczone po cenie węgla 0.0001 / 0.0002 PLN za tonę a obecnie Wasze wydobycie przynosi 2x więcej dochodu niż na początku.

Oczywiście masz prawo do wyrażenia swojego zdania i je szanuję, aczkolwiek w obecnym momencie bez znajomości szczegółów to jest tylko gdybanie i następnym razem po prostu chyba nie będę informował o czymś z wyprzedzeniem bo wyskakują niepotrzebne nieporozumienia.

To ma być gra. Tu kupisz, tam sprzedasz, tu włączysz, tam przewieziesz, tu wydobędziesz tu znów musisz sprzedać aby coś innego móc kupić, wyprodukować, przetransportować. Chyba o to bardziej chodzi w coalco?


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - rachman - 06-04-2018 13:41

Każdy by chciał kopalnię, elektrownię, pojazdy itd. najlepiej od razu i tylko kopać kopać kopać... no ale wtedy właśnie byłby to program zarobkowy (ciężki do utrzymania bo - wchodzę, wykupuję wszystko i doję na maxa nie patrząc czy twórca nadąży z uzupełnianiem kasy budżetowej) a nie gra w której mus się pomęczyć albo wydać mamonę. Czy to czołgi czy inna gra też tak to działa - albo sobie śmigasz powolutku i rozwijasz się albo bulisz.
Panowie no albo gra z możliwością zarobku albo hyip i za miesiąc szukacie od nowa czegoś do zabawy...


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 06-04-2018 13:45

Uff, ktoś rozumie moją intencję Idea


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - rachman - 06-04-2018 13:49

Od początku mam takie zdanie, szkoda że inni zapominają że piszesz od początku - to gra nie hyip. Dopytywałem o to od startu z uporem by się upewnić Wink Hyipów jest cała masa. Przyda się gra która da parę złotych ale pożyje swoim tokiem bez ryzyka upadku.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - Karimes - 06-04-2018 13:55

Dokładnie, ja to bym poszedł nawet dalej i mam nadzieję, że w przyszłości to będzie gra gdzie trzeba pomyśleć, policzyć, pokombinować, przeanalizować, rywalizować. Gdzie możesz założyć firmę czy wykupić budynek na którym możesz zyskać ale możesz też stracić. Gdzie musisz przeanalizować rynek i pomyśleć co się w danym momencie opłaca. By to nie było w formie, kupuje, kupuje i czekam aż pieniądze same będą wlatywać do portfela.


COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - kolorpurpury - 06-04-2018 13:56

Ze wszystkim się zgadzam jedynie argument o cenie węgla trochę nie pasuje. Jednak jakby nie patrzeć teraz żeby kupić przykładowo elektrownię koszt jest nie 1000 zł tylko 1500 zł. Więc razem z cenami węgla rośnie tutaj cena budynku proporcjonalnie.

Oczywiście jest to dobre, bo wprowadza też element spekulacji giełdowych. Cena węgla w nieskończoność rosnąć nie będzie i przyjdzie moment jak zacznie wręcz spadać. Potem podejrzewam, że będą przeróżne wahania. Na ten moment najwięksi wygrani to Ci, którzy zdążyli kupić węgiel po znacznie niższej cenie. Kto wie do ilu ta cena dojdzie. Być może obecna cena to również wygryw dla inwestujących. Jedno jest pewne - w momencie kiedy coalco ma wystawioną ofertę skupu za 0.00010 - im wyżej ta cena zawędruje tym lepiej. Jednak każdy musi mieć świadomość, że w pewnym momencie na pewno ona spadnie.

Moim zdaniem w każdym przypadku zakupu czegoś od coalco - coalco jest na plus. W każdym przypadku handlu między graczami - coalco jest na plus. Nawet jeśli ktoś zarobi w miesiąc 10000 zł to zarobi je od innych graczy a coalco odliczy z tego prowizję.

O zwrocie inwestycji obciążającym coalco można mówić wtedy kiedy gracz ten zwrot uzyska sprzedając węgiel coalco. Przy obecnej cenie 0.0003 sprzedając coalco za 0.0001 inwestując w jakiś budynek 500k ton węgla gracz musi wydobyć z niego 3x tyle i sprzedać coalco. Jeżeli sprzeda innemu graczowi nawet za 0.0004 to jedyne co coalco z tego ma to zysk w postaci prowizji. Samą wypłatę w rzeczywistości pokrywa kupujący.

Zobowiązanie coalco w tym momencie rośnie o ponad 20000 ton na godzinę po cenie 0.0001 - czyli cenie po której coalco ten węgiel kupuje. W momencie kiedy ktoś zarabia na sprzedaży innym graczom i zleca wypłatę - wypłaca część środków wpłaconych wcześniej pomniejszonych o 1% prowizji.

Co do cen budynków - zdania mogą być podzielone. Odpowiednia cena to taka, która znajdzie kupców. Ważne tylko żeby była to liczba mnoga - bardzo zła jest sytuacja na każdym rynku jeśli ktoś ma na coś monopol.

Jeśli się mylę, bo jest to tylko moja opinia - proszę mnie poprawić Smile Podoba mi się tutaj dyskusja na argumenty - to sprawia, że coalco idzie w dobrym kierunku. Smile


Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 06-04-2018 14:03

Zgadzam się z Tobą @Kolorpurpury, mieliśmy też burzę mózgów przecież Smile

Odnośnie teorii o cenie węgla miałem na myśli użytkowników bez inwestycji o których mówił @FreeDoge, oni wychodzą na tym wzroście elegancko przecież.
Odnośnie wypłaty i/czy zwrotu inwestycji, wydaje mi się jednak, że trochę przekombinowałeś i przedstawiasz wyłącznie jeden z możliwych scenariuszy nie biorąc pod uwagę innych aspektów.


COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - kolorpurpury - 06-04-2018 14:12

Zgadza się - w momencie samej sprzedaży węgla elegancko. W momencie inwestowania go w budynki, które kupuje się za węgiel - wychodzą na to samo co wszyscy. Wiadomo i tak ma być.

Nie wiem czy się nie mylę i patrzę na to z dobrej strony ale jeśli ktoś tylko sprzedaje te 14t/h to ktoś to od niego kupuje i dopóki nie ro i tego coalco - jest to czysty zysk z prowizji. Owszem w pewnym momencie przełoży się to na spadek cen węgla bo popyt spadnie względem podaży ale dopóki nadal będą kupować to gracze - kasa zostaje w coalco. Wszelkie wypłaty jak na ten moment to wypłaty z wpłat pomniejszone o prowizję i system działa świetnie bo ja (może jestem ślepy nie wiadomo każdy może czegoś nie zauważyć) nie widzę możliwości aby gracze zlecili więcej wypłat niż zostało wpłacone dopóki nie sprzedadzą węgla Tobie. A pozostawienie swojej oferty na poziomie aktualnej ceny blokuje taką możliwość na bardzo długi czas - mam nadzieję, że na tak długi aby w tym czasie zyski z reklam i prowizji zdążyły nadrobić ewentualny odkup węgla nawet od wszystkich. Smile

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka