Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla (/Temat-COALCO-pl-wirtualna-kopalnia-wegla-155256)



RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 21-03-2018 14:48

@TryKillMe_ jeżeli użytkownicy sami będą chcieli podzielić się taką informacją, zapewne to zrobią. Z mojej strony tej informacji niestety nie uzyskasz.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - korlim - 21-03-2018 14:54

ta zmiana z węglem wyszła na plus sporo osób moich poleconych czy na innym forum wypowiedziało się pochlebnie na temat tej zmiany Smile


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 21-03-2018 17:41

Okazało się, że nie przemyślałem do końca jednej bardzo istotnej sprawy i muszę wprowadzić kolejną zmianę.

Otóż nie pomyślałem o tym, że ustanawiając węgiel jako jedyny środek płatniczy w przypadku nabywania budynku premium i/lub rozbudowy poziomów kopalni, automatycznie osoby polecające otrzymują z tego również prowizję (konieczny obrót na giełdzie).

Z założenia od samego początku nie było prowizji za kupno budynków w związku z czym niechcący jestem zmuszony wręcz obniżyć prowizję kontrahentów na giełdzie skupu/sprzedaży węgla z 1% do 0.5%. Taki wskaźnik zapewni racjonalny budżet i wciąż wszystko będzie doskonale zbalansowane.

Przepraszam za moją pomyłkę i majstrowanie przy tej prowizji ale jest to nieuniknione. Dziękuję za zrozumienie.


COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - kolorpurpury - 21-03-2018 17:59

Kto płaci prowizję 2% w momencie kiedy gracz kupuje węgiel na giełdzie z wystawionej oferty? Kupujący czy sprzedający?

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 21-03-2018 18:01

Sprzedający. Otrzymuje 98% kwoty, którą uzyskał ze sprzedaży.


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - pewue - 21-03-2018 18:08

W takim razie teraz prowizja na giełdzie powinna wynosić 1,5%, bo 0,5% gdzieś nam znika. Big Grin


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 21-03-2018 18:12

Nigdzie nie znika. Weź pod uwagę to, że od strony coalco to wygląda nieco inaczej:

0.5% trafia w postaci prowizji do osoby polecającej
0.5% trafia do coalco w postaci kwoty do pokrycia prowizji dla osoby polecającej
1.0% zostaje coalco na koszty administracyjne (1% na pokrycie kosztów coalco było zamierzone od początku)


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - kolorpurpury - 21-03-2018 18:17

(21-03-2018 18:01)coalco napisał(a):  Sprzedający. Otrzymuje 98% kwoty, którą uzyskał ze sprzedaży.
Rozumiem, że stąd ta zmiana, że obecnie prowizję w takim wypadku płaci coalco co rzeczywiście sprawia trochę problem.
Może warto zrobić to tak aby był wilk syty i owca cała.
Co myślicie o tym aby prowizja na giełdzie została tak jak jest 2% a prowizja dla polecającego 1% ale tylko od wszelkich SPRZEDAŻY na giełdzie?
Wtedy Coalco nie musi ze swoich sprzedaży wypłacać prowizji polecającym, jeśli ktoś kupuje od coalco.
W momencie kiedy gracze będą już handlować między sobą ten problem rozwiąże się sam. Prowizję będzie płacił sprzedający i w zasadzie to gracze będą wypłacać prowizję polecającym. (w tej chwili, jeśli dobrze rozumiem w momencie sprzedaży prowizję wypłaca gracz a w momencie zakupu coalco, bo tylko coalco ma oferty na gieldzie).
Co o tym sądzicie?
Wysokość prowizji wtedy nie ma znaczenia bo gracze wyplacaja ja graczom a 1% bardziej zacheca do promowania niz 0.5%.

Zaznaczam, że jak zwykle to tylko moje spostrzeżenia Wink

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka


RE: COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - coalco - 21-03-2018 18:21

@Kolorpurpury, ja to tak samo widzę. Ale na początku nikt inny nie handlował węglem bo go nie miał. Myślę, że coalco teraz ograniczy swoje oferty do minimum, poza tym sądzę, że powoli giełda będzie się rozkręcała. Jeżeli nie będzie ofert sprzedaży, to potencjalny zainteresowany sam może wystawić ofertę kupna i jeśli będzie atrakcyjna to użytkownicy z pewnością z niej skorzystają. Oferty coalco z założenia miały być takim buforem zapasowym na początek i myślę, że w ciągu najbliższych dni przestaną się liczyć.

I koniecznie weź pod uwagę, że wczoraj było 1 % prowizji ale nie było prowizji za zakup budynku. Dziś jest prowizja 0.5% ale gdy ktoś np. nabędzie budynek za 1,000,000 t to samej prowizji będzie dla polecającego 50,000 t w przeliczeniu na węgiel (bo przecież kupujący budynek będzie prawdopodobnie musiał nabyć ten węgiel na giełdzie.)


COALCO.pl - wirtualna kopalnia węgla - kolorpurpury - 21-03-2018 18:29

W tym momencie jest wypłacane 0.5% prowizji od każdej transakcji na giełdzie przez kontrahenta czy to kupno czy sprzedaż tak? Jeśli tak to zmiana jak najbardziej oczywista, bo w momencie handlu między graczami cała prowizja z giełdy 2x1% trafiała by do polecających.

Dziś albo jutro podrzucę coś konkretnego. Może się przyda Wink

Wysłane z mojego Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka