Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla (/Temat-COALCO-pl-wirtualna-kopalnia-wegla-155256)



RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - emkalion - 13-03-2018 21:56

@pewue, mysle ze bedzie rozwiniete. Teraz sa oferty od coalco, ale mysle ze bedzie mozliwosc. Trzeba akurat troche czasu i wszystko bedzie rozwiniete i dopracowane.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 13-03-2018 22:06

@Pewue, węgiel jest potrzebny do wytwarzania energii w elektrowni. Jak na razie jest tylko jedna elektrownia stąd też na razie ofert kupna nie ma zbyt wiele . Poza tym zawsze można próbować kupować węgiel taniej i korzystając z pojawiających się od czasu do czasu ofert specjalnych - sprzedawać go ze sporym zyskiem. W niedalekiej przyszłości planuję wprowadzić jeszcze więcej opcji wykorzystania węgla ale na razie skupiam się na innych aspektach.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - pewue - 13-03-2018 22:55

Więc teraz energię mogę tylko zakupić na giełdzie lub produkować ją sam poprzez kupno elektrowni za 1000 PLN? Po prostu nie wiem czy dobrze rozumiem. Tongue No offence.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 13-03-2018 23:02

Jest dokładnie tak jak mówisz. Pojawiły się sugestie aby wdrożyć jakieś alternatywy wobec elektrowni - typu wiatrak, panele słoneczne - za mniejszą kwotę ale jeszcze nie wiem czy wprowadzać je w przyszłości. Elektrownia powoduje po prostu, że konto jest samowystarczalne a nie do końca chcę takiego ułatwienia, dlatego też koszt elektrowni jest wręcz zaporowy.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - pewue - 13-03-2018 23:06

To skąd przysłowiowy Kowalski ma wziąć energię kiedy mu się skończy? Teoretycznie nikt z użytkowników nie powinien jej posiadać na sprzedaż (no chyba, że od razu wrzuci w projekt kilkaset złotych i kupi elektrownię... Smile ), więc giełda powinna być pusta. Jak to będzie wyglądało?

Edit: Eh.. Trochę sobie policzyłem i wyszło mi, że mamy na giełdzie dość sporo energii i wychodzi to bardzo tanio, więc chyba cofam pytanie. Smile


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 13-03-2018 23:11

Energia się nie skończy ponieważ działa jedna elektrownia uzupełniająca zapasy MWh i konsumującą jednocześnie węgiel z kopalni. To naturalnie budynek coalco i właściwie ja na bieżąco kontroluję poziom wydobycia i zapotrzebowania wobec czego nie ma obawy o ofertę na giełdzie. Jeśli kiedyś pojawi się inny posiadacz elektrowni to ja po prostu ograniczę coalcowe oferty z giełdy . Nie wiem czy czytałeś przydługawy wstęp ale jest tam opisana geneza powstania elektrowni oraz szczegóły tego skąd się wzięła energia, gdzie trafia węgiel, itd.

To i ja edytuję:

Wyprodukowanie 100 MWh energii zużywa 1 tonę węgla. (Przychód ze 100 MWh: 0.002 PLN, koszt 0.0001 PLN)
Wyprodukowanie 100 ton węgla zużywa 5.00 MWh. (Przychód ze 100 ton węgla: 0.01 PLN, koszt 0.001 PLN)


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - pewue - 13-03-2018 23:16

Czytałem, lecz jakoś mi to uleciało. Już wszystko wiem, dzięki. Smile


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - Gremquen - 14-03-2018 00:27

Ja też jestem od jakiegoś czasu pod nickiem RianesS Smile

Mam taką uwagę małą - powiadomienie np. o braku wystarczających środków warto byłoby zrobić w inny sposób.
Teraz jest to mało widoczne i za pierwszym razem nei wiedziałem co się stało - czy kupiło mi tą elektrownie czy nie Big Grin Big Grin

Może jakiś mały popup na czerwonym tle, albo np. przyciski z kwotami zamiast pomarańczowe to szare i niedostępne do kliknięcia a po najechaniu info, że nie mamy wystarczających środków? A gdy na coś na stać to zrobić button w takim stylu jak jest teraz.

Co coalco o tym myśli?

EDIT:
Kod:
<meta name='robots' content='noindex,follow' />

Czemu nie chcecie się indeksować? podejrzewam że zapomniane po wypuszczeniu serwisu w świat Wink


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 14-03-2018 00:33

Hej Gremquen,

Dzięki za Twoje cenne uwagi! Powiadomienia faktycznie są bardzo nieczytelne i mam to na uwadze. I tak sukces, że zauważyłeś - że w ogóle są. Niektórzy zgłaszali ich zupełny brak. Postaram się to jutro poprawić i uwidocznić w jakiś lepszy sposób. Pomysł z buttonami, walidacją posiadanych środków i kolorami - rewelacja. Wrzucam do zrobienia na jutro (dzisiaj).

Odnośnie indeksowania, fakt - moje niedopatrzenie po oficjalnym opublikowaniu coalco.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - pewue - 14-03-2018 00:52

[Obrazek: Screenshot-2018-3-14_coalco_pl_interneto...kamien.png]

Przycisk "10 PLN" stał się fioletowy i aklikalny. Bug? Tongue